KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
09 Haziran 2023 Cuma
21 °C Çoğunlukla açık

Bingöl'den onlarca tır yardım malzemesi gönderildi

Tarifsiz bir acının yaşandığını ifade eden Başkan Arıkan: 'Deprem sabahından itibaren devam eden kampanyayı sahiplenen halkımız büyük bir hassasiyet ve özveri gösteriyor. Allah razı olsun herkesten' dedi.

Bingöl`den onlarca tır yardım malzemesi gönderildi
08 ŞUBAT 2023 ÇARŞAMBA 13:01
1
902
0
AA aa

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremle sarsıldı. İlki 7,7 ikincisi 7,6 büyüklüğünde meydana gelen depremler, Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açtı.

Depremin yaşandığı günün sabahında Bingöl'de Valilik, Belediye ile Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğiyle başlatılan yardım kampanyası devam ediyor. Bingöl Belediyesi Hizmet Binası ve Kalium AVM'de kurulan yardım kabul merkezlerine akın eden vatandaşlar, battaniye, ısıtıcı, kıyafet, bot, hijyen malzemeleri, gıda ürünleri ve daha birçok ihtiyacı teslim ediyor, yükleme işlerinde de destek oluyor.

ÜRÜNLER AYRIŞTIRILIYOR

Yardım kabul merkezlerine ulaştırılan malzemeler, birçok kamu kurumundan görevli personel ile gönüllü vatandaşlar tarafından türüne göre ayrıştırılıyor, kullanılmış ürünler ise gönderilmeyeceği için farklı bir noktaya naklediliyor. Gıda, ısıtıcı, battaniye, kıyafet şeklinde ayrıştırılan ürünler, daha sonra her tıra eşit şekilde yükleniyor. Yükleme çalışmalarında gönüllü vatandaşlar da büyük çaba harcıyor.

17 TIR MALZEME GÖNDERİLDİ

Valilik, Belediye ile Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğiyle başlatılan kampanya dahilinde şu ana kadar 17 tır yardım malzemesi AFAD koordinesinde belirlenen deprem merkezlerine gönderilmek üzere yola çıkarıldı.

Kampanyanın aralıksız sürdüğünü belirten Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, halkın akın akın ihtiyaç malzemesi taşıyarak yardım kabul merkezlerine ulaştırdığını söyledi.

Toplanan yardımların kayıt ve ayrıştırma işlemlerinin ardından tırlarla gönderilmeye devam edeceğini vurgulayan Başkan Arıkan: “Deprem sabahından itibaren devam eden kampanyayı sahiplenen halkımız büyük bir hassasiyet ve özveri gösteriyor. Allah razı olsun herkesten. Ülke olarak acımızın tarifi yok. Hava koşulları ve hasarın koca bir bölgeye yayılmış olmasından kaynaklı çalışmalar güçleşiyor. Devletimiz tüm imkanlarıyla sahada. Herkes elinden geleni yapıyor, yapmaya da devam edecek. El birliğiyle kısa sürede toparlanacağız inşallah” dedi.

İLÇELERDE DE YARDIMLAR SÜRÜYOR

Bingöl'de valilik ve belediye koordinesinin yanı sıra Genç Belediyesi ile kaymakamlığı, Karlıova Belediyesi ile kaymakamlığı, Solhan Belediyesi ile kaymakamlığı gibi diğer ilçelerde yardım kampanyaları başlattı.

BİREYSEL DESTEKLER DE OLDUKÇA FAZLA

Bingöl'de resmî kurumların yanı sıra vatandaşlar, dernekler, köy muhtarlıkları ve esnaflar da bireysel yardım faaliyetlerinde bulunuyor. Battaniye, ısıtıcı, kışlık giyim malzemeleri, gıda ürünleri, ekmek ve su ağırlıklı olmak üzere toplanan ihtiyaç malzemelerini şahsi yada kiralık araçlarla deprem bölgelerine taşıyan vatandaşlara, yurtdışındaki Bingöllülerin de büyük desteği var.

Ayrıca Bingöl'den çok sayıda gönüllü de deprem bölgesindeki arama kurtarma faaliyetlerinde çalışıyor.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın