KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
05 Şubat 2023 Pazar
-4 °C Kar

Bingöl'e doğalgaz müjdesi

Vali İrfan Balkanlıoğlu, doğalgaz güzergah belirleme çalışmalarının somut olarak başladığını belirterek, doğalgaz hattı için önce arazi etüt-harita-kamulaştırma ve mühendislik işinin mart ayına kadar bitirileceğini söyledi.

Bingöl`e doğalgaz müjdesi
13 ARALIK 2010 PAZARTESİ 09:46
0
4003
1
AA aa

BOTAŞ Genel Müdürlüğü Arazi, İnşaat ve Kamulaştırma Daire Başkanlığı tarafından Bingöl-Bitlis Doğalgaz boru hattı arazi etüt, harita ve kamulaştırma projesi hayata geçiriliyor. 

Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ), doğalgazın getirileceği güzergahı belirleme çalışmalarına başladı. BOTAŞ Genel Müdürlüğü Arazi, İnşaat ve Kamulaştırma Daire Başkanlığı tarafından Bingöl-Bitlis doğalgaz boru hattı arazi etüt, harita ve kamulaştırma projesi hayata geçiriliyor.

BOTAŞ Genel Müdürlüğü Arazi Etüt ve Kamulaştırma Daire Başkanı Lala ve beraberindeki heyet, Vali Balkanlıoğlu'nu makamında ziyaret ettiler.

BOTAŞ Genel Müdürlüğü Arazi Etüt ve Kamulaştırma Daire Başkanı Süleyman Lala, Proje Sorumlusu Erdinç Önal ve Bölge Sorumlusu Halim Toraman; Bingöl Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nu makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Bakan Yılmaz'ın büyük emeği var
Bingöl'ün doğalgaz özleminin yakın zamanda giderileceğini belirten Vali Balkanlıoğlu, bu büyük projede Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz'ın büyük emeği olduğunu kaydetti.

Doğalgazda somut çalışmaların olduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu, “Doğalgaz hattı için önce arazi etüt-harita ve kamulaştırma ve mühendislik işi mart ayına kadar bitirilecek. En ekonomik şekilde güzergâh belirleniyor. Arkadaşlar somut çalışmalar için buraya geldiler. Güzergâhta baraj, boru hattı gibi çalışmaları sıkıntıya sokacak tespitleri yapmaya gelmişler. Kamulaştırılacak alanlar varsa bunların tespiti yapılacak. Güzergâhın tespitinden sonra boru döşenmesi işi başlayacak. Erzurum tarafından gelen boru hattı Bitlis, Muş ve Bingöl istikametinden geçecek. 13 Eylül 2010 tarihinde yer teslimi yapılmasıyla birlikte çalışma 180 gün içerisinde bitecek” dedi.

Çalışmaların hızlanmasında Bakan Yılmaz'ın katkısının azımsanmayacak kadar çok olduğunu söyleyen Vali Balkanlıoğlu, Bakan Yılmaz'a teşekkür etti.

Etüt çalışması Mart 2010'da sona erecek
Bingöl'e doğalgazın ne zaman geleceğiyle ilgili soruya tarih veremeyeceğini söyleyen Arazi Etüd ve Kamulaştırma Daire Başkanı Lala, BOTAŞ olarak ana iletim hatlarını yapmakla yükümlü olduklarını söyledi.

İl ve ilçe sınırlarına dağıtım vanaları bıraktıklarını dağıtım işini ise Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun yapacağı ihaleyi alan firma tarafından yapıldığını belirten Lala, “Doğalgaz işinde belirlenen etüt işleri, harita çizimi ve kamulaştırma çalışmalarının tamamlanmasından sonra proje ihaleye çıkarılacak, sonuçta da doğalgaz borularının döşenmesine başlanacaktır. İl ve ilçe içlerinde boru döşenme işi ihaleyle belirlenecek. Solhan ilçesine bir vana bıraktık, OSB'ye de bir vana bırakacağız. Arazi etüt-harita ve kamulaştırma mühendislik işlerinin tamamlanarak kesin güzergâhın ve istasyon yerlerinin belirlenmesi ve kamulaştırmaya ilişkin teknik dosyalarla, güzergâh haritasının hazırlanması işlerinin yapılmasını amaçlamaktadır. Projenin toplam süresi 180 gün olup bu süre Mart 2010 tarihinde sona erecektir” şeklinde konuştu. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
HASAN BAHADIR (@Misafir_1072)
14 Aralık 2010 Salı 11:04
VATANA VE MİLETE HAYIRLI OLSUN
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
04.02.2023
21:42
Şehrin gözdesi ama yolu kapalı!
Şehrin gözdesi ama yolu kapalı!
Şehrin tek kış turizm merkezi olan ve bölgeden çok sayıda ziyaretçi ağırlayan Hesarek Kayak Merkezi'nde ulaşım sorununun hemen her yıl yaşanması ziyaretçilerin tepkisine neden olurken, şehrin yöneticilerinin duruma duyarız kalması da sert bir dille eleştiriliyor.
04.02.2023
20:52
Seçim öncesi fitne uyarısı...!
Seçim öncesi fitne uyarısı...!
Yaklaşan seçim öncesi aile bireylerini fitnelere karşı dikkatli olmaları hususunda uyaran Solaxan Aşireti Aile Büyükleri, siyasi tercihlerden dolayı kırgınlık ve küskünlük olmamasını da istedi.
03.02.2023
18:10
`Prestij Meselesi` vizyona girdi
'Prestij Meselesi' vizyona girdi
Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazdığı ve yönettiği 'Prestij Meselesi' bugün vizyona girdi. Filmde, Bingöllü hemşehrilerimiz Yusuf Buyankara ve Cahit Balat da yer alıyor.
03.02.2023
16:49
131 köy yolunun açılması için çalışmalar sürüyor
131 köy yolunun açılması için çalışmalar sürüyor
Bingöl'de dün etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle kapanan 131 köy yolunda İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmaları sürüyor.
03.02.2023
16:47
60 yaşındaki hasta, 3 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı
60 yaşındaki hasta, 3 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı
Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Keklikdere Köyü'nde rahatsızlanan 60 yaşındaki hasta, Genç Kaymakamlığı İlçe Özel İdaresi ekiplerinin 3 saatlik yol açma çalışması sonucu hastaneye götürüldü.
03.02.2023
16:46
EYT teklifi komisyondan geçti
EYT teklifi komisyondan geçti
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz; 'EYT kapsamında emekli olanlardan çalışmaya devam edenlere 5 puan prim desteği, taşerondan kadroya geçenlerde zorunlu emekli olma şartının kaldırılmasını içeriyor.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın