Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
01 Haziran 2020 Pazartesi
°C

Bingöllü Mehmet Norveç'te Meclis'te

Norveç'te yaşayan Bingöllü hemşerimiz Mehmet Kaan İnan, düzenlenen yerel seçimlerde Başkent Oslo Eyalet Meclisi üyeliğine seçildi.

16 EYLÜL 2019 PAZARTESİ 18:07
13
4984
10
AA aa
Bingöllü Mehmet Norveç`te Meclis`te

Norveç'te 9 Eylül'de düzenlenen seçimlerde iktidar partisinden Oslo Eyalet Meclis üyeliğine aday olan Bingöllü Mehmet Kaan İnan seçimlerden zaferle ayrılarak Oslo Eyalet Meclisi'nin en genç üyesi olmayı başardı. Başbakan Erna Solberg'in Danışmanlığını da yapan İnan, Norveç'te ‘Geleceğin Başbakanı' olarak lanse ediliyor.

Seçim sürecinde özellikle göçmenlerin ve yoksul gençlerin hakları konusunda çalışmalarda bulunan İnan, bu kesimlerden gördüğü yoğun destekle seçimi kazanmayı başardı. 5 sandalye için 55 adayın yarıştığı seçimden zaferle ayrılan İnan, Høyre (Merkez Sağ Parti) temsilcisi olarak Meclis'te yer alacak. Partisinin temel hedefinin özgürlükler noktasında gelişimi sürdürmek ve vergilerin azaltılmasını sağlamak olduğunu ifade eden İnan; “Yoğun bir seçim süreci yaşadık. Yaklaşık 9 aya yayılan bir kampanya süreci yaşadık. Bu süreçte partimiz vergilerin azaltılması yönünde vaatlerde bulunurken, ben de şahsım olarak göçmen hak ve özgürlükleri üzerinde çalışmalarda bulundum. Özellikle yoksul ve muhtaç vatandaşların hayatlarında ne tür iyileştirilmelerde bulunabiliriz diye çalışmalar yaptım” dedi.

Çavuşoğlu Ziyaret Edip Başarılar Diledi

Seçim öncesinde Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun kendilerini ziyaret edip başarı dileklerinde bulunduğunu ifade eden İnan; “Kampanyamız sürecinde Norveç'e gerçekleştirdiği ziyaret esnasında Dış İşleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu bizleri ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundu. Hem bir Türk olarak hem de genç bir siyasetçi olmam dolayısıyla Oslo'da Meclis'te olmamın yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın temsiliyeti için son derece önemli olduğunu vurguladı. Türklerin yurt dışında siyasete atılmalarının çok önemli olduğunu belirtti. Kendisine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Berdibek'ten Kutlama Mesajı

Ak Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Mehmet Kaan İnan'ı tebrik etti. Berdibek, İnan'ın gelecekte daha başarılı olması temennisinde bulunduğu mesajında şu ifadeleri kullandı; “Norveç'te 9 Eylül'de düzenlenen seçimlerde iktidar partisinden Oslo Eyalet Meclisine en genç üye olarak seçilen Bingöllü hemşehrimiz Mehmet Kaan İnan kardeşimi tebrik ediyor, bu genç yaşta elde etmiş olduğu başarısının kat be kat artarak devamını diliyorum. Rabbim mahcup etmesin.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_50091)
18 Eylül 2019 Çarşamba 15:43
Bizim siyasetçilere sormak lazım Projeleri ile gelen genç adayları neden görmezden geliyorsunuz koltuklarınızdan mı korkuyorsunuz
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_50086)
18 Eylül 2019 Çarşamba 13:03
Artık klişeleşmiş, eski siyasetçilerimiz biraz kenara çekilse de gençlerimizin önü biraz açılsa. Pışıkkk hiç yedirirler miii....
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_50085)
18 Eylül 2019 Çarşamba 13:02
Bingölde büyümüş olsaydı bu haliyle değil mecliste olmak, büyüklerimizin yanında bile zor otururdu. Bingölde eskiden kalma çok kötü bir gelenek var, büyüklerin olduğu yerde küçüklere, gençlere söz düşmez zihniyeti artık terk edilmelidir. Unutmayalım ki Peygamber Efendimiz a.s. kölesi Zeyd bine Harisenin 19 yaşında oğlu Üsame'yi İslam ordusuna komutan yapmıştı. Bu büyük kahraman hem kölenin oğluydu hem de henüz 19 yaşındaydı. yani burada yaşa bakılmamış akla bakılmış, yeteneğe bakılmış, mantığa bakılmış ve güven duyulmuş. Allah razı olsun Kudüs'ü bile fethetti!
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_50023)
17 Eylül 2019 Salı 10:02
Bingolde gerçekten çok kapasite li ve gerçekten ciddi eğitim gören insanlar var ama nedense hepsi mevcut siyasetçilerimiz tarafından pasifize edilmiş..
Beğendim (8) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_50019)
17 Eylül 2019 Salı 09:35
Bu pozu bingölde verseydi şimdi iki eli önünde bağlanmış ve yüzünde mahcup bir duruş olurdu.
Beğendim (12) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_50007)
17 Eylül 2019 Salı 07:35
Türkiye de olsaydı ve özelikle bingöl de olsaydı asla bu şansı bulamazdı. Bizim siyasilerimiz tebrik ediyor muşşşşşş. Bizim koltuklara yapışmış siyasilerimiz aman kimse gelip beni yerimden etmesin diye harcamadıkları insan yok.
Beğendim (13) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49991)
16 Eylül 2019 Pazartesi 23:41
Bingöllü vekillerin kutlamalarını görmezden gel yoksa bunlar gibi yanar döner olursun Birgün sağcı birgün solcu olursun
Beğendim (10) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49989)
16 Eylül 2019 Pazartesi 21:09
tebrikler paşam yolun açık olsun ALLAH YOLUNU AÇIK KILSIN
Beğendim (10) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_50615)
26 Eylül 2019 Perşembe 12:23
@Misafir Kullanıcı teşekürler misafir kullanıcı
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_50020)
17 Eylül 2019 Salı 09:37
@Misafir Kullanıcı Insallah onun cok acık olur basalı olursu
Beğendim (6) Beğenmedim (1)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın