KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Şubat 2024 Salı
7 °C Güneşli

Bingöllü öğrenciler bir araya geldi

Gaziantep Üniversitesi'nde, çeşitli fakülte ve bölümlerde okuyan Bingöllü öğrenciler; 26 Mart'ta yaptıkları tanışma kahvaltısı ile bir araya geldiler.

Bingöllü öğrenciler bir araya geldi
04 NİSAN 2011 PAZARTESİ 08:16
0
2026
0
AA aa

Gaziantep Üniversitesi'nde okuyan Bingöllü öğrencileri bir araya getirmek ve üniversite özelinde yaşadıkları sorunlara birlikte çözüm üretmek için iletişimi sürekli kılmak amacıyla bir kulüp oluşturuldu. Bu kulüp aracılığı ile 26 Mart Cumartesi günü Mavera Cafe'de tanışma kahvaltısı düzelendi.
Geçen aralık ayında yapılan ilk tanışma toplantısına yirmiye yakın öğrenci katılırken, geçen hafta yapılan etkinliğe ise otuz beş öğrenci katıldı. Etkinlikleri yürüten öğrencilerden edindiğimiz bilgiye göre Gaziantep'te okuyan elli civarında üniversite öğrencisinin olduğudur.
Öğrenciler: "bu tür etkinliklerle daha fazla kardeşimizi bir araya toplamayı hedefliyoruz" ifadesini kullandılar. Üniversiteli öğrencilerin amaçlarının birlik ve beraberlik içinde, özellikle Gaziantep'i yeni kazanan arkadaşlara konaklama, ders notu ve sosyal iletişim alanında koordinasyonlu bir şekilde çalışmak olduğunu belirttiler. Bir diğer konu ise Gaziantep'te bulunan Bingöllü işadamı-esnaf-öğrenci üçlü diyaloğunu sağlamak olduğunu beyan ettiler. Bu sayede, ekonomik olarak sıkıntı çeken arkadaşlarımıza da ulaşmış, burs verme veya temin etme yoluyla katkı sağlanacağı düşüncesinde olduklarını ifade ettiler.
“Bir araya geliş amaçlarını anlattılar.”
Kahvaltıda ilk olarak birbirleriyle tanışan öğrenciler, bir araya geliş amaçlarını da anlatılar: “Bunun için üniversitede okuyan tüm Bingöllü öğrencilerle buluşmak ve çözüm aramak için kararlar alındı. Alınan kararlarda, Gaziantep'te yaşayan veya Bingöl'deki işadamlarına ulaşmak, Gaziantep'teki Bingöllü işadamı-esnaf-öğrenci üçlü diyaloğunu sağlamak olduğunu beyan ettiler. Ayrıca bu tarz etkinliklerin devam edeceği ve yeni etkinliklerin düzenlenmesi gibi etkinliklerle bir araya gelineceği vurgulanarak, Bingöl yöresinden halaylar çekildi. Coşkulu ve samimi bir ortamda geçen kahvaltı ve tanışma etkinliği çekilen halaylarla sona erdi.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
27.02.2024
15:34
Genç Muratspor`dan flaş karar;
Genç Muratspor'dan flaş karar; 'Ligden çekiliyoruz'
Verilen destek sözlerinin yerine getirilmemesi üzerine ligden çekilme kararı alan Yeni Genç Muratspor; 'Kulüp gelir gider tablosunu da Bingöl'ün ve Genç'in birçok noktasına asacağız. Kamuoyu tüm gerçekleri bilecek!'
27.02.2024
14:12
Vali Usta:
Vali Usta: 'Mafyavari yapılanmalara müsaade etmeyeceğiz'
Bingöl'de farklı tarihlerde meydana gelen ve birbirleriyle bağlantılı olduğu düşünülen silahlı saldırılara ilişkin açıklama yapan Vali Ahmet Hamdi Usta, 650 saatlik kamera görüntüsünün incelendiğini belirtti. Vali Usta, '12 şüpheli şahıs hakkında işlem başlatılmıştır. Soruşturma çok yönlü devam etmektedir. Bingöl Valiliği olarak ilimizde bu şekilde organize suç örgütü niteliği taşıyan mafyavari yapılanmalara kesinlikle müsaade etmeyeceğimizi kararlılıkla ifade ediyoruz' dedi.
27.02.2024
01:08
Bakan Işıkhan`dan kademeli emeklilik açıklaması!
Bakan Işıkhan'dan kademeli emeklilik açıklaması!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, milyonlarca çalışanın merakla beklediği staj ve kademeli emeklilik hakkında herhangi bir çalışmalarının olmadığını söyledi. Bakan Işıkhan yaptığı açıklamada, 'Gündemimizde yok' dedi.
27.02.2024
00:42
TOKİ Bingöl`de 800 konut inşa edecek
TOKİ Bingöl'de 800 konut inşa edecek
İhale tarihi ve yapılacak alan açıklandı. İtiraz ve olası bir aksilik bulunmaması durumunda ihale tarihinden yaklaşık 40 gün sonra yer teslimi yapılıp inşaata başlanacak.
26.02.2024
23:11
Kavşak ışıklandırma çalışmaları başlıyor
Kavşak ışıklandırma çalışmaları başlıyor
Bingöl merkez Düzağaç Kavşağı'ndaki ışıklandırma çalışmalarının başlayacağını belirten Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, dün akşam yaşanan kazayla ilgili de net konuştular; 'Projeden veya uygulamadan kaynaklı bir kusur yok'
26.02.2024
17:28
Bingöl`de 10 kilo esrar ele geçirildi
Bingöl'de 10 kilo esrar ele geçirildi
Bingöl'de Jandarma ve emniyet ekiplerince Genç İlçesi'nde yapılan iki ayrı çalışmada 10 kilo esrar maddesi ele geçirildi, 2 kişi gözaltına alındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın