KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Eylül 2023 Cumartesi
17 °C Açık

BİNTSO Arama Kurtarma Ekibine Eğitim

Baynal; 'Bingöl ve çevresinde olası afet durumlarında toplumun güvenliğini sağlamak ve hızlı bir şekilde yardım edebilmek için sürekli olarak eğitimler düzenlemeyi planlıyoruz.'

BİNTSO Arama Kurtarma Ekibine Eğitim
03 HAZİRAN 2023 CUMARTESİ 21:23
4
673
0
AA aa

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BİNTSO) Arama ve Kurtarma Ekibi, Bingöl Ağaçeli Köyü Gülbahar Barajı'nda Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Hafif Arama ve Kurtarma” eğitimine katıldı.

Hafif ve orta hasar görmüş yapılarda, profesyonel ekipler gelinceye kadar gerçekleştirilen arama ve kurtarma faaliyetlerinin anlatılıp yer yer uygulamalarının yapıldığı eğitim faaliyetinin belirli periyotlarda devam edeceği, eğitimlerin basamak basamak profesyonelliğe taşınacağı vurgulandı.

Deprem, sel, heyelan gibi acil durumlara hazırlık

Eğitimlerde, afet durumlarında hızlı müdahale ve kurtarma faaliyetlerinin etkin bir şekilde gerçekleştirilmesini amaçlandığını belirten BİNTSO Meclis Başkan Vekili Ferhat Baynal; “BİNTSO Arama ve Kurtarma ekibimiz, bugün burada AFAD tarafından sunulan eğitimde, deprem, sel, heyelan gibi acil durum senaryolarında arama ve kurtarma operasyonlarını yönetme becerilerini geliştirme yönünde bilgiler aldı. Ekip üyelerimize, yaralı kurtarma, enkaz altında kalan kişilerin aranması ve çıkarılması, temel ilk yardım uygulamaları gibi konularda eğitimler verildi. Ayrıca ekip üyelerine acil durumlarda doğru iletişim, takım çalışması, güvenliğin sağlanması ve etkili koordinasyonun önemi de aktarılıp, AFAD tarafından kullanılan ekipmanların kullanımı ve teknik bilgileri de paylaşıldı” dedi.

Baynal; “Sürekli olarak eğitimler düzenlemeyi planlıyoruz”

BİNTSO Arama ve Kurtarma ekibinin bu eğitim sayesinde afetlerde daha etkili ve hızlı bir şekilde müdahale edebilme yeteneklerini artırmasının hedeflendiğinin altını çizen Baynal, “Bingöl ve çevresinde olası afet durumlarında toplumun güvenliğini sağlamak ve hızlı bir şekilde yardım edebilmek için sürekli olarak eğitimler düzenlemeyi planlıyoruz. Katılım gösteren tüm gönüllü ekip üyelerimize ve bu eğitimi bizlere sağlayan Bingöl AFAD İl Müdürlüğü'ne teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
29.09.2023
17:41
Meteoroloji`den Bingöl için şiddetli yağış uyarısı!
Meteoroloji'den Bingöl için şiddetli yağış uyarısı!
Yurdu etkisi altına almaya başlayan yağışlı hava, hafta sonu itibariyle Bingöl'de de etkili olacak, Cuma'ya kadar da sürecek. Valilik, vatandaşlara tedbirli olmaları çağrısında bulundu.
29.09.2023
14:39
Bingöl`de gezici KETEM aracı hizmete alındı
Bingöl'de gezici KETEM aracı hizmete alındı
Kente kazandırılan ve İl Özel İdaresi ve Bingöl Belediyesinin de destekleriyle tamamlanan gezici KETEM aracı hizmete sunuldu. Aracın, öncelikle kırsal alanlarda hizmet vereceği belirtildi.
29.09.2023
14:17
Deprem için tedbir ve dikkat uyarısı!
Deprem için tedbir ve dikkat uyarısı!
Doğu Anadolu fay hattı boyunca Elâzığ Pütürge ve Bingöl Karlıova taraflarında çok ciddi bir gerilim yoğunlaşması olduğunu ifade eden Doç. Dr. Toker: 'İç Anadolu'da ve aynı zamanda Kuzeydoğu Anadolu fayının Erzincan tarafı ve Doğu Anadolu fayının Elâzığ ve Kahramanmaraş taraflarında 4 buçuk ve 5'in üzerinde yüksek değerli artış şokları görmeye devam edeceğiz.'
29.09.2023
13:17
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
1 Ekim'den itibaren geçerli olacak yeni elektrik fiyat tarifesi belirlendi. Yeni tarifeye göre, konut aboneleri için zam yapılmazken, sanayi ve ticarethane abonelerinin kullandığı elektriğe ise yüzde 20 oranında zam yapıldı.
28.09.2023
17:07
Yedisu`da kuru fasulye festivali
Yedisu'da kuru fasulye festivali
Coğrafi işaretli Yedisu horoz kuru fasulyesi festivali düzenlendi. Bingöl Valisi Usta, 'Halihazırdaki 700 dekarda üretimin ekonomiye katkısı yaklaşık 17 milyon TL civarındadır. Hedeflediğimiz üretimin 4 bin dekarının ekonomiye katkısı ise 100 milyon civarında olacağını paylaşmak istiyorum' dedi.
28.09.2023
17:02
Bingöl`de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Bingöl'de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Konut ve iş yerlerinin tamamlandığı, alt yapı ve çevre düzenlemesinin sürdürüldüğü kentsel dönüşüm projesi alanında incelemelerde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan; 'Bingöl için çok güzel bir yaşam alanı oluşuyor, mahallemizle birlikte şehrimizin çehresi değişiyor' dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın