KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Şubat 2024 Salı
7 °C Güneşli

Bitki koruma ürünlerinin reçete ile satışı

Tarım İl Müdürü Nurettin Kıyas, tarımda kullanılan bitki koruma ürünlerinin reçeteli satışı ile ilgili yönetmelik gereği reçete yazma yetki belgesi almak isteyenlerin eğitime tabi tutulacağını bildirdi.

Bitki koruma ürünlerinin reçete ile satışı
06 TEMMUZ 2011 ÇARŞAMBA 08:39
0
1763
0
AA aa

Tarım İl Müdürü Kıyas, yaptığı yazılı açıklamada bitki koruma ürünlerinin satışına reçete zorunluluğu getirildiğini söyledi.

“Bitki koruma ürünlerinin daha güvenli kullanımının ve izlenebilirliğinin sağlanması amacıyla 21 Nisan 2011 tarih ve 27912 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Bitki Koruma Ürünlerinin Reçeteli Satış Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik" gereği bitki koruma ürünlerinin satışına reçete zorunluluğu getirilmiştir” diyen Kıyas, “Adı geçen yönetmeliğin 13'üncü maddesinin ikinci fıkrasında sınav tarihi ve sayısı her yıl ihtiyaca göre bakanlık tarafından belirlenecek olan sınavda. 100 tam puan üzerinden 70 ve üzeri puan almak." denilmektedir. Yönetmelikte bahsi geçen sınav 30 Ekim 2011 Pazar günü saat 10:00'da Ankara'da yapılacaktır. Bitki koruma ürünü reçete yazma yetki belgesi talebinde bulunan kişilerin ilgili yönetmelik hükümlerine göre 15 Eylül 2011 tarihine kadar aşağıda belirtilen evraklarla birlikte Tarım İl Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir” dedi.
ŞARTLAR
Bitki koruma ürünü reçete yazma yetki belgesi almak isteyen kişilerde aranacak şartlar şunlardır:
a) Ziraat fakültelerinin bitki koruma bölümü dışındaki diğer bölümlerinden mezun olan ziraat mühendisleri,
b) Sadece tütünlerde kullanılan bitki koruma ürünlerini reçeteye yazmak üzere resmi ve özel kuruluşlarda görevli tütün teknoloji mühendisleri.
GEREKLİBELGELER
a)         Diploma veya mezuniyet belgesinin kurumca onaylı sureti
b)         T.C Kimlik Numarası
c)         İki adet vesikalık fotoğraf
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
27.02.2024
15:34
Genç Muratspor`dan flaş karar;
Genç Muratspor'dan flaş karar; 'Ligden çekiliyoruz'
Verilen destek sözlerinin yerine getirilmemesi üzerine ligden çekilme kararı alan Yeni Genç Muratspor; 'Kulüp gelir gider tablosunu da Bingöl'ün ve Genç'in birçok noktasına asacağız. Kamuoyu tüm gerçekleri bilecek!'
27.02.2024
14:12
Vali Usta:
Vali Usta: 'Mafyavari yapılanmalara müsaade etmeyeceğiz'
Bingöl'de farklı tarihlerde meydana gelen ve birbirleriyle bağlantılı olduğu düşünülen silahlı saldırılara ilişkin açıklama yapan Vali Ahmet Hamdi Usta, 650 saatlik kamera görüntüsünün incelendiğini belirtti. Vali Usta, '12 şüpheli şahıs hakkında işlem başlatılmıştır. Soruşturma çok yönlü devam etmektedir. Bingöl Valiliği olarak ilimizde bu şekilde organize suç örgütü niteliği taşıyan mafyavari yapılanmalara kesinlikle müsaade etmeyeceğimizi kararlılıkla ifade ediyoruz' dedi.
27.02.2024
01:08
Bakan Işıkhan`dan kademeli emeklilik açıklaması!
Bakan Işıkhan'dan kademeli emeklilik açıklaması!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, milyonlarca çalışanın merakla beklediği staj ve kademeli emeklilik hakkında herhangi bir çalışmalarının olmadığını söyledi. Bakan Işıkhan yaptığı açıklamada, 'Gündemimizde yok' dedi.
27.02.2024
00:42
TOKİ Bingöl`de 800 konut inşa edecek
TOKİ Bingöl'de 800 konut inşa edecek
İhale tarihi ve yapılacak alan açıklandı. İtiraz ve olası bir aksilik bulunmaması durumunda ihale tarihinden yaklaşık 40 gün sonra yer teslimi yapılıp inşaata başlanacak.
26.02.2024
23:11
Kavşak ışıklandırma çalışmaları başlıyor
Kavşak ışıklandırma çalışmaları başlıyor
Bingöl merkez Düzağaç Kavşağı'ndaki ışıklandırma çalışmalarının başlayacağını belirten Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, dün akşam yaşanan kazayla ilgili de net konuştular; 'Projeden veya uygulamadan kaynaklı bir kusur yok'
26.02.2024
17:28
Bingöl`de 10 kilo esrar ele geçirildi
Bingöl'de 10 kilo esrar ele geçirildi
Bingöl'de Jandarma ve emniyet ekiplerince Genç İlçesi'nde yapılan iki ayrı çalışmada 10 kilo esrar maddesi ele geçirildi, 2 kişi gözaltına alındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın