Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Mayıs 2020 Çarşamba
°C

Bitkin halde 2 yavru kurt bulundu

Bingöl'de bir vatandaş, hayvanlarını otlattığı sırada bitkin halde bulduğu yavruları tilki sanıp bahçesine götürdü. Yetkililer yavruları teslim aldıktan sonra barınağa götürdü ve yavruların kurt olduğu öğrenildi.

21 MAYIS 2020 PERŞEMBE 23:39
10
1925
0
AA aa
Bitkin halde 2 yavru kurt bulundu

Bingöl merkeze bağlı Topalan köyünde hayvanlarını otlatan Yaşar Çaka, ineklerin bir bölgede tepki vermesi üzerine oraya yöneldi. Bitkin halde 2 yavru bir de ölü yavru gören vatandaş, tilki sandığı yavruları alarak bahçesine getirdi ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Bingöl Şube Müdürlüğü'ne haber verdi.

Yetkililer 2 yavruyu teslim aldıktan sonra geçici olarak Bingöl Belediyesi Hayvan Bakımevi'nde kontrollerini yaptırdı. Yapılan kontroller sırasında yavruların tilki değil kurt olduğu anlaşıldı. Burada süt ve mama ile beslenen yavru kurtlar, daha sonra Doğa Koruma tarafından Kars Kafkas Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine gönderildi.

Yavrukurtların açlıktan dolayı bitkin oldukları öğrenildi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın