KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
31 Mayıs 2024 Cuma
°C

Bizim esas aldığımız halktır, millettir

Karlıova temaslarında halkın, kimi faydalı görüyorsa ona destek vermesi gerektiğini söyleyen Bakan Yılmaz, “Halk neye karar verirse doğrusu odur diyoruz. Eğer halk bize oy vermiyorsa sorun halkta değildir, sorun bizdedir. Biz kendimizi değiştirmeli, düzeltmeliyiz. Bizim esas aldığımız halktır, millettir.”

Bizim esas aldığımız halktır, millettir
06 OCAK 2014 PAZARTESİ 05:21
0
2956
0
AA aa

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöl temasları kapsamında Karlıova İlçesi'ne de ziyarette bulundu. Burada taziye ziyaretlerinde bulunan Bakan Yılmaz, partililer ve vatandaşlarla kahvaltı programında bir araya geldi.

Karlıova'daki yatırımlardan ve il genelindeki çalışmalardan bahseden Bakan Yılmaz, 30 Mart 2014 mahalli idareler seçimine de değindi.

Oy verecek kişilerin; aklıyla, vicdanıyla hareket ederek kimi faydalı görüyorsa ona destek olunması gerektiğini belirten Bakan Yılmaz, ''Hiç kimse de halkın bu tercihine dokunmasın, karışmasın. Bazı partiler, bazı anlayışlar halk kendilerine oy verince iyi diyorlar, ama halk oy vermeyince bakıyorsunuz halka, millete olmadık laflar söylüyorlar, aşağılıyorlar. Bir takım hakaretlerde bulunuyorlar. Aslında bu halka saygı duymamak demektir. Halkın kararlarına saygı duymamak demek. Bizim böyle bir anlayışımız yok. Biz şuna inanıyoruz. Halk neye karar verirse doğrusu odur diyoruz. Halkın çoğunluğu nerede duruyorsa, bize ne diyorsa biz ona göre hareket ederiz diyorum. Eğer halk bize oy vermiyorsa sorun halkta değildir, sorun bizdedir. Biz kendimizi değiştirmeli, düzeltmeliyiz. Ama bazıları diyor ki halk kendini düzeltsin. Bizim böyle bir anlayışımız yok. Bizim esas aldığımız halktır, millettir. AK Parti, millete dayalı bir partidir. Milletin değerlerine dayalı bir partidir ve böyle olmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE GÜZEL İLİŞKİLERLE BÜYÜYECEK”

Kuzey Irak'taki Kürt yönetimi ile ticari bir takım çalışmalar yaptıklarını aktaran Bakan Yılmaz: “Oradaki petrol inşallah Türkiye kanalı ile dünya piyasalarına sevk edilmiş olacak. Bunun bütün hepimiz için faydası var. Hem onlar için hem de Türkiye için faydalı. Biz niye kavga edelim, niye birbirimizle didişelim, birlik beraberlik içinde refahımızı büyütelim, ekmeğimizi büyütelim. Daha müreffeh bir toplum olalım. Dünyada daha güçlü bir ülke olalım ve bunun yolu da yöntemi de belli. Tarihte de bu işlerin nasıl olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla Türkiye, inşallah bölgesindeki bütün ülkelerle güzel ilişkiler kurarak hem onların gelişmesine katkıda bulunacak, hem de kendisi de daha büyüyecek gelişecek” dedi.

“HİÇBİR ZAMAN KİMLİK SİYASETİ YAPMAYIZ”

İnançlı insanlara çok sıkıntılı zamanların yaşatıldığını belirten Bakan Yılmaz: “İnsanlar kız çocuklarını üniversiteye gönderemediler. Eğitim hakkı elinden alındı kız çocuklarının. Ama bu dönemde bırakın üniversiteleri, devlet üniversiteleri, artık devlet dairelerinde, kamuda bile, başörtüsü ile inancını yaşamak isteyen inancıyla gidiyor, her türlü özgürlüğe sahip, her türlü rahatlığa sahip, bunlar geçmişte yoktu maalesef. Çok şükür şu anda bu aşamaya gelmiş durumdayız. Alevi vatandaşlarımızın sıkıntılarıyla ilgileniyoruz. Roman vatandaşlarımızın sıkıntılarıyla ilgileniyoruz, çünkü biz şuna inanıyoruz; bu topraklar üzerinde olan herkes bizim için eşittir. Herkesin diline saygılıyız inancına saygılıyız yaşam tarzına saygılıyız biz bir arada yaşamak zorundayız. Herkes kendi farklılığını korur ve buna saygı duyarız. Ama biz hiçbir zaman kimlik siyaseti de yapmayız. Kimliklere saygı duyarız, herkesin kendi kimliğini en güzel şekilde yaşaması için uygun ortamı oluştururuz, ama kimlik siyaseti yapmayız” şeklinde konuştu. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
31.05.2024
00:55
İhtiyaç kredisi çekecekler dikkat! 3 katı…
İhtiyaç kredisi çekecekler dikkat! 3 katı…
Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları güncellendi. Güncellenen faiz oranlarına bakıldığında çekilecek paranın 3 katına kadar geri ödeme yapılacağı görülüyor. İşte bankaların faiz oranları ve 50 bin liralık kredi çekimine dair hesaplama örneği…
30.05.2024
23:54
Bingöl`de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl'de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl Organize Sanayi Bölgesindeki yatırım hazırlıklarını yerinde inceleyen Vali Usta; 'Bingöl'ümüze hayırlı olsun' dedi.
30.05.2024
23:53
Bingöl Devlet Hastanesi`nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde, doktor olmadığı için kapalı bulunan Plastik Cerrahi Servisi, Uzm. Dr. Salih Sürün'ün göreve başlamasıyla yeniden aktifleştirildi.
30.05.2024
23:52
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
KOSGEB Bingöl Müdürlüğü'nde çalışırken işten çıkarılan işçi, 'haksız yere' işine son verildiği gerekçesiyle açtığı davayı kazandı! Mahkeme kararının memnuniyet verici olduğunu belirten işçi, 'Şahsıma atılan iftira ve hukuksuzluğa karşı verdiğim hukuk mücadelesini kazandım. Adalet yerini buldu' dedi.
30.05.2024
23:51
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Bingöl'ün Genç ilçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları koordinesinde, geliri Gazze'ye gönderilmek üzere yardım etkinliği düzenlendi.
30.05.2024
23:50
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Bingöl'ün Genç ilçesi Kaymakamı Muhammet Güzel, 4 köyü gezerek vatandaşların taleplerini dinledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın