KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
02 Haziran 2023 Cuma
24 °C Bulutlu ve güneşli

Borcuna en sadık il bingöl

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) Türkiye'nin finansal haritasına göre borcuna en sadık illerin başında Bingöl yer aldı.

Borcuna en sadık il bingöl
12 ŞUBAT 2011 CUMARTESİ 10:00
0
2285
1
AA aa

 

BDDK, Türkiye'nin finansal haritasını açıkladı. 2010 krediler açısından oldukça yoğun bir yıl oldu. Finans sektöründe büyüme devam ederken şehirlerin krediye ilişkin performansları da belli oldu.
 
BDDK'nın, Finansal Türkiye Haritası'nda ilginç bilgiler yer alıyor. Siirt ve Bingöl, kredilerin geri ödenmesinde en az problem yaşanan şehirler olurken, Diyarbakır ise yüzde 6,97 ile ödemelerini en fazla aksatan il olarak dikkat çekti.
 
Ekonomi yönetiminin "fren" uyarısına rağmen vatandaş, kredi almak için bankanın yolunu tuttu. Tüketicinin kullandığı toplam kredi miktarı geçen yılın ilk dokuz ayında 481,7 milyar lira iken, bugün itibarıyla 537,9 milyar liraya çıktı. Kredilerdeki büyüme ile birlikte sektörün toplam aktifleri de 1 trilyon lira eşiğini aşmış oldu. Finans sektöründe büyüme ivmesi devam ederken şehirlerin krediye ilişkin performansları da belli oldu. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) Finansal Türkiye Haritası (FİNTÜRK) verilerine göre kişi başına nakdi kredide İstanbul 16 bin 598 lira ile zirvede yer aldı. Kişi başına en az kredi kullanan şehir ise 731 lira ile Muş oldu. Takipteki alacakların toplam nakdi kredilere oranına bakıldığında Diyarbakır yüzde 6,97 ile listenin ilk sırasında yer alırken, Düzce yüzde 6,51 ile ikinci, Denizli ise yüzde 6,32 ile üçüncü sırada yer aldı. Takipteki alacakların toplam nakdi kredilere oranında borcuna en sadık il ise Siirt oldu. Bu kalemde Türkiye ortalaması yüzde 3,53 olmasına rağmen Siirt'te kullanılan her 100 liralık kredinin sadece 1,35 Türk Lirası takibe düştü.
 
BDDK'nın Finansal Türkiye Haritası verilerine göre tasarrufu en fazla seven, İstanbul'da yaşayan vatandaşlar oldu. İstanbul'da kişi başına tasarruf miktarı 11 bin 682 lira olurken, Ankara'daki kişi başına tasarruf miktarı 7 bin 850 lira oldu. Kişi başına tasarrufta son sırada ise Hakkâri, Muş ve Şırnak şehirleri yer aldı. Şırnak'taki kişi başına tasarruf mevduatı miktarı 368,2 lirada kaldı. Muş'taki kişi başına tasarruf ise 425,6 lira oldu. FİNTÜRK verilerine göre kişi başına düşen takipteki alacaklarda ise ilk üçü İstanbul, Ankara ve Denizli paylaştı. Bu şehirlerde sırasıyla takipteki kişi başı alacak miktarı 503 TL, 465 TL ve 437 lira oldu. Bu kalemde borcuna en sadık şehirler ise 30 liranın altındaki borçları ile Hakkâri, Siirt, Bitlis, Muş ve Bingöl olarak sıralandı.
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Karagöz (@Misafir_1851)
13 Şubat 2011 Pazar 19:36
Sağlamlık anketini yanlış yapmışlar anketi esnafa sorarak yapsalar bingöl sonuncu olur.Bingöl ve ilçelerin de kiği dışın da halkın yüzde seksan yükü esnafın üzerin de geri kalan devletin üzerin de dükanın da 5000 tl malzeme olmayan bir esnafın takılmış ve şüpheli duruma duşmuş 50.000 tl si var.Bankaların kredi verirken vatandaşı donuna kadar ipotekliyor korkuların dan kredilerini zamanın da ödemeye çalışıyorlar.Gerçekleri gerçek pencereden bakalım lütfen....
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
02.06.2023
15:15
Bingöl`de ekmek de taksi de zamlandı!
Bingöl'de ekmek de taksi de zamlandı!
Seçim sonrası başlayan zam furyasına her gün bir yenisi ekleniyor. Bingöl'de taksi ücretlerince zam yapılırken bir diğer zam da ekmeğe geldi. Ancak ekmek zammını 'geçici zam' olarak nitelendiren fırıncı esnafı, asıl zammın yakında geleceğini vurguluyor.
02.06.2023
14:30
KGM işçi alımı kura sonucu açıklandı! İşte Bingöl listesi
KGM işçi alımı kura sonucu açıklandı! İşte Bingöl listesi
İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayının 3 katı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi, Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda Karayolları Genel Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.
02.06.2023
11:34
Alman polislerinin üniformaları Bingöl`den
Alman polislerinin üniformaları Bingöl'den
Bingöl'de 2007 yılında 30 kişi ile kurulan ve devletin verdiği desteklerle personel sayısını 630'a çıkartan tekstil fabrikası, Avrupa'ya ihracata başladı. Ukrayna ve Polonya'nın ardından Almanya'daki polislerin üniforması da Bingöl'de üretilmeye başlandı.
02.06.2023
11:32
Demiryolunda ilaçlı otla mücadele için uyarı!
Demiryolunda ilaçlı otla mücadele için uyarı!
Kullanılan ilacın insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıması sebebiyle tehlike oluşturduğu vurgulanıp vatandaşların buna karşı dikkat etmeleri istendi.
02.06.2023
11:31
Bilinmeyen şelale! Konarlı…
Bilinmeyen şelale! Konarlı…
Konarlı Şelalesi'nin kaynak suyu 500 metre uzaklıktan çıkarak, yaklaşık 30 metre yükseklikten yine Konarlı Deresi'ne dökülüyor.
02.06.2023
11:30
Öğrencilere yönelik trafik eğitimleri sürüyor
Öğrencilere yönelik trafik eğitimleri sürüyor
Eğitim sonrasında öğrencilere Trafik Jandarması Boyama Kitapçığı ve çeşitli hediyeler dağıtılıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın