Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
09 Aralık 2021 Perşembe
4 °C Bulutlu

Boş zamanlarını kuşlar için renklendirdiler..

Solhan ilçesinde pandemi nedeniyle evden çıkmayan çocuklar, dayılarının getirdiği kuş evlerini boyayıp ağaçlara asarak yem bıraktılar.

21 HAZİRAN 2020 PAZAR 18:49
3
2954
0
AA aa
Boş zamanlarını kuşlar için renklendirdiler..

Bingöl'ün Solhan İlçesi'nde ikamet eden Osman Ayman, pandemi sürecinde evde vakitlerini geçiren yeğenleri için kuş yuvaları aldı. Ayman, yeğenlerine “onları boyayıp, ağaçlara asabilirsiniz” diyerek, yuvaları teslim etti. Kuş evlerini rengârenk boyayan çocuklar, dedelerinin bahçesindeki ağaçlara yuvaları astı. Kuşlara yuva hazırlamanın mutluluğunu yaşayan çocuklar, yem de bıraktı.

Dayılarının kuş yuvalarını getirdiğini aktaran Sümeyye Feyza Bulak: “Ablamla kutuyu açtığımızda içinde minik minik kuş yuvalarını gördük ve onları boyamak için heveslendik. Dayım ‘istediğiniz gibi serbestçe boyayabilirsiniz' dedi. Bir kaçını kuzenlerime gönderdi birkaçını da bana ve ablama verdi. Ablamla boyayıp bahçeye geri getirdik. Bunları asarak kuşlarımıza mini mini yuvalar vermiş olduk' dedi.

Kuzenleriyle beraber boyadıkları kuş evlerini dedelerinin bahçesindeki ağaçlara astıklarını aktaran Hamza Döner: “Yemlerini bıraktık şuan kuşların gelmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kuzenlerine yardım eden minik Musab Döner ise “Kuşları sevelim, kuşları koruyalım” mesajı verdi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın