Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
15 Ağustos 2020 Cumartesi
°C

Bu söylemlerin aslı yoktur

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde seçmen depremi yaşanıyor. BDP'nin ardından AK Parti'de ilçede hayali seçmen bulunduğu gerekçesiyle ilçe seçim kuruluna itirazda bulundu. AK Parti Karlıova Belediye Başkan Adayı Bingöl: “Bu söylemlerin aslı yoktur. Asıl oyunu BDP oynuyor, ortalığı bulandırıyor”

24 OCAK 2014 CUMA 06:10
0
3638
0
AA aa
Bu söylemlerin aslı yoktur

Deprem fay hattı üzerinde bulunan Karlıova, yaklaşan yerel seçimler öncesi siyasi arenada seçmen listesiyle sallanıyor.

Önceki gün İlçe seçim kuruluna 120 kişi hakkında hayali seçmen gerekçesiyle itirazda bulunan BDP’nin ardından AK Parti’de ilçede ikamet etmeyen 246 kişinin seçmen listelerine kaydedildiğini bildirerek itirazda bulundu.

“246 HAYALİ SEÇMEN”

İlçe Teşkilatı adına açıklama yapan AK Parti Karlıova Belediye Başkan Adayı Veysi Bingöl, ilçede ikamet etmeyen 246 kişinin seçmen listesinde yer aldığını söyledi.

İlçe seçim kurulan itiraz dilekçesi verdiklerini kaydeden Bingöl,” İlçe teşkilatı olarak yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda 246 hayali seçmen tespit ettik. Bu kişilerin bir kısmı Yurt dışında, bir kısmı ilçeye bağlı köylerde ikamet etmektedir. Oylar İlçe merkezine kaydırılarak, kişilerin işyerleri üzerinden ikamet kaydı yaptırılıyor” dedi.

“BDP’NİN İDDİALARI ASILSIZDIR”

Önceki gün yerel basında yer alan haberlere de değinen Bingöl: “BDP bazı gazetelere açıklama yaparak AK Parti’nin Karlıova’da sahte üyelik ve seçmen kütükleriyle oynadığını ileri sürüyor. Partimizin Karlıova’da hayali seçmen ve sahte üyelik yaptırdığına yönelik söylemler tamamen asılsızdır. Bu söylemlerin aslı yoktur. Asıl oyunu BDP oynuyor ortalığı bulandırıyor” şeklinde konuştu.

BDP’nin seçim kalesi niteliği taşıyan Karlıova’da siyasi partiler seçmen kütükleri ve sahte üyelik iddialarıyla birbirleriyle yarışıyor. BDP ve AK Parti şimdiye kadar 366 hayali seçmenin kaydedildiğini belirterek, seçmen listesine itiraz etti. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
14.08.2020
16:40
Solhanspor için birlik zamanı!
Solhanspor için birlik zamanı!
Gösterdikleri başarılı performansın ardından voleybolda Efeler Ligi'ne yükselerek Galatasaray, Fenerbahçe gibi büyük takımları ağırlayacak olan Solhanspor teknik heyeti ve yönetimi, siyasi, bürokrasi, yerel yönetimi ve kentteki büyük yatırımcıları, maddi ve manevi destek vermeye davet etti.
14.08.2020
16:39
Basketbol oynamak için tahta ve hortumdan pota yaptılar
Basketbol oynamak için tahta ve hortumdan pota yaptılar
Bingöl'de evlerinin arka kısmında bulunan boş alanda tahta ve hortumdan pota yaparak basketbol oynayan 3 kardeş, yetkililerden mahalleye basketbol alanı yapılmasını istiyor.
14.08.2020
16:38
Doğu`da 246 hektar alan yandı
Doğu'da 246 hektar alan yandı
Doğu Anadolu Bölgesi'nde son 8 ay içerisinde 58 yangının çıktığını belirten Elazığ Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, 50'si orman ve 8'i ziraat alanında çıkan yangınlarda 246 hektar alanın yanarak zarar gördüğü söyledi.
14.08.2020
16:37
İŞKUR alımları geçici olarak durduruldu
İŞKUR alımları geçici olarak durduruldu
Bingöl İŞKUR İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün imzaladığı protokol gereği, 9 aylık alınacak personel alımları geçici süreliğine durduruldu.
14.08.2020
16:36
Keskin, İMO İl Temsilcisi Oldu
Keskin, İMO İl Temsilcisi Oldu
İnşaat Mühendisleri Odası Bingöl İl Temsilciliğine Ayetullah Keskin atandı.
14.08.2020
16:35
Şehit başkanın isminin yaşatılmasını talep ediyoruz
Şehit başkanın isminin yaşatılmasını talep ediyoruz
Önceki dönem MHP Bingöl Belediye Başkan Adayı Buyankara: 'Teröristler tarafından Şehit edilen Belediye Başkanımız Hikmet Tekin'in isminin Bingöl Havalimanı verilerek yaşatılmasını talep ediyoruz.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın