KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Temmuz 2024 Pazartesi
°C

Bu söylemlerin aslı yoktur

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde seçmen depremi yaşanıyor. BDP’nin ardından AK Parti’de ilçede hayali seçmen bulunduğu gerekçesiyle ilçe seçim kuruluna itirazda bulundu. AK Parti Karlıova Belediye Başkan Adayı Bingöl: “Bu söylemlerin aslı yoktur. Asıl oyunu BDP oynuyor, ortalığı bulandırıyor”

Bu söylemlerin aslı yoktur
24 OCAK 2014 CUMA 06:10
0
4557
0
AA aa

Deprem fay hattı üzerinde bulunan Karlıova, yaklaşan yerel seçimler öncesi siyasi arenada seçmen listesiyle sallanıyor.

Önceki gün İlçe seçim kuruluna 120 kişi hakkında hayali seçmen gerekçesiyle itirazda bulunan BDP'nin ardından AK Parti'de ilçede ikamet etmeyen 246 kişinin seçmen listelerine kaydedildiğini bildirerek itirazda bulundu.

“246 HAYALİ SEÇMEN”

İlçe Teşkilatı adına açıklama yapan AK Parti Karlıova Belediye Başkan Adayı Veysi Bingöl, ilçede ikamet etmeyen 246 kişinin seçmen listesinde yer aldığını söyledi.

İlçe seçim kurulan itiraz dilekçesi verdiklerini kaydeden Bingöl,” İlçe teşkilatı olarak yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda 246 hayali seçmen tespit ettik. Bu kişilerin bir kısmı Yurt dışında, bir kısmı ilçeye bağlı köylerde ikamet etmektedir. Oylar İlçe merkezine kaydırılarak, kişilerin işyerleri üzerinden ikamet kaydı yaptırılıyor” dedi.

“BDP'NİN İDDİALARI ASILSIZDIR”

Önceki gün yerel basında yer alan haberlere de değinen Bingöl: “BDP bazı gazetelere açıklama yaparak AK Parti'nin Karlıova'da sahte üyelik ve seçmen kütükleriyle oynadığını ileri sürüyor. Partimizin Karlıova'da hayali seçmen ve sahte üyelik yaptırdığına yönelik söylemler tamamen asılsızdır. Bu söylemlerin aslı yoktur. Asıl oyunu BDP oynuyor ortalığı bulandırıyor” şeklinde konuştu.

BDP'nin seçim kalesi niteliği taşıyan Karlıova'da siyasi partiler seçmen kütükleri ve sahte üyelik iddialarıyla birbirleriyle yarışıyor. BDP ve AK Parti şimdiye kadar 366 hayali seçmenin kaydedildiğini belirterek, seçmen listesine itiraz etti. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın