Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Kasım 2022 Salı
5 °C Bulutlu ve güneşli

Bukan: 'Hakkımın korunmasını istiyorum'

İyi niyetinin kurbanı olduğunu söyleyen ve işgal alanından geçmesi gereken yolun kendi arazisinde bırakılmak istendiğini vurgulayan Adil Bukan adlı vatandaş: 'Adil davranılmasını ve hakkımın korunmasını istiyorum' dedi.

Bukan: `Hakkımın korunmasını istiyorum`
30 EYLÜL 2022 CUMA 15:01
23
2699
5
AA aa

Bingöl merkez Kültür Mahallesi Esen Caddesi üzerinde, adına tapu kaydı bulunan 760 ada ve 48 nolu parsel k45a11b pasta sayılı 39 Bin 362 metrekare alana sahip taşınmazın kadastro paftasına göre yol olmadığını anlatan Adil Bukan adlı vatandaş, daha önce iyi niyet çerçevesinde açılmasına müsaade ettiği Çevre yolu ile Kültür Mahallesi arasındaki yolu (Eski AFAD bağlantı yolu) kapattı.

“KÖPRÜ YIKILINCA HALK MAĞDUR OLMASIN DİYE MÜSAADE ETTİM”

Kapatma gerekçesini aktaran Bukan: “Normalde 1954 ve 1974 tarihli kadastro paftalarına göre asıl yol, benim arazimin hemen bitişiğinden geçiyor. Ama bitişikteki arsanın sahibi her defasında biraz biraz çeperini kaydırıp yolu da kendi arazisine dahil etmiş. Çapakçur Köprüsü yıkılınca sel felaketi yaşandı o esnada ve Aşağıçarşı bağlantı köprüsü de çöktü. O dönem rica üzerine bahse konu arazimden yol geçirilmesine müsaade ettim. Tek gayem, halkın mağduriyet yaşamamasıydı. Şimdi ise yolu arsamda bırakıp, hiçbir hak vermeden, tamamen mağduriyetime sebep olan bir tavırla resmen arsama el konuldu. Asıl yolun açılmasını istiyorum ama bitişikteki arsa sahibine diş geçiremiyor olsalar gerek, benim arazimdeki işgali resmileştiremeye çalışıyorlar. Resmen hakkım elimden alınıyor, mağduriyetime göz yumuluyor. Sorunca haklı olduğum söylense de yine de doğru olanın yapılması sağlanmıyor” dedi.

“YETKİLİLER HAK GASPINA RIZA GÖSTERMEMELİ”

Hak talebini dile getirmek ve mağduriyetinin giderilmesini istemekten başka gayesi bulunmadığını dile getiren Bukan: “Bu yapılanlar kabul edilemez. Benim kimseyle bir sorunum yok, olayı farklı boyutlarda değerlendirilmesini de istemiyorum. Burası tapulu arazim ama tapulu arazim resmen bilerek, isteyerek ve bir bakıma zorla elimden alınıp yol yapılıyor. İşgal edilen yolun açılmasını talep ediyorum. Hatta şu önerimi de sundum, yeni imar planında yolun yarısı yine benim arazimden geçsin, diğer yarısı da işgal edilen alandan. Daha başka ne diyeyim ki? Kadastro askıya çıkacak. 15 güne kadar da sonucu görürüz muhtemelen. Yapılacakları az çok tahmin edebiliyorum. Bir şekilde farklı ilişkiler üzerinden arazime el konulacağını ve işgal edilen alana dokunulmayacağını düşünüyorum. Belediye Başkanımızdan ricamız, buna müsaade etmemesi, hakkımızı koruması ve adil davranılmasını sağlamasıdır” diye konuştu.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95795)
02 Ekim 2022 Pazar 08:45
Bu konuda belediyenin adeletli davranmasını bekliyorum vatandaş haklıdır tapulu mülkü gasp ediliyor
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95784)
01 Ekim 2022 Cumartesi 17:30
Adamın hakkı verilsin kültür mahallesi sakinleri dolanmadan direk hastaneye karşıya geçsin yol acilen açılsın tek yol olmasın alternatif yollar her daim olsun yığılma olmasın muhtarım ali bozkurt tüm mahalleliyi sevindirin ilin en büyük mahallesinin baş sorunu
Beğendim (4) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95776)
30 Eylül 2022 Cuma 23:04
Benim bildim bileli ve her bu yoldan gittiğimzde gerek yaşlılardan gerek gençlerden duyduğumuz bu yol belediyenin olmadığını ve tapulu olup bu arsaya bağlı oldoğunu duyuyorduk ve hakkattende tapulu olup arsaya bağlıymış
Beğendim (3) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95774)
30 Eylül 2022 Cuma 22:22
Zaten işgal eden hakli çıkıyor.yamac yolu üzerinde şehir mezarlığının civarında tüm orman talan edilmiş devlet arazisi devlet araç gereçleriyle orman niteliği bozularak işgal ediliyor.bu yağmaya dur diyen tek bir vatansever de bulunmuyor.hıç şaşırmadık yani.
Beğendim (3) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_95767)
30 Eylül 2022 Cuma 16:13
Devlet vatandaşı korumakla mükelleftir, yandaşı değil. Halkı mağdur etmenin şehire yada vatandaşa bir faydası olmaz.
Beğendim (16) Beğenmedim (2)Cevapla
28.11.2022
18:53
Sözen: `Seçimin kaderini gençler tayin edecek`
Sözen: 'Seçimin kaderini gençler tayin edecek'
Bir dizi ziyaretlerde bulunmak için geldiği Bingöl'de seçim rüzgârını erken estiren isimlerden Ziya Sözen, aday adayı olacağını da ilan etmiş oldu. Seçime dair değerlendirmelerini paylaşan Sözen: 'Seçim kaderini gençlerin kararı tayin edecektir. Gençlik buluşması için hazırlıklarımıza başladık. Biz değil, gençler konuşacak. Raporu da ilgili tüm mercilere sunacağız.'
28.11.2022
18:45
Tıkla ne kadar emekli maaşı alacağını hemen öğren
Tıkla ne kadar emekli maaşı alacağını hemen öğren
SGK, 'Emekli olursam ne kadar maaş alırım?' uygulamasını erişime açtı. Kullanıcılar, emekli maaşı hesaplama uygulaması ile maaş miktarını öğrenebilecek. İşte detaylar.
28.11.2022
16:16
Belediye`nin 2023 bütçesi 982 milyon lira
Belediye'nin 2023 bütçesi 982 milyon lira
Bingöl Belediyesinin 2023 yılı bütçesi 982 milyon olarak belirlenirken, bütçe oy çokluğuyla kabul edildi.
28.11.2022
16:06
Metamfetamin ele geçirildi: 2 gözaltı
Metamfetamin ele geçirildi: 2 gözaltı
Bingöl'de Genç Küpar yol kontrol noktasında durdurulan araçtaki şahısların üzerinden 14 gram Metamfetamin maddesi çıktı. Şüpheli 2 şahıs, jandarma ekiplerince gözaltına alındı.
28.11.2022
15:52
`Aile Bilinci` konferansı
'Aile Bilinci' konferansı
Bingöl'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Değerler Eğitimi Projesi çerçevesinde Dr. Ferhat Aslan'ın katılımıyla 'Aile Bilinci' konulu konferans yapıldı.
28.11.2022
15:17
Fesih Zeki Mert, Kanada Başbakanı Trudeau İle Görüştü
Fesih Zeki Mert, Kanada Başbakanı Trudeau İle Görüştü
Kanada'nın en önemli iş insanlarından biri olan Van Horne Construction'un sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Bingöllü iş insanı Fesih Zeki Mert, dünya çapına yayılan başarılı projelerinin karşılığını her alanda görüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın