KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Eylül 2023 Cuma
25 °C Kısmen güneşli

'Canavar Otu' nasıl engellenir?

Genç İlçesi'nde düzenlenecek seminer, canavar otunun sebepleri, sonuçları ve alınacak tedbirler hakkında önemli bilgiler paylaşılacak.

`Canavar Otu` nasıl engellenir?
14 EYLÜL 2022 ÇARŞAMBA 17:29
4
2009
1
AA aa

Bingöl'ün Genç İlçesi'nde Ziraat Yüksek Mühendisi Osman Yiğit tarafından organize edilen “Canavar otu (kanser otu), zararları ve geleneksel ve biyoteknolojik yöntemlerle mücadele yolları” konulu seminer, 15 Eylül Perşembe günü saat 13.00'te Genç Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Genç Meslek Yüksekokulu Ormancılık Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Öğr. Üyesi Sadettin Çelik tarafından verilecek olan seminerde, sebze yetiştiricilerinin baş belası olan ‘canavar' otuyla ilgili önemli bilgiler aktarılacağı belirtildi.

Son yıllarda temiz arazilerde de hızla yayılan ve henüz bir ilacı olmayan bu canavar otunun yayılma yollarını tespit ettiklerini belirten Yrd. Doç. Dr. Öğr. Üyesi Sadettin Çelik: “Bu konuda halkımızı bilinçlendirme amacındayız. Bulaşmayı önleme ve bulaştıktan sonra mücadelesinde uygulanacak yöntemler anlatılacaktır. Başta çitçilerimiz olmak üzere, İl ve ilçe tarım Ziraat Mühendisleri, veteriner hekimleri, Ziraat ve Veteriner teknikerleri, tarımla ilgilenmiş ve ilgilenecek olan herkesin katılımını bekliyoruz” dedi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Ahmet Şenyuva (@Misafir_95403)
14 Eylül 2022 Çarşamba 18:51
Hocamızı canı gönülden tebrik ediyor başarılarının devamını dileriz
29.09.2023
13:17
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
1 Ekim'den itibaren geçerli olacak yeni elektrik fiyat tarifesi belirlendi. Yeni tarifeye göre, konut aboneleri için zam yapılmazken, sanayi ve ticarethane abonelerinin kullandığı elektriğe ise yüzde 20 oranında zam yapıldı.
28.09.2023
17:07
Yedisu`da kuru fasulye festivali
Yedisu'da kuru fasulye festivali
Coğrafi işaretli Yedisu horoz kuru fasulyesi festivali düzenlendi. Bingöl Valisi Usta, 'Halihazırdaki 700 dekarda üretimin ekonomiye katkısı yaklaşık 17 milyon TL civarındadır. Hedeflediğimiz üretimin 4 bin dekarının ekonomiye katkısı ise 100 milyon civarında olacağını paylaşmak istiyorum' dedi.
28.09.2023
17:02
Bingöl`de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Bingöl'de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Konut ve iş yerlerinin tamamlandığı, alt yapı ve çevre düzenlemesinin sürdürüldüğü kentsel dönüşüm projesi alanında incelemelerde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan; 'Bingöl için çok güzel bir yaşam alanı oluşuyor, mahallemizle birlikte şehrimizin çehresi değişiyor' dedi.
28.09.2023
16:56
Guldarlılarla buluşan Vali Usta;
Guldarlılarla buluşan Vali Usta; 'Ütenin yanındayım'
'Tarım ve üretimden alacağımız güç asli ve kalıcı gücümüz olacaktır' diyen Vali Usta; 'Bingöl Valisi olarak bu şehirde üretim adına atılacak her adımın yanında olacağım' dedi.
28.09.2023
16:55
Anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı
Anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı
Bingöl'de 25 Eylül-1 Ekim İtfaiye Haftası etkinlikleri çerçevesinde, anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı.
28.09.2023
03:06
Bingöl`de aranan 67 şahıs gözaltına alındı
Bingöl'de aranan 67 şahıs gözaltına alındı
Bingöl'de 21-25 Eylül tarihleri arasında yapılan çalışmalarda, aranan 67 şahıs gözaltına alındı, 72 araç trafikten men edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın