Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Ağustos 2022 Pazar
32 °C Güneşli

'Çiftçi ve Esnaf Primleri Ödeyemiyor'

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, esnaf ve çiftçinin sağlık güvencesi konusunda sıkıntı yaşayacağını belirterek, 'Esnaf ve çiftçimiz, Bağ-Kur primlerini ödeyemiyor. Bu konuda acil destekleme yapılmalıdır' dedi.

`Çiftçi ve Esnaf Primleri Ödeyemiyor`
13 OCAK 2022 PERŞEMBE 14:02
5
812
0
AA aa

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, girdi maliyetlerinde artış nedeniyle tarım ve hayvancılıkla uğraşan üreticilerin Tarım Bağ-Kur primini ödeyemediğini dile getirerek, “Çiftçimiz, Yüzde 100 ile 400 civarında artan mazot, gübre, ilaç, tohum fiyatları nedeniyle toprağına küsmek üzere. Çiftçilerimiz, Bağ-Kur primlerini düzenli olarak ödeyemiyor. Asgari ücrete gelen zam sonrasında 1700 TL'ye yaklaşan primlerini yatırması söz konusu bile değil. Çiftçilerimiz, artan mazot, gübre, tohum ve ilaç masraflarını ödeyebilmek için her şeyden kısıyor, ilk önce kıstıkları ise maalesef kendi sosyal güvenlik primleri olacak. Ülkeyi yönetenler, Çiftçilerimizin taleplerini duymalı ve prim ücretlerinde yeni bir düzenleme yapılmalı ve çiftçilerimize destek verilmeli” ifadelerini kullandı.

Salgın nedeniyle uzunca bir süre kapalı kalan esnafların da Bağ-Kur primlerini ödeyemediğine dikkat çeken Başkan Kızılboğa, “Bağkur primi 1700 TL oldu. Esnaflar dükkân kirası ödeyemiyor. Yanında çalışan işçinin parasını SSK'sını zor ödüyor. Kendisi için ise ödeme yapacak parası kalmıyor. Eve ekmeği zor götüren esnaflarımıza yeni destekler verilmeli. Bağ-Kur prim ödemeleriyle ilgili de yeni düzenleme ile prim miktarı azaltılmalıdır” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
07.08.2022
16:41
Çaytepeliler çözüm bekliyor!
Çaytepeliler çözüm bekliyor!
Bingöl'ün en büyük köylerinden biri olan Çaytepe'de, kanalizasyon sorununun yıllardır çözülmediğini belirten yöre sakinleri; 'Açık olan ve tarlaların içine akan kanalizasyon nedeniyle tarlalarımızı ekemez, kanalizasyon suyundan içen hayvanlarımızın da sütünü sağamaz hale geldik' dedi.
07.08.2022
16:39
Murat yine rehin aldı, AFAD kurtardı
Murat yine rehin aldı, AFAD kurtardı
Bingöl'ün Genç ilçesinde balık tutmak için gittikleri Murat Nehri'nde suların yükselmesiyle mahsur kalan 3 kişiyi AFAD kurtardı.
07.08.2022
16:37
Bingöllüler döviz hesabında kaçıncı sırada?
Bingöllüler döviz hesabında kaçıncı sırada?
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Türkiye'de bankada en fazla döviz bulunduran illeri açıkladı. Bingöl'ün sıralaması dikkat çekti!
07.08.2022
16:32
Okullar fiziki ve altyapı açısından güçlendirildi
Okullar fiziki ve altyapı açısından güçlendirildi
Bingöl'de 'Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi' kapsamında seçilen dezavantajlı ilk ve ortaokulların fiziki mekânları ve altyapıları güçlendirildi.
07.08.2022
16:30
BESYO Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu Yayımlandı
BESYO Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu Yayımlandı
Bingöl Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, 2022-2023 Akademik Yılı Özel Yetenek Sınav Duyurusu yayımlandı. Rektör Çapak, adaylara başarılar diledi.
07.08.2022
16:29
`Yoğun Bakım Hemşiresi` eğitimi sona erdi
'Yoğun Bakım Hemşiresi' eğitimi sona erdi
Bingöl Devlet Hastanesi bünyesinde 1 aydır devam eden Yoğun Bakım Hemşiresi Sertifikalı Eğitim Programı sona erdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın