KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
05 Şubat 2023 Pazar
-2 °C Hafif kar ve sis

Çintay; 'Milyon dolarlık projeleri ilimize kazandıracağız'

Basın mensupları ile toplantı düzenleyen BİNTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Çintay, 'Üretim ve yatırımın ilerlemesi, uluslararası rekabetin geliştirilmesi ile mümkündür. Bu çerçevede gerçekleştirdiğimiz girişimler neticesinde ilimizde 2 adet UR-GE projesi desteklenecektir. Bu projelerin her biri 3.500.000$ olup toplam 7.000.000$ yatırımı ilimize kazandıracağız. Bu projeler, bal ve inşaat malzemeleri üzerine olacaktır' dedi.

Çintay; `Milyon dolarlık projeleri ilimize kazandıracağız`
25 KASIM 2022 CUMA 16:20
23
1839
5
AA aa

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Çintay ile yönetimi, kentteki basın mensupları ile bir araya geldi.

Çalışmalara dair açıklamalarda bulunan Çintay, şehrin kalkınması için var güçleri ile çalışacaklarının mesajını verdi.

Projelere dair de konuşan Çintay, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası 02.10.2022 tarihinde seçim bir süreci geçirmiştir. Bu seçim süreci neticesinde şahsım Bingöl Ticaret ve Sanayi Odasına Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir. Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu başkalığına aday olduğum süreçte ilimize hizmet etmeyi şiar edinen bir ekiple birlikte yola çıktık. Çok güçlü yönetim kurulu ve meclis üyelerine sahibiz. Biz bu ekiple beraber ilimizin ticaretini güçlendirmeye, kalkındırmaya ve yeni bir vizyon kazandırmaya yönelik hedefler belirledik. Bu hedefler perspektifinde seçildiğimiz günden beri yaklaşık 50 günlük süreçte ilimize birçok kazanım sağladık.”

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Bingöl Temsilciliği

“Üyelerimiz TSE belgesi başvurusu yaptıklarında çevre illerde bulunan temsilciliklerden uzmanların gelip yapacakları incelemeyi beklemeleri gerekmekte olup süreç uzun sürebilmekteydi. Bundan sonraki süreçte üyelerimizin bu başvuru süreçleri daha kısa sürede sonuçlanacaktır.”

Kısmi Gümrük Ofisi

“Girişimlerimiz neticesinde Bingöl'de kısmi gümrük ofisinin açılmasının sözünü aldık. Kısmi gümrük ofisi hem vatandaşlar için hem de ticari faaliyette bulunan üyelerimiz için önem taşıdığını düşünmekteyim. Ofisin açılması ile birlikte vatandaşlarımız ve üyelerimiz yurt dışına gidiş ve gelişlerde başka illere gitmek zorunda kalmayacak olup Bingöl Hava Limanını kullanabileceklerdir.”

Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) Projesi

“İlin ekonomik olarak kalkınması noktasında üretimin önem taşıdığını ve buna yönelik yatırımların arttırılması gerektiğini düşünmekteyim. Üretim ve yatırımın ilerlemesi, uluslararası rekabetin geliştirilmesi ile mümkündür. Bu çerçevede gerçekleştirdiğimiz girişimler neticesinde ilimizde 2 adet UR-GE projesi desteklenecektir. Bu projelerin her biri 3.500.000$ olup toplam 7.000.000$ yatırımı ilimize kazandıracağız. Bu projeler, bal ve inşaat malzemeleri üzerine olacaktır. Firmaların uluslararası pazarlarda rekabet gücünü ve ihracatını arttırmak amacıyla sektör ve katılımcı firma analizlerinin yapılarak eksiklerinin belirlendiği ve buna yönelik eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin alındığı ve devamında ortak pazarlama çalışmalarının gerçekleştirildiği bu projeler, İlimizin ekonomisine çok ciddi fayda sağlayacaktır.”

Ziraat Katılım Bankası

“Katılım Finans veya Katılım bankacılığının gerek ülkemizdeki ekonomik yapı içerisinde yer alan payı giderek artması gerekse hassasiyeti bulunan bazı üyelerimiz katılım bankacılığını daha çok tercih etmesi bizi böyle bir girişime yönlendirdi. Üyelerimizin hem finansal kaynaklarını değerlendirmede hem de finansal kaynak kullanma noktasında Ziraat Katılım Bankasının önemli bir avantaj sağlayacağını düşünmekteyim. Bu hususta da Ticaret Bakanı Mehmet Muş'a ilettiğimiz talep doğrultusunda Ziraat Katılım Bankası'nın 1 Mayıs'ta İlimizde açılacağı sözünü aldık.”

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Toplantısı (DAİB)

“Ülkemizde ihracat yukarı yönlü bir ivme kazanmış olup devamlı ihracat rekorları kırılmaktadır. İlimiz ihracatının da yukarı yönlü artmasını sağlamak ve ihracat pastasından önemli pay almayı hedeflemekteyiz. Bu kapsamda üyelerimizin ihracat bilgilerini artırmak ve onları ihracata teşvik etmek için odamızda önemli bir toplantı gerçekleştirdik. Gerçekleştirilen toplantının üyelerimize önemli katkılar sağladığını ve ilimiz ihracatına önemli katkılar sağlayacağını düşünmekteyim. BİNTSO hizmet binası bundan sonraki süreçte üyelerimize kapsamlı bir hizmet sunacaktır. BİNTSO hizmet binasında Fırat Kalınma Ajansı (FKA), KOSGEB ve Halk Bankası ile birlikte üyelerimize hizmet sunacağız. Bu kurumların hizmet binamızda bir araya gelmesi üyelerimiz için önemli kolaylıklar sağlamaktadır. Bingöl'ün bu kazanımların daha fazlasını hak ettiğini düşünmekteyim. Bu noktada bundan sonraki süreçte gerek yerel yönetimler düzeyinde, gerek TOBB düzeyinde, gerekse merkezi hükümetle devamlı etkin bir iletişim içerisinde olup Bingöl ilinin kalkınması için her türlü çabayı göstereceğim. Bu dönem; Gelişen, Büyüyen ve Güçlenen Bingöl Dönemi olacaktır.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96620)
28 Kasım 2022 Pazartesi 09:55
Sayın Başkan neden sürekli gümrük değilde kısmi gümrük. Bunu da biliyoruz Bingöl ili Türkiye'de en az İhracat yapan ildir. Bunu nedenleri araştırıldı mı en başta bunu analiz etmek gerekiyor.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96608)
26 Kasım 2022 Cumartesi 17:49
Tanımasak bakacaz
Beğendim (2) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96602)
25 Kasım 2022 Cuma 23:20
Helal olsun takip ediyorum yakından güzel başlangıç memleketin gencine umarım kötü yorumlar yapıp karalamaz bingöl halkım.
Beğendim (3) Beğenmedim (6)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96595)
25 Kasım 2022 Cuma 19:39
Yolun açık olsun abi -mbe
Beğendim (3) Beğenmedim (6)Cevapla
04.02.2023
21:42
Şehrin gözdesi ama yolu kapalı!
Şehrin gözdesi ama yolu kapalı!
Şehrin tek kış turizm merkezi olan ve bölgeden çok sayıda ziyaretçi ağırlayan Hesarek Kayak Merkezi'nde ulaşım sorununun hemen her yıl yaşanması ziyaretçilerin tepkisine neden olurken, şehrin yöneticilerinin duruma duyarız kalması da sert bir dille eleştiriliyor.
04.02.2023
20:52
Seçim öncesi fitne uyarısı...!
Seçim öncesi fitne uyarısı...!
Yaklaşan seçim öncesi aile bireylerini fitnelere karşı dikkatli olmaları hususunda uyaran Solaxan Aşireti Aile Büyükleri, siyasi tercihlerden dolayı kırgınlık ve küskünlük olmamasını da istedi.
03.02.2023
18:10
`Prestij Meselesi` vizyona girdi
'Prestij Meselesi' vizyona girdi
Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazdığı ve yönettiği 'Prestij Meselesi' bugün vizyona girdi. Filmde, Bingöllü hemşehrilerimiz Yusuf Buyankara ve Cahit Balat da yer alıyor.
03.02.2023
16:49
131 köy yolunun açılması için çalışmalar sürüyor
131 köy yolunun açılması için çalışmalar sürüyor
Bingöl'de dün etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle kapanan 131 köy yolunda İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmaları sürüyor.
03.02.2023
16:47
60 yaşındaki hasta, 3 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı
60 yaşındaki hasta, 3 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı
Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Keklikdere Köyü'nde rahatsızlanan 60 yaşındaki hasta, Genç Kaymakamlığı İlçe Özel İdaresi ekiplerinin 3 saatlik yol açma çalışması sonucu hastaneye götürüldü.
03.02.2023
16:46
EYT teklifi komisyondan geçti
EYT teklifi komisyondan geçti
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz; 'EYT kapsamında emekli olanlardan çalışmaya devam edenlere 5 puan prim desteği, taşerondan kadroya geçenlerde zorunlu emekli olma şartının kaldırılmasını içeriyor.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın