Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
16 Ekim 2021 Cumartesi
20 °C Güneşli

Çizginizi bozmayın, işinizi doğru yapın

Bingöl merkezde görev yapan aday öğretmenlerle bir araya gelen Vali Ali Mantı, önemli tavsiyelerde bulundu. Mantı: Dedikodu, fitne, fesat ve ideolojik hezeyanlara müsaade etmeyin. Çünkü sizin elinizde bilgiye aç bir gençlik ve toplum var. Benim özellikle istirhamım çizginizi bozmayın, İşinizi doğru yapın.

17 ŞUBAT 2018 CUMARTESİ 00:42
0
2072
0
AA aa
Çizginizi bozmayın, işinizi doğru yapın

Bingöl Valisi Ali Mantı, Bingöl merkezde görevli aday öğretmenlerle buluştu. Bingöl Valiliği Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen buluşmada, Vali Yardımcısı Cevat Gün ve İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin de hazır bulundu.

Toplantıda aday öğretmenlere yönelik bir dizi nasihatlerde bulunan ve beklentileri anlatan Vali Mantı, görevlerin layıkıyla yerine getirilmesini istedi.

Vali Mantı'nın hitabında öne çıkan başlıklar şöyle;

“Tecrübeleriniz başarılı nesiller için en büyük desteğiniz olacaktır”

‘Ülkemize ve milletimize hayırlı hizmetler yapacağınıza yürekten inanıyorum. Maşallah hepiniz genç ve geleceğe ümitle bakan güzel insanlarsınız. İnşallah ülkemiz için kendiniz gibi enerji dolu nesiller yetiştirirsiniz. Buna canı gönülden inanıyoruz. Hepiniz belli değerler ile mücehhez insanlarınız. Aldığınız eğitim kadar meslek hayatınızda edineceğiniz tecrübeler de başarılı nesiller için en büyük desteğiniz olacaktır.”

“Geçici şeylerle zihninizi kısıtlamayın”

Daima özgün bir çizginiz, inancınız ve idealiniz olsun. Konjonktürel gelişmeler karşısında savrulmayın. Zamanın ruhunun okuyarak doğru ve sağlam konumlar edinin. İstenmedik olaylar, hoşunuza gitmeyen hadiselerle karşılaşabilirsiniz. Ama emin olun bunların hepsi insandaki sabır nimetini geliştirir, mukavemet yeteneğinizi güçlendirir. Çünkü inanan insan için her zaman engeller sabırdır, kuvvettir. Yeis, ümitsizlik ve endişeyi hayatınızın merkezine almayın. Geçici şeylerle kendinizi, ümitlerinizi, hayallerinizi, melekelerinizi, zihninizi kısıtlamayın.

“Önemli olan ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğüdür”

Bingöl güzel bir şehir. Sizin için de güzel bir yer olacağına inanıyorum. Herhangi bir probleminiz olduğu zaman okul müdürleriniz, şube müdürleriniz, il milli eğitim müdürünüz ve ben olmak üzere her konuda yanınızdayız.

Bizim için asıl olan ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğüdür. Önemli bir bölgede görev yapıyoruz. Benim özellikle istirhamım çizginizi bozmayın, İşinizi doğru yapın. Sizler kutsal bir görev yapıyorsunuz. Bizim inancımızın ilk emri ‘Oku'. Bizleri yetiştiren sizlersiniz. Emin olun benim okumama sebep olan ilkokul hocamdır. İlkokul hocamın bir sözüdür.

“Fitne, fesat ve ideolojik hezeyanlara müsaade etmeyin”

Hamdolsun geçmişe oranla son derece iyi imkânlarımız var bugün. Nimete şükür nimeti artırır. Nimete küfür, nimeti batırır. Belki bugün bazı nimetlerin farkında değiliz; küçücük bir nimet elimizden alındığı zaman, nimet azgınlığı yapıyoruz. Önce mevcudumuza şükretmeyi öğrenmeliyiz.

Özellikle istirham ediyorum. Dedikodu, fitne, fesat ve ideolojik hezeyanlara müsaade etmeyin. Çünkü sizin elinizde bilgiye aç bir gençlik ve toplum var.

“Aklın olmadığı yerde adalet olmaz”

Devletin haysiyeti hiyerarşidir. Üstlerinize saygılı olun. Hiyerarşinin olmadığı yerde anarşi vardır. Ahlak aklın tamamlayıcısıdır. Ahlakın olmadığı yerde akıl da olmaz. Aklın olmadığı yerde Adalet olmaz. Adaletin olmadığı yerde devlet olmaz. Devletin olmadığı yerde millet olmaz. Hepinize meslek hayatınızda başarılar diliyorum.

Program soru-cevap faslı, Öğretmenevi'ndeki öğle yemeği ve toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
16.10.2021
10:37
Benzin ve motorine zam
Benzin ve motorine zam
Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzine 14, motorine 41 kuruş zam yapıldı.
16.10.2021
10:36
Kimlik kartlarında yeni dönem! Vatandaşa kolaylık sağlayacak!
Kimlik kartlarında yeni dönem! Vatandaşa kolaylık sağlayacak!
Kimlik karlarıyla ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, vatandaşlara kolaylık sağlayacak yeni düzenlemeyi duyurdu.
16.10.2021
10:35
Suudi Arabistan duyurdu! Tam kapasite ibadete açılıyor
Suudi Arabistan duyurdu! Tam kapasite ibadete açılıyor
Suudi Arabistan, koronavirüs kısıtlamalarını hafifletme adımlarının bir parçası olarak Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'nin tam kapasiteyle ibadete açılmasına izin vereceğini duyurdu.
15.10.2021
17:46
Bingöl`de tuzaklamış EYP imha edildi
Bingöl'de tuzaklamış EYP imha edildi
Bingöl'de toprağa gömülü vaziyette metal teneke içerisinde 5 kilo plastik El Yapımı Patlayıcı madde (EYP), jandarma ekiplerince imha edildi.
15.10.2021
17:45
Vali Kadir Ekinci`nin `Mevlid Kandili` Mesajı
Vali Kadir Ekinci'nin 'Mevlid Kandili' Mesajı
Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Mevlid kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Ekinci mesajında: 'Peygamber efendimizi anma ve anlama vesilesiyle kendimize dönük muhasebeler de yapmalıyız. Maneviyatımızı, birlik ve berberliğimizi, yardımlaşma ve dayanışmamızı risalet kurumu ve evrensel örneklik dolayımında yeniden gözden geçirmeliyiz.'
15.10.2021
17:05
`Engelli Tuvaletinin Olmayışı Yerel Yönetimlerin Eksikliğidir`
'Engelli Tuvaletinin Olmayışı Yerel Yönetimlerin Eksikliğidir'
Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şube Başkanı Mücahit Korkutata: 'Bingöl'de engelli tuvaletinin olmayışı bizim değil yerel yönetimlerin eksikliğidir.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın