Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
14 Ağustos 2022 Pazar
38 °C Güneşli

Çocuklar resim şenliğinde buluştu

Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde, Sosyal Ekonomik Destek hizmetinden yararlanan çocuklar resim şenliğinde buluştu.

Çocuklar resim şenliğinde buluştu
28 HAZİRAN 2022 SALI 17:50
0
648
0
AA aa

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Sosyal Ekonomik Destek hizmetinden yararlanan çocukların okul dışı zamanlarını değerlendirmek, çocukları olumsuz dış etkenlerden korumak, akranları ile eşit fırsatlara kavuşabilmelerini sağlayabilmek için akademik, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle buluşturmak amacıyla Okul Destek Projesi(ODES) hayata geçirildi.

Proje çerçevesinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde Yüzen Adalar tabiat anıtında Resim Şenliği düzenlendi.

Şenlikte çocuklar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü resim öğretmenleri eşliğinde tuvallere resim çizerek Solhan Gençlik Merkezi görevlileri ile voleybol ve badminton oynama imkanları buldu.

Etkinlik, çocukların Gülbahar Barajı kıyısında dilek fenerlerinin gökyüzüne uçurmasıyla son buldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat,  “Okul Destek Projesi kapsamında olan çocuklarımızı Bingöl Yüzen Adalar Tabiat Anıtında resim tuvallere resim çizme, voleybol ve badminton oynama imkanı sunuldu. Bu etkinlikteki amacımız çocuklarımızın ufuklarının gelişmesi için doğal ve kültürel yerleri tanımalarıdır” dedi.

Düzenlenen şenliğe Vali Yrd. Fatih Kaya, Solhan Kaymakamı Muhammed Çetin, Solhan Belediye Bakanı Abdulhakim Yıldız, Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat ile öğretmenler ve ODES kapsamında hizmet alan çocuklar katıldı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
14.08.2022
15:58
Bingöl balına alım garantisi
Bingöl balına alım garantisi
TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz; 'Bingöl'de üretilen ballara Tarım Kredi Kooperatifi alım garantisi verecek. Bu yıl 600 ton alım olacak ve 16 bin dekarlık buğday tohumu yüzde 50 hibe ile çiftçiye dağıtılacak.'
14.08.2022
15:57
Döner ustalarının aşırı sıcakla zorlu mesaisi
Döner ustalarının aşırı sıcakla zorlu mesaisi
Bingöl'de hava sıcaklıkları 40 dereceyi bulurken, hazır yemek ustaları da ocak başındaki sıcaklıkla birlikte yaklaşık 100 derece altında ekmek parası için mücadele ediyor.
14.08.2022
15:55
Kovalar: `Tekören`e verdiğiniz sözleri yerine getirmeye davet ediyorum`
Kovalar: 'Tekören'e verdiğiniz sözleri yerine getirmeye davet ediyorum'
DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar; 'Ak Parti İl Teşkilatını ve Milletvekillerini içme suyu sorununuzu çözmeye ve sözlerini yerine getirmeye davet ediyorum.'
14.08.2022
15:54
Altyapı ve üstyapı çalışmaları sürüyor
Altyapı ve üstyapı çalışmaları sürüyor
Bingöl Belediyesine bağlı ekipler altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam ediyor. Üstyapı kapsamında kaldırım yenileme çalışmaları, altyapı kapsamında ise yağmur suyu hattı çalışması sürüyor.
14.08.2022
15:52
Varol, altın madalya kazandı
Varol, altın madalya kazandı
Konya'da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları'nda yarışan milli sporcumuz Rukiye Varol, altın madalya kazandı.
14.08.2022
15:51
Solhan Spor Ünsal İsmail Kırıcı ile anlaştı
Solhan Spor Ünsal İsmail Kırıcı ile anlaştı
Yeni sezon hazırlıklarına başlayan Bingöl'ün voleybol temsilcisi Solhan Spor, deneyimli antrenör Ünsal İsmail Kırıcı ile anlaştığını duyurdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın