KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
09 Haziran 2023 Cuma
21 °C Çoğunlukla açık

Çocuklardan kamuya duyarlılık dersi!

Bingöl-Karlıova karayolunda geçen hafta bir aracın çarpması sonucu ayağı kırılan at, yaklaşık bir haftadır çocukların bakımı ile hayata tutunuyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü ise “Bizde yeterli ilaç ve ekipman yok” demekle yetindi!

Çocuklardan kamuya duyarlılık dersi!
19 AĞUSTOS 2014 SALI 21:37
0
3342
0
AA aa

Karlıova İlçesi'ne bağlı Toklular Köyü'nde bir hafta önce sürücüsü ve plakası belirlenemeyen otomobilin çarpması sonucu arka ayağı kırıldığı için yürüyemeyen sahipsiz ata, köydeki bir grup çocuk sahip çıktı.

“ONUN ÖLMESİNİ İSTEMİYORUZ”

Çocuklar, sabah ve akşam saatlerinde topladıkları otu, çamur ve bataklık alandaki yerde yatan ata elleriyle yedirip, pet şişelerle su içiriyorlar. Çocuklar ayrıca, atı yattığı yerde kurtlanmaması için sık sık sağ, sola çeviriyor.

Çocuklardan 11 yaşındaki Fatma Oral, yaklaşık bir hafta önce ata otomobil çarptığını belirterek: “Bu ata araba çarptı. Sahibi onu ölüme terk etti. Biz de her sabah gelip ona su ve ot veriyoruz, onun ölmesini istemiyoruz” dedi.

Ata her sabah bakan 10 yaşındaki Hazal Oral ise: “Bu at gözümüzün önünde ölüyor. Her gün ölmemesi için dua ediyoruz” diye konuştu.

Karlıova İlçe Tarım Müdürü Mustafa Aslan'ın konuyla ilgileneceklerini ve görevli personeli atın bulunduğu yere göndereceklerini söylediği ancak aradan geçen bir haftaya rağmen kimsenin yardıma gelmediği iddia edildi.

İlçe Tarım Müdürü Aslan, yeterli ilaç ve ekipman olmadığı için bu duruma müdahale edemediklerini belirterek: “At sahibinin özel bir veterineri oraya götürmesi gerekiyor. Bizde yeterli ilaç ve ekipman yok” dedi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın