Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Temmuz 2021 Cuma
35 °C Kısmen güneşli

'Cumhur ittifakı her geçen gün eridikçe eriyor'

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Nazlıaka: 'Gelecek kaygısı duyan, iş bulamadığı için umudunu yitiren gençlerimize ne diyecek, biz bunu sadece sahada görmüyoruz. Anketlerde doğruluyor ve buna göre Cumhur ittifakı her geçen gün eridikçe eriyor.'

07 HAZİRAN 2021 PAZARTESİ 15:44
32
1974
11
AA aa
`Cumhur ittifakı her geçen gün eridikçe eriyor`

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Bingöl'de parti üyeleriyle bir araya geldi.

Bir otelde partilerle görüşen Nazlıaka, basın açıklaması düzenledi. Ülkenin çok zor zamanlardan geçtiğini belirten Nazlıaka; “Çok zor zamanlardan geçiyoruz. Bu zor zamanlarda halkımız, yoksullukla, açlıkla ve işsizlikle sınanıyor.  Bu pandemi sürecinde 5 maskeyi bile dağıtamayan ardından verileri yanlış açıklayan, yerli aşı ürettik üreteceğiz diye halkını umutlandıran ve aşılama sürecini yanlış yöneten iktidarla birlikte sorunlar daha da katlandı. Bu pandemi sürecinde esnafın, çiftçinin, işçinin, emekçinin ve emeklinin sorunları daha da derinleşti. İşte bu sorunlar çığ gibi büyürken birde ülkeyi yönetemeyenler, biz görevini yapanlardan rahatsız olmaya başladı. Burada iyi partinin il başkanı varken hatırlatalım geçenlerde İyi partinin genel başkanı Sayın Akşener, Rize'de saldırıya uğradı. Ülkeyi yöneten öyle bir konuşma yapıyor ki, acaba yanlış mı duyduk diye kulaklarımızı yokladık. Ne diyor? Oh olmuştur, İyi olmuştur, dahası da olacaktır mealinden bir konuşma yapıyor. Burada aslında iki şey amaçlanıyor. Bir tanesi ne yazık ki ülkede derinleşen kutuplaşmayı, ayrıştırıcıyı bizden olan, olmayan tanımlamasını bir kez daha keskinleştirmek. İkinci amaç ise konuşmasında şöyle diyor, Senin Rize'de ne işin var orası benim memleketim demeye getiriyor. Çünkü biz siyasetçilerin alanda olmasından rahatsızlık duyuyor. Oysaki bu ülkenin her karış toprağı hepimizin ve biz siyasetçiler olarak her yere gitmek zorundayız. Halkı dinlemek zorundayız, halka yönelik çözüm önerilerimizi anlatmak zorundayız, halkın derdine deva olmak bizim ana sorumluluk alanımız. Âmâ bizlerin bunu yapmasını engellemek için adeta bir alan tanımlaması yapıyor. Şuraya gidebilirsiniz, bu şehre gidemezsiniz diyor?” dedi.

“Cumhur ittifakı her geçen gün eridikçe eriyor”

Nazlıaka, açıklamasının devamında şu sözlere yer verdi:

“Şimdi Bingöl'den seslenelim, bizim için İzmir neyse, Rize'de odur, bizim için Samsun neyse, Sinop neyse, Hatay'da odur, Bingöl neyse, Edirne neyse, Trakya'da odur. Bizler ülkenin her karış toprağında olmaya devam edeceğiz ve sizlerin hakkını hukukunu da savunmaya devam edeceğiz. Hem bu cinsiyetçi hem de ayrıştırıcı konuşmayı bir kez daha kınıyoruz. Cumhur ittifakı bizim alanda olmamızdan neden rahatsız. Çünkü onlar alanlara çıkamıyorlar. Çıksa her geçen gün kuraklıkta çabası olmuş olan ama hayat pahalılığıyla mücadele etmeye çalışan çiftçiye ne diyecek, emekliye ne diyecek, işçiye ne diyecek, gitsin her gün ben çocuğuma bugün ne yedireceğim derdinde olan kadına ne diyecek, geleceks kaygısı duyan, iş bulamadığı için umudunu yitiren gençlerimize ne diyecek, biz bunu sadece sahada görmüyoruz. Anketlerde doğruluyor ve buna göre Cumhur ittifakı her geçen gün eridikçe eriyor.”

Nazlıaka, basın toplantısından ardından Solhan ilçesine gitti. İlçe teşkilatı ziyaretinin ardından esnafları ziyaret eden Nazlıaka, sorun ve talepleri dinledi.

Nazlıaka'ya Kadın Kolları MYK üyelileri Ayten Gülsever, Fevziye Pehlivan, Necla Erdem, Merve Altınbaş'ın yanı sıra CHP il ve ilçe başkanları da eşlik etti.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_83643)
09 Haziran 2021 Çarşamba 11:56
CHP mi peeeeehhh zurnanın son deliği bile olamayacak bir potansiyel
Beğendim (0) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_83634)
09 Haziran 2021 Çarşamba 08:36
Eminim nazlı hanm istanbuldaki mal varlığından bu milee pay verir bu kadınlarda iş kurma yolarını arar birde nazlı hnm iimizi ziyaret ederken meydanlara gelin halkın size 2 çift sözü vardır çünkü laneti hak ediyorsunuz
Beğendim (0) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_83623)
08 Haziran 2021 Salı 19:38
Cehape kaç bandında? Çokmu yükselmiş oyu? Dostları olmasa iktidar yüzü görecekmi? Hoş yine görmesi zor ya.
Beğendim (5) Beğenmedim (6)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_83611)
08 Haziran 2021 Salı 09:53
Yahu chp yıllarca bu memleketi uyuttu sizden çözüm bekleyen insanlara şaşarım, chp nin memleket diye bir derdi yok Allahın izniyle iktidar yüzü hiç bir zaman göremeyeceksiniz.
Beğendim (10) Beğenmedim (16)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_83608)
08 Haziran 2021 Salı 05:31
Camileri ahıra çevireceksiniz iknaodalarını kuracaksınız fuar alanını sahra hastahanesi yapacaksınız çeşmeye musluk takacaksınız birde en büyük hizmet heykel yapacaksınız tabi israf asla yapmayacaksın eyer anadolu yerse
Beğendim (9) Beğenmedim (15)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_83618)
08 Haziran 2021 Salı 12:12
@Misafir Kullanıcı PUDRA , BADEM ŞEKERİ VARMI .!.
Beğendim (5) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_83603)
08 Haziran 2021 Salı 00:45
Merak etmeyin bingolumuz yine oylariyla 70 leri verecek, cok sukur herkesin asi var herkes para icinde yuzuyor bingolde. Diger iller dusunsun
Beğendim (9) Beğenmedim (7)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_83602)
07 Haziran 2021 Pazartesi 22:03
Bu baş örtülülere bakınca Müftü karısı aklıma geldi nedense,:)))
Beğendim (4) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_83595)
07 Haziran 2021 Pazartesi 17:23
Çözümünüz ne onu merak ediyorum
Beğendim (15) Beğenmedim (7)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_83630)
08 Haziran 2021 Salı 22:01
@Misafir Kullanıcı Ke-Mal gelecek işsizlik bitecek çözüm ise muğtarlara yardımcı alacak tam komedi bu adam
Beğendim (0) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_83616)
08 Haziran 2021 Salı 12:04
@Misafir Kullanıcı Çözümleri mi? Geçen gün CHP başkanı dedi ki 'İktidar olduğumuzda 6 ay içinde ekonomiyi düzelteceğim ' Yahu bu söylem dışında hicbir çözümleri yok. Nasıl yapacaksın, plan ne kimlerle yapacaksın belli değil. Gerçi kimlerle yapacakları konusunda haksızlık yapmayayım o belli. Kimler mi elbette HDP,IP,Babacan, Gül,Davutoğlu, ABD, israil ve Bidon.
Beğendim (7) Beğenmedim (5)Cevapla
29.07.2021
17:08
Merkez Bankası`ndan büyüme ve enflasyon açıklaması
Merkez Bankası'ndan büyüme ve enflasyon açıklaması
TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, 'Veriler ikinci çeyrekte büyümenin baz etkisiyle oldukça yüksek oranda gerçekleşeceğine işaret ediyor' dedi. Öte yandan Merkez Bankası, yılsonu enflasyon tahminini yüzde 12,2'den yüzde 14,1'e çıkardı.
29.07.2021
17:07
Trafiğe ilk 6 ayda 607 bin aracın kaydı yapıldı
Trafiğe ilk 6 ayda 607 bin aracın kaydı yapıldı
Haziran ayında trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı bir önceki aya göre yüzde 35,7 arttı. Bu araçların yüzde 54,3'ünü ise otomobiller oluşturarak ilk sırada yer aldı.
29.07.2021
17:06
2 ayda litre fiyatı 5 TL zamlandı! Yeni indirim için ilk açıklama
2 ayda litre fiyatı 5 TL zamlandı! Yeni indirim için ilk açıklama
Ayçiçeği üretiminde dünyada yüzde 10, Türkiye'de ise yüzde 15'e yakın artış öngörülüyor. Litre başına market fiyatı sadece mayıstan temmuza kadar yeniden 5-6 lira zam gören ayçiçek yağında fiyatların gevşemesi bekleniyor.
29.07.2021
17:05
Nöbetçi noterlik uygulaması tekrar başlıyor
Nöbetçi noterlik uygulaması tekrar başlıyor
Adalet Bakanlığı, korona virüs salgını nedeniyle ara verilen nöbetçi noterlik uygulamasının yeniden başladığını duyurdu.
29.07.2021
16:36
Türkiye`nin İlk `Millet Vadisi` İhaleye Çıkıyor
Türkiye'nin İlk 'Millet Vadisi' İhaleye Çıkıyor
Kamuoyunun yakından takip ettiği Çapakçur Vadisi Millet Bahçesi Projesi'nin Eylül ayında ihaleye çıkacağını müjdeleyen Başkan Arıkan: 'Uzun uğraşlar sonucu nihai sonuca ulaştırdığımız proje, vadi üzerinde harika görüntüsü ile yerini alacak. Kütüphane, spor tesisleri, eğlence alanlarıyla birlikte bu bölge yeni bir yaşam merkezi haline gelecek'
29.07.2021
16:35
Gündoğdu: `Vaka artışındaki sebep düğün ve taziyeler`
Gündoğdu: 'Vaka artışındaki sebep düğün ve taziyeler'
Vaka sayısının son bir ayda en çok artış gösterdiği illerden biri olan Bingöl'de, İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Mehmet Emin Gündoğdu, artışın sebebini açıkladı. Gündoğdu: 'Özellikle son bir ay içinde vakaların bu kadar hızlı artmasının sebebi olarak düğünler ve taziyeler olduğunu söyleyebiliriz' dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın