KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
01 Mart 2024 Cuma
8 °C Açık

'Depremde tüm kurumlar ve STK'lar koordineli olmalıdır'

Bingöl Sivil Toplum Dayanışma Platformu Sözcüsü Orhan Açıkbaş, 'Sahadaki arkadaşlardan aldığımız bilgiler doğrultusunda yardımlar koordineli olarak gitmiyor. Yardımlar giderken ildeki Valilik, Belediye, Afad, STK, platform ve kent konseyleri ile birlikte koordineli olmalıdır' dedi.

13 ŞUBAT 2023 PAZARTESİ 17:21
2
707
0
AA aa

Bingöl Sivil Toplum Dayanışma Platformu Sözcüsü Açıkbaş, yaptığı açıklamada Pazarcık merkezli 10 ili etkileyen iki ayrı depremin tüm ülkeyi yasa boğduğunu ve bu acı tablonun yürekleri yaktığını ifade etti.

14 milyonu etkileyen felaketin tarihin görmediği bir tablo olduğunu belirten Açıkbaş, yaşanan acı olayda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Bingöl'de de depremzedelere yardım ulaştırma çabasında olduğunu söyleyen Açıkbaş, yardım çalışmalarına katkı sunan herkese teşekkür etti.

Açıkbaş, "Türkiye'de yaşanan deprem afeti tüm Türkiye'yi derinden etkilemiştir. Bu büyük afet karşısında tüm insanlarımız tek yumruk olmuş bölgede yaşayan kardeşlerimizin yaralarını sarmaya gayret göstermektedirler. Bugün acıları paylaşma günüdür, bugün birlik olma günüdür, Ensar olma vaktidir düşüncesiyle ilimizde de Valilik, Belediye. Afat, Resmi Kurumlar, İş insanlarımız, STK'lar vatandaşlarda yardımlar için seferber olunmuştur. Allah kendilerinden razı olsun. Bingöl Sivil Toplum Platformu olarak ilk günden itibaren sahadayız depremin etkilediği 10 ile platformu paydaş STK temsilcilerimiz deprem bölgelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundular. Sahadaki arkadaşlardan aldığımız bilgiler doğrultusunda yardımlar koordineli olarak gitmiyor. Yardımlar giderken ildeki Valilik, Belediye, Afad, STK, platform ve kent konseyleri ile birlikte koordineli olmalıdır." şeklinde konuştu.

Bingöl'e gelen depremzedelerin barınma ihtiyaçlarının olduğunu da hatırlatan Açıkbaş, bunun için gerekli desteğin sunulması gerektiğini söyleyerek, misafir depremzedelere yardımların ulaşılabilmesi için sivil toplum kuruluşlarının da yer aldığı il koordinasyon merkezinin kurulması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Yaşanan acı olayda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
29.02.2024
22:44
Başkan Arıkan yeni dönem için ne vadediyor? İşte 41 projesi…
Başkan Arıkan yeni dönem için ne vadediyor? İşte 41 projesi…
Proje Tanıtım Lansmanında 41 yeni projesini açıklayan Bingöl Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Erdal Arıkan; 'Depreme dirençli, yeşilin hâkim olduğu, çevreci ve insan odaklı bir şehir inşa ederken, sosyal ve kültürel alanlarda da yepyeni bir vizyonun temellerini yükselteceğiz' dedi. Arıkan'ın askeri alanın dönüşümüne dair vizyon projesi ise büyük heyecan uyandırdı.
29.02.2024
22:43
Kur`an-ı Kerim`i Güzel Okuma Bölge Finali Bingöl`de yapıldı
Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Bölge Finali Bingöl'de yapıldı
İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri arasında düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Doğu Anadolu Bölge Finali Bingöl'de yapıldı.
29.02.2024
22:42
Vali Usta`dan
Vali Usta'dan 'Doğru yer seçimi, güçlü inşaat' vurgusu
Deprem haritasının en kritik noktasındaki Bingöl için yapıların yönetmeliklere uygun ve sağlam inşa edilmesinin kaçınılmaz olduğunu belirten Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, 'Binaların yapımında yer seçimi, zemin etüdü, proje ve inşaat safhaları titizlikle takip edilmeli; ilgili kanun, yönetmelik ve diğer kurallara titizlikle uyulmalıdır' dedi.
29.02.2024
22:41
İlk Kez Sinema Heyecanını Yaşadılar
İlk Kez Sinema Heyecanını Yaşadılar
Miliamal AVM Müdürü Mehmet Emin Çolak, merkez ve ilçeler dahil tüm köy okullarındaki öğrencilere yönelik başlattıkları ücretsiz etkinliğin ilkini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
28.02.2024
17:44
Bingöl Üniversitesi`nden 2`inci Hesarek Kar Festivali etkinliği
Bingöl Üniversitesi'nden 2'inci Hesarek Kar Festivali etkinliği
Bingöl Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 2'inci Hesarek Kar Festivali büyük bir coşkuyla kutlandı.
28.02.2024
15:19
27 yıl geçti ama hala 28 Şubat`ı unutamıyor
27 yıl geçti ama hala 28 Şubat'ı unutamıyor
28 Şubat postmodern darbesi döneminde öğretmenlik görevinden zorla istifa ettirilen Saadet Çiçek, o günlerde yaşadıklarını unutamadı ve o zor süreci şöyle anlattı;
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın