KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
09 Haziran 2023 Cuma
21 °C Çoğunlukla açık

DEPREMZEDE ÇOCUKLAR İÇİN ANASINIFI VE OYUN ALANI

Yücel: 'Bir günde hazırlıklarımızı tamamladık ve öğretmen görevlendirmemizi de yaparak hizmete açtık. Çocuklarımızın burada deprem psikolojisini yenmeleri, travmayı atlatmaları ve kendilerini huzurlu hissedebilmeleri için her türlü detay düşünülmüştür' dedi.

DEPREMZEDE ÇOCUKLAR İÇİN ANASINIFI VE OYUN ALANI
15 ŞUBAT 2023 ÇARŞAMBA 17:52
0
630
2
AA aa

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin üzerinden 10 gün geçti. Can kaybı 35 bini aştı, yaralıların tedavisi ve diğer illere tahliyesi sürüyor. Deprem bölgelerinden Bingöl'e ise 5 Bin civarında depremzedenin geldiği bildirildi.
YARDIMLAR SÜRÜYOR
Deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere başlatılan yardım seferberliğinin sürdüğü Bingöl'de, gelen ailelerin ihtiyaçlarının karşılanması için de destek devam ediyor. Gerek yurtlarda kalan gerekse evlere yerleştirilen aileler için Bingöl Belediyesi'nde oluşturulan yardım merkezinde her türlü giyim, battaniye, ısıtıcı ve gıda ihtiyaçlarının karşılandığı kaydedildi. Şuana kadar gerek deprem yaşanan illerin nüfusuna kayıtlı, gerekse Bingöllü olup depremi yaşayan ve buradaki yakınlarının yanına sığınan 5 Bini aşkın depremzedenin Bingöl'e geldiği kaydedildi.
KYK YURDUNDA ÇOCUKLARİÇİN ANASINIFI VE OYUN ALANI AÇILDI
Depremzede çocukların psikolojik açıdan desteklenmesi için her türlü çalışmanın yürütüldüğü Bingöl'de anasınıfı ve oyun alanı da hazırlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 150 depremzedenin konakladığı Mürsel Paşa KYK Yurdu'nda anasınıfı ve oyun alanı açtı. Her türlü ihtiyacın düşünüldüğü ve süslemelerin yapıldığı anasınıfı ve oyun alanı için öğretmen görevlendirmesi de yapılarak hizmete başladığı bildirildi.
YÜCEL: “HER TÜRLÜ DESTEĞİ SUNACAĞIZ”
Hizmete açılan anasınıfı ve oyun alanıyla ilgili görüşleri alınan Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel; “Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda Mürsel Paşa KYK Yurdunda bir günde anasınıfı ve oyun alanımızı hazırlayıp hizmete açtık. Çocuklarımızın burada deprem psikolojisini yenmeleri, travmayı atlatmaları ve kendilerini huzurlu hissedebilmeleri için her türlü detay düşünülmüştür. Öğretmen görevlendirmemizi de yaparak hizmete başlamış bulunmaktayız” dedi.
EN YAKIN OKULA KAYDOLABİLECEKLER
Deprem bölgelerinden Bingöl'e gelen aileler için de desteklerin devam ettiğini anlatan Yücel, halkımızın desteğiyle evlere yerleştirilen ya da yakınlarının yanına sığınan depremzedelerin, eğitim açısından da destekleneceğini ifade etti.
Yücel: “Ailelerimizin her türlü ihtiyacının karşılandığı ilimizde bizler üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya gayret ediyoruz. Bingöl'ümüze gelen depremzede ailelerimiz, bulundukları yerdeki en yakın okulumuza çocuklarının kaydını yapabilecektir. Bu hususta kitap, kıyafet, ekipman ve diğer tüm ihtiyaçlarına da elimizden gelen desteği sunacağız. Eğitim konusundaki talepleri, okul müdürlerimiz aracılığıyla da bizlere iletebilirler” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_98297)
17 Şubat 2023 Cuma 11:20
Masallah müdür sana büyük is yapmışsın
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_98275)
16 Şubat 2023 Perşembe 12:43
maşallahh müdür sana. kendin ile övün
Beğendim (2) Beğenmedim (2)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın