Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
06 Temmuz 2022 Çarşamba
22 °C Açık

Detay Dergisi 3. Sayısı çıktı

Bingöl'ün en etkin ve seçkin dergisi Detay, 3. sayısıyla okurlarıyla buluştu. Derginin kapak manşetinde; kamuoyunun merak ettiği, hatta birçok kişinin bilgi sahibi olmadığı Şeyh Said Harekâtına dair çarpıcı detaylar yer aldı.

Detay Dergisi 3. Sayısı çıktı
16 MAYIS 2022 PAZARTESİ 17:25
16
2103
2
AA aa

Bingöl'de yayınlanan ve Ankara, İstanbul, Bursa ve Adana İllerinde de dağıtımı yapılan Detay Dergisi'nin 3. Sayısı çıktı. Dağıtımına başlanan derginin yeni sayısında “Editör'den” notuyla içeriğe dair bilgiler paylaşan Genel Yayın Yönetmeni Hakim Bayraktar, şunları kaydetti;

Gerek siyasi, gerek bürokrasi, gerekse iş dünyasından önemli isimlerle yapılan röportajları siz değerli okurlarımıza sunan ‘DETAY' Dergisi, tarihsel konularda da çarpıcı aktarımlarını sürdürmeye devam ediyor.

İçerik üretiminde ortaya koyduğu kalite ve farkı, baskı ve mizanpajda da gösteren dergimizin 3. sayısında da bürokraside yapılan yenilikler, hizmetler ve siyasi isimlerin verdiği mesajların yanı sıra, sivil toplum örgütlerinin çalışmaları da yer almaktadır.

Ayrıca, özel ve özenle çalışılan bir diğer önemli konu ise; kamuoyunun merak ettiği, hatta birçok kişinin bilgi sahibi olmadığı Şeyh Said Harekâtına dair çarpıcı detaylar olacaktır.

Kıymetli Hocamız Araştırmacı Yazar Abdullah Demir tarafından paylaşılan ve belgeler ışığında işlenen bu konuda ana tema olarak Çan Şeyhleri tercih edilmiştir. Ayrıca Az Aşireti'nden ve Kiğı cephesinden bahsedilmektedir. Hadisenin bazı boyutları ise bir sonraki çalışmada paylaşılacaktır.

Sadece kişilerle yapılan röportajları yayınlamaktan öte, okurlarımızı bilgilendirme ve fark yaratma gayretimizi, hiç şüphesiz bundan sonra da devam ettirecek ve siz okurlarımıza, kıymetli bilgiler aktarmayı sürdüreceğiz.

Dergide yer alan röportajlar ve makaleler Çarşamba günü itibariyle sitemizde de yayınlanacak ve sosyal medya hesaplarımızda paylaşılarak daha geniş bir okur kitlesine ulaşılması sağlanacaktır.

Detay Dergisini, Kültür Cad. Kayalar Pasajı No: 80/D Merkez Bingöl adresindeki Detay Reklam/Bingöl Online işyerinden temin edebilirsiniz.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92454)
19 Mayıs 2022 Perşembe 02:10
Palu ve sivan yakın ve iç içe olduğu için sıkı görüşmeler olmuş savaş süreçlerinde bingölde savaşa en çok katılanlar sivan şeyhleri kelaxsı şeyhleridir. Savaşın yöneticileride onlardır Bunlardan bahs edilmesi gerekirdi
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92430)
18 Mayıs 2022 Çarşamba 09:20
Bunu herkes bilsin Şeyh sait isyanının Baş komutanı Bingölün Genç ilçesine bağlı Kelaksili Albay Şeyh Şeriftir. Onun ve arkadaşlarının başında olduğu tüm hareketler başarı ile sonuçlanmıştır. Lakabı ise Hem Osmanlı döneminde Onun komutasında Albay olarak ve arkadaşlarının gösterdiği Rus'ların Taaa Karadenizlileri yenip ve ardından Erzurum Dadaşlarıda yenerek Bingölün soğuk çeşme sınırlarına kadar gelerek ve orada bulunan Albay Şeyh Serif ve arkadaşlarının Üstün Askeri Deha göstererek Rus güçlerini 2 yıldan fazla süren bir savaş sonrası geri def ederek savunmuşlardır.
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
05.07.2022
15:17
`Fıstık` gibi proje!
'Fıstık' gibi proje!
Bingöl Orman İşletme İl Müdürlüğü ekiplerince, Genç ilçesine bağlı Ericek Köyündeki dağlık alanlarda doğal olarak yetişen yaklaşık 2 bin yabani menengiç ağacına fıstık aşısı yapılmaya başlandı.
05.07.2022
15:16
Kadın girişimcilere arı kovanı desteği
Kadın girişimcilere arı kovanı desteği
Bingöl Belediyesi ve TOBB Bingöl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından 'Kadın Girişimcilere Arı Kovanı Desteği' programı gerçekleştirildi.
05.07.2022
15:15
Yedisu`da ihtiyaç sahiplerine kömür dağıtımı başladı
Yedisu'da ihtiyaç sahiplerine kömür dağıtımı başladı
Bingöl'ün Yedisu ilçesinde ihtiyaç sahibi 200 aileye, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından (SYDV) kömür dağıtımı başladı.
05.07.2022
15:14
1,5 metrelik yılanların dansı görüntülendi
1,5 metrelik yılanların dansı görüntülendi
Bingöl'de yaklaşık 1,5 metrelik iki siyah yılanın dansı, cep telefonu kamerasına yansıdı.
05.07.2022
15:13
`Sıkıntımız, kurlarda yaşanan istikrarsızlıklar`
'Sıkıntımız, kurlarda yaşanan istikrarsızlıklar'
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz: 'Bizim tek sıkıntımız, finansal piyasalarda özellikle kurlarda yaşanan istikrarsızlıklar. Dünyadaki gelişmeler, pandemi sonrası lojistik tedarik problemleri, Rusya-Ukrayna savaşı başta olmak üzere jeopolitik gelişmeler de kurla birleşince fiyatlarda oldukça önemli bir artış var.'
05.07.2022
15:12
30 kilogram esrar ele geçirildi
30 kilogram esrar ele geçirildi
Bingöl'de İl Jandarma Komutanlığı personelince, 2 farklı noktada araziye gizlenmiş 30 kilogram esrar maddesi ele geçirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın