KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
11 Aralık 2023 Pazartesi
10 °C Çok bulutlu

Devletin zirvesi kazımakta kararlı

Başbakan Erdoğan, olayın iddia edildiği gibi lokal olmadığını belirtti ve "Sezer ve Özkök'le ortak karara vardık, arkasındaki şey neyse onu kazımaya kararlıyız" dedi.

Devletin zirvesi kazımakta kararlı
14 KASIM 2005 PAZARTESİ 13:22
0
1631
0
AA aa
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Katar'a giderken ANA uçağında gazetecilerin Şemdinli'de meydana gelen olaylarla ilgili sorularını özetle yanıtladı. Olayın iddia edildiği gibi "lokal olmadığını" söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Devletle milleti karşı karşıya getirmek istiyorlar. Amaçları budur. İlk bulgulara göre olayın lokal olmadığı sonucu çıkıyor. Bir anlayışın devamı. Bu anlayış ideolojik bir yapılanmaya da dayanıyor olabilir, bir grubun duygusal hareket sonucu olarak ortaya çıkmış olabilir. Bulgular iyice netleşsin, arkasındaki şey neyse onu kazımaya kararlıyız. Genelkurmay Başkanı'yla da görüştüm. Ortak bir karara vardık. Sonuna kadar gideceğiz.

Cumhurbaşkanı'yla da görüştüm. O da böyle düşünüyor. Hafta içinde Meclis'e araştırma önergesi vereceğiz. Gerektiği takdirde yeni yasalarla sorumlu kişi ve anlayışları hukuken ortadan kaldıracağız. Yargının bu konuda özgür çalışması için zemin hazırlayacağız." Erdoğan, olayın idari boyutuna değinirken, Cumhurbaşkanı'nın onayı ile üçlü kararname gerektiren atamalarda zorlandıklarını belirterek, "Başbakan olarak istediğim valiyi, emniyet müdürünü atayamıyorum" dedi.

millliyet
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
11.12.2023
20:34
Vali Usta, bir haftalık bilançoyu açıkladı! Ne ararsan var
Vali Usta, bir haftalık bilançoyu açıkladı! Ne ararsan var
Uyuşturucu tacirlerine yönelik çalışmalarda 293 kilo esrar ele geçirilen Bingöl'de, 11 kişi gözaltına alındı. 263 aranan şahsın tespit edildiği faaliyetlerde 2 kişi tutuklandı, 5 kişi gözaltına alındı. Kaçak tütünden dolayı da 2 kişiye gözaltı yapıldı. Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, detayları şöyle sıraladı;
11.12.2023
20:14
Kiğı yolu heyelan nedeni ile trafiğe kapandı
Kiğı yolu heyelan nedeni ile trafiğe kapandı
Bingöl'ün Kiğı ilçesinde meydana gelen heyelan nedeniyle Kiğı yolu trafiğe kapandı.
11.12.2023
20:05
Bingöl`de esnaflar Gazze için grevde
Bingöl'de esnaflar Gazze için grevde
Gazze'de yaşanan katliama tepki olarak örnek bir davranışa imza atan Bingöl'deki birçok esnaf, iş yerlerine bugün kilit vurdu.
11.12.2023
13:01
BİNSİDAP, uyuşturucu ve intihar vakaları gündemiyle toplandı
BİNSİDAP, uyuşturucu ve intihar vakaları gündemiyle toplandı
Yaklaşık 5 saat süren toplantıda uyuşturucu ve intihar vakalarının, ailevi sebeplerin yanı sıra işsizlik ve geleceğe dair ekonomik kaygılara dayalı olduğu vurgulandı. Çözüm noktasında ise toplumsal bir mücadele ile daha etkin sonuçlar alınacağı ve başarı sağlanabileceği belirtildi.
11.12.2023
10:52
Bingöl`de TOKİ konutları teslim ediliyor
Bingöl'de TOKİ konutları teslim ediliyor
11 Aralık 2023 Pazartesi günü banka sözleşmeleri ilan edilecek. Konutlar, 13 Aralık 2023 Çarşamba günü itibariyle liste sıralaması ve tarihler baz alınarak hak sahiplerine teslim edilmeye başlanacak.
11.12.2023
10:14
Bingöl ZMO`da Çetkin dönemi
Bingöl ZMO'da Çetkin dönemi
Bingöl Ziraat Mühendisleri Odası'nda 49. dönem seçimi tek liste ile tamamlandı. Yeni Başkan Ramazan Çetkin, mesleki alanda daha güçlü bir dayanışma ve iş birliği içinde olacaklarını vurgulayarak, camia mensuplarından gelen her türlü destek ve katkıya açık olduklarını belirtti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın