KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
31 Mayıs 2024 Cuma
°C

Dgm'leri ve ohal'i ak parti kaldırdı

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz: &';Hafızalarımızı yoklayalım”

Dgm`leri ve ohal`i ak parti kaldırdı
30 MAYIS 2011 PAZARTESİ 08:55
0
2219
2
AA aa

12 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimlerine iki hafta kala, Devlet Bakanı ve AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz; beraberinde AK Parti Milletvekili Adayları Eşref Taş ve Şahin Bingöl ile birlikte köy köy, mezra mezra gezerek, AK Parti Hükümeti'nin 9 yıllık hizmetlerini anlatarak, halktan destek istiyor. En son cumartesi günü Solhan'da Hazarşah, Mutluca, Yiğitharman Köylerini ziyaret eden Bakan Yılmaz, son olarak gittiği Arakonak Beldesi'nde adeta miting havasında karşılandı. Bakan Yılmaz, gittiği yerlerde halktan 2002 öncesini ve bugünü kıyaslamak için, “hafızalarımızı yoklayalım” dedi. Köylüler Bakan Yılmaz'ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 
“DGM'leri de OHAL'i de biz kaldırdık”
Bakan Yılmaz, Devlet Güvenlik Mahkemeleri'nin (DGM) ve Olağanüstü Hal'in de AK Parti Hükümeti döneminde kaldırıldığına dikkat çekerek, “Milli Güvenlik Kurulu Toplantıları neredeyse canlı yayınlanıyordu. Şimdi bunlar var mı? Faili meçhul cinayetler bitti, işkenceler bitti.  Ülkede 24 saat yayın yapan Kürtçe televizyon kanalı var artık. Bunlar hep AK Parti Hükümeti'nin icraatları” şeklinde konuştu.
 
Bakan Yılmaz, 12 Haziran'dan sonra Türkiye için yeni bir süreç başlayacağını ve bu sürecin en önemli konusunun ise; daha özgürlükçü, daha demokratik, insan haklarına saygılı bir anayasa yapmak olduğuna dikkat çekti.
 
“Bağımsız vekil size bir çeşme yapabilir mi?”
Bakan Yılmaz konuşmasında, “Hangi yolun bizi nereye götürdüğüne bakalım. Böyle dönemler bittiğinde değerini anlıyoruz. Şimdi size soruyorum: Bağımsız vekil seçseniz size bir çeşme dahi yapabilecek mi? Onlar sadece konuşuyorlar. Onların derdi, bir grup kurup konuşmak. Bingöl'ün konuşmaya değil, hizmete ihtiyacı var. Biz ideolojik davranmıyoruz. Herkesi seviyoruz. Bizim tek derdimiz, daha çok hizmet etmek” dedi.
 
“Bir reçete için memura yalvarma dönemi bitti”
Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, AK Parti iktidarından önce vatandaşın ilaç almak için bir memura yalvardığına dikkat çekti ve şunları söyledi: “Artık ilaç almak için memura yalvarma dönemi bitmiştir. Sağlık alanında Türkiye'de gerçek anlamda devrim yapıldı. Memur ve işçi aynı hastaneye gidebiliyor, aynı eczaneden ilaç alabiliyor. Bingöl'de hekim sayısı bizim dönemimizde yüzde 300 arttı. Kaba işleri bittirdik, ince işler dönemi başlayacak. Güçlü sivil iktidarlar döneminde hizmetler oldu bu ülkede. Menderes dönemini hatırlayın, Özal dönemini hatırlayın ve AK Parti dönemini. Bunlar dışındaki dönemlerde, Türkiye hep geriye doğru yol almıştır.”
 
Haber: İlhan BİNGÖL (Bingolonline)
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
hakan (@Misafir_4707)
30 Mayıs 2011 Pazartesi 12:55
AK Partinin İktidara gelmesi: 3 Kasım 2002, OHAL'in Kalkma tarihi: 30 Kasım 2002..
Dolayısıyla OHAL AK Parti iktidarında kalkmış oluyor.

Verilerle konuşmak lazım SN. @ali...
ali (@Misafir_4705)
30 Mayıs 2011 Pazartesi 09:14
dogru degil bu. OHAL ecevit zamaninda kaldirildi. ve sadece dort ilde kisa bir gecis doneminden sonra tamemen normal hale donuldu... siyaset yapilacaksa da dogru bilgiler ile siyaset yapilmalidir.
30.05.2024
23:54
Bingöl`de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl'de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl Organize Sanayi Bölgesindeki yatırım hazırlıklarını yerinde inceleyen Vali Usta; 'Bingöl'ümüze hayırlı olsun' dedi.
30.05.2024
23:53
Bingöl Devlet Hastanesi`nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde, doktor olmadığı için kapalı bulunan Plastik Cerrahi Servisi, Uzm. Dr. Salih Sürün'ün göreve başlamasıyla yeniden aktifleştirildi.
30.05.2024
23:52
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
KOSGEB Bingöl Müdürlüğü'nde çalışırken işten çıkarılan işçi, 'haksız yere' işine son verildiği gerekçesiyle açtığı davayı kazandı! Mahkeme kararının memnuniyet verici olduğunu belirten işçi, 'Şahsıma atılan iftira ve hukuksuzluğa karşı verdiğim hukuk mücadelesini kazandım. Adalet yerini buldu' dedi.
30.05.2024
23:51
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Bingöl'ün Genç ilçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları koordinesinde, geliri Gazze'ye gönderilmek üzere yardım etkinliği düzenlendi.
30.05.2024
23:50
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Bingöl'ün Genç ilçesi Kaymakamı Muhammet Güzel, 4 köyü gezerek vatandaşların taleplerini dinledi.
30.05.2024
13:24
Sağlıkta `yıllık reçete dönemi` başlıyor!
Sağlıkta 'yıllık reçete dönemi' başlıyor!
Raporlu ilaç kullananlarla ilgili yeni düzenleme geliyor. Sağlık Bakanlığı'nın üzerinde çalıştığı düzenlemeye göre aile hekimlerine artık raporlu ilaç yazabilme yetkisi verilecek. Böylelikle raporlu olarak düzenli şekilde ilaç alanların hastaneye gitmesine gerek kalmayacak. Söz konusu uygulama ile yıllık reçete dönemi de başlayacak. Hastalar 3 ayda bir sadece eczaneye gidip ilacını alabilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın