Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Eylül 2020 Pazartesi
°C

Dilipak hakkında suç duyurusunda bulundular

Bingöl AK Parti Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Erdoğan, 'Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımız ve 81 İldeki Başkanlıklarımızla birlikte söz konusu gazeteci hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunduk. Dün olduğu gibi bugün de yargısal süreçlerin takipçisi olacağız' dedi.

11 AĞUSTOS 2020 SALI 17:39
32
3340
13
AA aa
Dilipak hakkında suç duyurusunda bulundular

Bingöl AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı, yazar Abdurrahman Dilipak hakkında 81 ilde olduğu gibi Bingöl'de de suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

AK Parti İl Başkanlığı'nda gerçekleşen basın açıklamasını, Bingöl AK Parti Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Kübra Erdoğan okudu.

Erdoğan, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Her şeyden önce milletimiz ahde vefalıdır, kadir kıymet bilir, asla nankörlük yapmaz. Aynı şekilde partimiz, kadınlara yönelik her türlü şiddetin, katliamın ve zulmün tavizsiz karşısında durmuştur. Sadece ülkemizin değil, Gönül Coğrafyamızın tamamında her zaman mazlumların, mağdurların, köşesinde sessiz sedasız acılar içinde göz yaşlarını akıtan gönlü kırıkların yanında yer almıştır. Diğer taraftan ise aileyi yıkan, nesilleri kirleten tüm sapkınlıklara, ahlâksızlıklara karşı her türlü mücadeleyi vermiştir, vermeye de devam edecektir.

Kültürümüz, değerlerimiz, aile bilincimiz ve geçmişten geleceğe aktarılması gereken öğretilerimizle AK kadınlar olarak bizler, yurdumuzun dört bir köşesinde mücadele etmekteyiz. Her bir üyemiz parti disiplini içinde, teşkilat eğitimleri ve siyasi duruşu ile görev yaparken eş, çocuk veya ebeveynlerini ihmal etmemek üzere bir yaşam modelini benimsemiştir. Disiplinli ve ilkeli duruşu ile çalışmalarını yürütürken kadın kimliğiyle siyasal hayatımıza katkı vermeye gayret göstermiştir. Diklenmeden dik durarak, Erkekleşmeden kadın olarak, siyaset yapmaya özen göstermiştir.

Bugün bizlerin bu toplantıyı tertip etmemize neden olan Kadınlarımıza yönelik ağır hakaretlerle dolu içerik, artık teşkilatlarımızda bardağı taşıran son damla olmuştur. İllerimizde partimize ve davamıza gönül veren kadınlarımızın ve ailelerinin tepkilerine rağmen, şu ana kadar herhangi bir pişmanlık, mahcubiyet ve rücu etme çabasının olmadığını görmüş bulunmaktayız. Aksine inançlarımızın ve değerlerimizin istismarı üzerinden yanıltıcı yazı ve paylaşımlara devam edilmiştir. Dünyanın her bir köşesine fesatlık, sapkınlık, ahlaksızlık ve azgınlık yaygınlaşırken bizler asla duyarsız kalmadık, kalmayacağız ! Değişik kademelerde hiçbir gelir ve menfaati olmadan, görevini yapmaya çalışan, kadınlarımıza hakaret eden o kirli ve çirkin zihniyeti kınıyoruz. Umarız ki Genel Merkezimizden ve 81 İlimizden, 922 İlçemizden yapılan bu çağrılar vesilesi ile bundan sonra kalemini siyasal tehdit aracına kimse döndürmez.

Yine umarız ki bin bir zahmet ile ter akıtan, devletine, milletine ve insanlığa yararlı işler yapanlara karşı bir takım art niyetliler de klavye başında kolaycı ve saldırgan tarzları ile kahramanlık ve dindarlık istismarlarına kalkışmaz. AK Kadınlarımız bugünlere büyük mücadeleler vererek, zoru başararak geldi. Ülkemizin en zor zamanlarında meydanlarda, en önlerde yer aldı. 15 Temmuz başta olmak üzere, 28Şubat, 27 Nisan, 17 25 Aralık ve daha nice sıkıntılı günlerde aileleri ile birlikte ciddi mücadeleler verdi. Ak kadınlar olarak bizler, 28 Şubat sürecinin o acılarla dolu günlerdeki mücadelemizi sadece ve sadece hak ve özgürlüklerimizi kazanabilmek için yaptık. O mücadelelerimizi de, daha sonra başkalarına karşı bir üstünlük, övünç, saldırı vesilesi veya istismar aracı olarak kullanmadık. Liderimizin riyasetinde elde ettiğimiz tüm hak ve özgürlüklerin değerini bilerek sonuna kadar muhafazası için çalışmaya devam etmekteyiz.

Partimizin kadınlarının iffetine ve namusuna yönelik hiçbir hakareti kabul etmemiz mümkün değildir. Bu sebepten dolayı, AK Parti Genel Merkezimiz, partimizin kadınlarına yönelik hakaret, çirkin yakıştırma ve yazıları ile yapmış olduğu saldırılardan dolayı Yeni Akit Gazetesi köşe yazarı, Abdurrahman Dilipak aleyhine Yargıya başvurmuş olup, hukuki takip için dava açılmış bulunmaktadır.

Bununla birlikte, eş zamanlı olarak Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımız ve 81 İldeki Başkanlıklarımızla birlikte söz konusu gazeteci hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunduk. Partimizin tüm kadınlarına yönelik yaptığı çirkin yakıştırmalar, ağır hakaret ve saldırgan ifadeleriyle suç işlemiştir. Bugüne kadar en başta liderimize, ailesine ve Partimizin mensuplarına yapılan her türlü saldırıya karşı aynı duyarlılığı göstererek, gerekli hukuki girişimlerde bulunduk. Dün olduğu gibi bugün de yargısal  süreçlerin takipçisi olacağız.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61089)
18 Ağustos 2020 Salı 09:31
Bacılar Arkanıza akp yi alarak neden adamı yargısız infaz ediyorsunuz yazık yazık yazık Bir zamanlar annemi bacımı savunan tek adam dı...
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60922)
12 Ağustos 2020 Çarşamba 23:17
81 il de bir akillida tam okuyamadi mi yazıyı 28 Şubat sürecinde kadına başörtüsüyle okuyabilsin diye tek destek veren bu uğurda evini kaybeden bir insana bunu yapmak nankorluktur. Çok üzücü
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60916)
12 Ağustos 2020 Çarşamba 21:17
Bunlar İstanbul sözleşmesinin içinde nelerin mündemiç olduğunu bile bilmiyorlar. Yazık 28 Şubata bu adam bunları savunmuştur.
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60907)
12 Ağustos 2020 Çarşamba 16:54
Ablalar wallahi de billahide dilipak haklı yapmayın etmeyin yanlıştan dönün
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60905)
12 Ağustos 2020 Çarşamba 16:01
A.rahman dilipak bir islam entenlektüel bir yazardır.düne kadar sizleri parti olarak savunuyordu.neden kötü oldu acaba tutarlı olalım. Cikarcılik iyi deyildir
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60904)
12 Ağustos 2020 Çarşamba 14:57
Siyasi partiler ve onun yöneticileri bir karar verirken kamuoyu nezdindeki tepkileri gözden geçirmeli aksi halde hazin sonun onları beklediğini bilmesi gerekir hangi akla hizmettir kimi kime dava ediyorsunuz Dilipak ilk günkü duruşuyla yoldan saptığınızı ve davaya hizmet etmediğiniz haykırıyor ama sizin nerde durduğunuz ve kime hizmet ettiğiniz belli değil yazık
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60902)
12 Ağustos 2020 Çarşamba 14:42
Abdurrahman Dilipak hakkında suç duyurusunda bulunan Bingöl Akparti kadın kollarından bizi İstanbul sözleşmesini hakkında bilgilendirmeleridir. Ayrıca İSTANBUL sözleşmesi aile yapısına zarar verip vermediği ..
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60901)
12 Ağustos 2020 Çarşamba 13:43
28 subatlarini unutmadik sizin onderlerinizden ses seda cikmazken dilipak hergun bir universitenin onunde kiz kardeslerimizin yanindaydi simdi ne olduda hain oldu
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60900)
12 Ağustos 2020 Çarşamba 13:16
Insanların ve hususen insanların ve hususen bazı müslümanların azıcık güç elde ettiklerinde nasılda Allah'a baş kaldırdıklarını hayretle ve ibretli müşahede ediyoruz.
Allah Galip gelecektir.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60898)
12 Ağustos 2020 Çarşamba 12:13
siz önce istanbul sözleşmesini okuyup anlayın daha sonra verdiğiniz demei okuyun anlayın daha sonra şikayet te bulunun vallahi de billahide siz bu demeci ne okudunuz de okuyup anlayacak analacak kadar kavradınız iş olsun fotomuz olsun gündem olsun dasınız yazık sizlere temsil diye verdiğimiz yetkiye
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
28.09.2020
16:42
TOKİ`de İçme Suyu Hattı Yenileniyor
TOKİ'de İçme Suyu Hattı Yenileniyor
Bingöl Belediyesi, arıza kaynaklı kesintilerin yaşandığı İçmeler Mahallesi TOKİ konutları içme suyu hattını yeniliyor. 4 bin 700 metrelik yeni içme suyu hattının kısa sürede tamamlanacağı belirtildi.
28.09.2020
16:41
112 Acil Sağlık Ekiplerine Saldırı
112 Acil Sağlık Ekiplerine Saldırı
Bingöl'ün Karlıova ilçesinde görevli 112 Acil Sağlık ekibine, hastaneye ulaştırmak üzere adresine gittikleri hastanın yakınları saldırdı. Attan düşüp ağır yaralanan genç hayatını kaybetti, ekiplere saldırılanlar hakkında işlem başlatıldı.
28.09.2020
16:40
Arıcılara 7 bin 640 adet kovan dağıtıldı
Arıcılara 7 bin 640 adet kovan dağıtıldı
Bingöl Orman İşletme İl Müdürü İbrahim Börü, Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında bugüne kadar 764 üreticiye toplamda 7 bin 640 adet arı kovanı dağıtımı yapıldığını açıkladı.
28.09.2020
16:39
`Sağlık Personeli Yorgun`
'Sağlık Personeli Yorgun'
Sağlık-Der Bingöl Şube Başkanlığı: 'Sağlık Personeli Yorgun. Sürecin uzaması, hastalığın son bulma tarihinin kestirilememesi, yoğun ve stresli çalışma, yakınlarımızda hastalananların ve kayıpların olması gibi nedenler sağlık çalışanlarını yer-yer demoralize etmektedir.'
28.09.2020
16:38
Yağışlar öncesi mazgallar temizlendi
Yağışlar öncesi mazgallar temizlendi
Bingöl'de BİSKİ ekipleri, il genelindeki mazgal ve kanalizasyon rögarlarını temizleyerek içlerinde biriken hafriyat, kâğıt, mil, çakıl ve izmarit gibi maddeleri topladı.
28.09.2020
16:37
Sözen`den birlik çağrısı!
Sözen'den birlik çağrısı!
Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, Meral Akşener, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Temel Karamollaoğlu'na terör örgütlerine karşı mücadelede birlik beraberlik çağrısında bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın