Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
09 Aralık 2021 Perşembe
4 °C Bulutlu

Doktor sayısı ve yatırımlar açıklandı

Karlıova ilçesinde yaşayan vatandaşların sağlık alanında yaşanan şikâyetlerine İl Sağlık Müdürlüğünden cevap geldi. İl Sağlık müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Karlıova'daki doktor sayısı ve yapılan yatırımlar yer aldı.

26 TEMMUZ 2019 CUMA 20:05
4
2039
1
AA aa
Doktor sayısı ve yatırımlar açıklandı

Karlıova'da yaşayan vatandaşlar geçtiğimiz günlerde yerel basın aracılığıyla ilçede sağlık alanından yaşadıkları sıkıntıları dile getirmişti. İl Sağlık Müdürlüğü, vatandaşların şikâyetleri sonrası ilçedeki doktor sayısı ve yapılan yatırımların yer aldığı yazılı bir açıklama yaptı.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “İlimiz Karlıova Devlet Hastanemizde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ile Genel Cerrahi Uzmanı görev yapmaktadır. Karlıova Devlet Hastanesi Baştabibi İç Hastalıkları Uzmanı olup, ayrıca bir yıl içerisinde iki İç Hastalıkları Uzmanı ataması yapılmıştır. Bir İç Hastalıkları Uzmanı atandığı halde gelip görevine başlamamış, diğer İç Hastalıkları Uzmanı da eş durumundan mahkeme kararı ile ilçemizden ayrılmıştır. İhtiyaca binaen hastanemize geçici görevle diğer birimlerimizden İç Hastalıkları Uzmanı görevlendirilmiş, Karlıova Devlet Hastanesinde hizmet vermeleri sağlanmıştır. Halen geçici görevle İç Hastalıkları Uzmanı Hastanemizde hizmet vermektedir.

GENEL CERRAHİ UZMANI TALEBİNDEN BULUNULDU    

Yine Karlıova Devlet Hastanemizde yaklaşık 2 yıldır Genel Cerrahi Uzmanı görev yapmaktadır. Yan dal eğitimini kazanan Genel Cerrahi Uzmanı, bir aydır rahatsızlığı nedeniyle görev yapamamaktadır. Rapor süresinin bitimi ile görevinden ayrılacak olan Genel Cerrahi Uzmanının yerine Genel Cerrahi Uzmanı atanması için talepte bulunulmuştur.

AİLE HEKİMLİĞİNDE BOŞ POZİSYON YOK

Halen 6 pratisyen tabip Karlıova Devlet Hastanesinde görev yapmaktadır. Aile hekimliğinde boş pozisyon olmayıp tüm aile hekimliği birimlerimiz aktif bir şekilde hizmet vermektedir. 87. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası kapsamında Karlıova Devlet Hastanesine 2 pratisyen tabip ve 1 Aile Hekimliği Uzmanı atanmış, kısa zaman içerisinde gelip görevlerine başlayacaklardır.

AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ İHALESİ YAPILDI

Karlıova ilçemizde 5-6 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi + Toplum Sağlığı Merkezi + 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yapım ihalesi 05/07/2019 tarihinde yapılmıştır. Sözleşme imzalanması ile birlikte yer teslimi yapılacak ve inşaatına başlanacaktır. Hizmet binası; zemin + 1. kat olmak üzere toplam iki kat olarak inşa edilecektir. Zemin kat 707,16 m2, 1. kat 498,42 m2 olup, hizmet binamız toplam 1205,58 m2 alanda vatandaşlarımıza hizmet verecek olan hizmet binası, mevsim şartlarının durumuna göre bu yılın sonunda veya gelecek yılın başlarında tamamlanıp teslim edilmesi planlanmaktadır.

HASTANE LOJMAN YAPIMLARI SÜRÜYOR

08/05/2018 tarihinde inşaatına başlanan 4 katlı 8 daireli Karlıova Devlet Hastanesi lojman yapım işi devam etmektedir. Geçen yıl oluşan kur farkından dolayı tüm firmalara tanınan haklar, Karlıova Devlet Hastanesi Lojman Yapım işi ihalesini üstlenen firmaya da tanındığından inşaatın yapımında gecikme yaşanmış ancak çalışmalar yeniden başlamıştır. Halen devam etmekte olan hizmet binası inşaatı, 2019 yılı içerisinde tamamlanıp teslim edilecektir.

40 BİN 451 HASTAYA POLİKLİNİK HİZMETİ VERİLDİ

Karlıova Devlet Hastanemizde 2019 yılı ilk 6 ayında toplam 40451 hastaya poliklinik hizmeti verilmiş, 953 hasta da yatarak tedavi edilmiştir. Aktif olarak 2 diş ünitenin bulunduğu ve 2 Diş Hekiminin aktif olarak görev yaptığı ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde ise yine 2019 yılı ilk 6 ayında toplam 4320 hasta muayene edilmiş, 413 kanal tedavisi ve 813 dolgu yapılmış, 1040 diş çekimi gerçekleştirilmiştir.'' İfadelerine yer verildi.

SAĞLIK EVLERİNE ATAMA YAPILACAK

Karlıova genelinde 15 sağlık evimiz bulunmakta, 4 sağlık evimizde aktif olarak sağlık hizmeti verilmektedir. Sağlık personeli bulunmayan sağlık evlerimiz için talepte bulunulmuştur. Sağlık Bakanlığımız tarafından atama yapılması durumunda boş olan sağlık evlerimize görevlendirmeler yapılacaktır.

KARLIOVA'DA 170 PERSONEL GÖREV YAPIYOR

Karlıova ilçemiz genelinde 4 uzman tabip, 10 pratisyen tabip, 10 aile hekimi, 2 diş hekimi, 84 sağlık personeli ve 60 diğer personel olmak üzere toplam 170 personel görev yapmaktadır. Vatandaşlarımızın daha iyi sağlık hizmeti alabilmeleri için çalışmalar aralıksız devam etmektedir.''

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_47705)
27 Temmuz 2019 Cumartesi 00:38
Netice itibariyle uzman hekim sıkıntısı var.Yok mahkeme kararı yok göreve başlamama vs. gibi nedenler ilçedeki insanımıza ciddi sıkıntılar yaşatmakta. Yetkililer empati yapıp ilçelerde yaşadıklarını,ailelerini hastaneye götürdüğünde doktor bulamayıp merkeze gelmek zorunda kaldıklarını düşünsünler. Sonuçta yetkililer olarak bu ilçelerde doktor bulundurmak zorundasınız. Gerekli tedbirleri, planlamaları yapmak zorundasınız. Ama ümidim var mı deseniz maalesef yok.İldeki hastenede bile sıkıntı yaşarken ilçelere hangi ara doktor bulunacak merak ediyorum. Yıllardır aynı sorunlar ve aynı açıklamalar.
Beğendim (8) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın