Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
26 Ocak 2021 Salı
-1 °C Güneşli

'Doktor sıkıntısı var!'

İYİ Parti İl Başkanı Kızılboğa: 'Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde şuan da bir tane uzman hekim var. Bingöl bunu hak etmiyor. Birçok vatandaşımız bu sıkıntıdan dolayı çevre illere hastasını götürmek zorunda kalıyor. Doktor sıkıntısı var.'

13 OCAK 2021 ÇARŞAMBA 16:45
18
1474
6
AA aa
`Doktor sıkıntısı var!`

Bingöl İYİ Parti İl Başkanı Hasan Kızılboğa, kentteki hastanelerde uzman doktor eksiğinin olduğunu belirterek, sorunun çözüme kavuşması gerektiğini söyledi.

Kızılboğa; “Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde şuan da bir tane uzman hekim var. Bingöl bunu hak etmiyor. Birçok vatandaşımız bu sıkıntıdan dolayı çevre illere hastasını götürmek zorunda kalıyor. Bu konuda sağlık bakanlığının, valiliğin, siyasilerin biran önce çözüm bulması lazım. Bu millet oy verdi, birilerine rant sağlansın diye değil hizmet edilsin diye oy verdi. Gerçekten ciddi sıkıntılar var. Meclis gündemine de taşıyacağız. Bizim tespitlerimiz var, vatandaşların bize ilettikleri. Bugün doğum hastanesinde yoğun bakım ünitesi aktif değil. Bingöl'de bir yanık ünitesi yok. Bingöl, AK Parti iktidarına 18 yıl boyunca en yüksek oy vermiş illerden biri. En büyük desteği vermiş hem yerelde hem de genelde ama hak etmediği durumlarla karşılaşmış. Hastane yaptık diyorlar ama hastane yapmak yetmiyor. Orada bu vatandaşın rahat hizmet alacağı ortamları da yaratman lazım. Çocuk için uzman hekim yok. Bir tane var onun da tayini çıktı çıkacak. Sağlık konusunda çok ciddi sıkıntılar var” dedi.

“BU YARDIMIN KİMLERE VERİLDİĞİNİ MERAK EDİYORUM”

Kızılboğa, açıklamasının devamında şu sözlere yer verdi:

“Ekonomik sıkıntılar da var zaten pandemi bunun tuzu biberi oldu. Misal geçen gün 86 milyon yardım verildiği belirtildi. Bu yardımın kimlere verildiğini merak ediyorum. Gerçekten mağdur vatandaşa ne verildi burada? Bingöl'de esnaf kirasını ödeyemeyecek durumda. Yaptığımız işyeri ziyaretlerinde 20 kişi çalıştıran bir işyeri şuan 4 kişiye düşmüş durumda. Belki bunların çoğu kayıt dışıydı ama bu 20 ailenin evine ekmek götürmesi demekti. O yüzden devletimizin uzun vadede esnafımıza ciddi bir destek vermesi lazım, borçlarını bir yıl ertelemesi lazım.”

(Haber: Metin Bürlükkara)

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_80679)
14 Ocak 2021 Perşembe 21:48
İyi parti olunca algıdan öteye geçemiyor işler
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_80662)
14 Ocak 2021 Perşembe 00:50
Ya doğum hastanesinde doktoru geçtim..hastanenin müdürü Ferhat bey var...adamda diksiyon,hitabet,temsil kabiliyeti, yöneticilik sıfırın altında eksi beş...doktor o hastaneye şimdi nasıl gelsin
Beğendim (8) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_80697)
15 Ocak 2021 Cuma 11:19
@Misafir Kullanıcı Ferhat bey müdür değil başhekim.biz daha onu bakan yapacağız.başarıylarıyla ilgili kitap yazılıyor.bingölün gururu.doğal karekterli biri.sen yalaka arıyorsun.kibirli arıyorsun.
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_80696)
15 Ocak 2021 Cuma 11:05
@Misafir Kullanıcı Ferhat bey istese senin gibilere İngilizce arapça Rusça üzerinden diksiyon dersi verir. İnsanlara karşı doğallığından taviz vermiyor. O yüzden seviliyor. Yöneticiliği bingölü aşıyor. Senin yorumun onu birazda büyütür.
Beğendim (3) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_80657)
13 Ocak 2021 Çarşamba 21:48
Hep ayni masal ayni hikaye Nasil olsa Bingöl milleti alismis yemeye
Beğendim (5) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_80654)
13 Ocak 2021 Çarşamba 21:22
SN. HASAN BAŞKAN : SIKINTI OLMIYAN NE KALDIKİ .!!!.
Beğendim (8) Beğenmedim (0)Cevapla
26.01.2021
14:25
Bedelli askerlikte kur ayarı! İşte yeni bedelli ücreti
Bedelli askerlikte kur ayarı! İşte yeni bedelli ücreti
Bedelli askerlik ücretleri 2021 yılının ilk yarısında 39 bin 788 liraya yükseldi. Yurt dışındaki Türk vatandaşlarının döviz üzerinden yaptıkları ödemelere ise kur ayarı yapılacak. TBMM'ye sunulan kanun teklifiyle askeri personelin özlük haklarıyla ilgili önemli düzenlemeler hayata geçirilecek.
26.01.2021
09:58
Aşılamada hedef belli oldu! Normalleşme ne zaman?
Aşılamada hedef belli oldu! Normalleşme ne zaman?
Kısıtlamaların esnetilmesi tartışılırken, vaka sayısı kadar aşılanma oranlarının da dikkate alınması istendi. Aşı takvimine göre sağlıkçılar, 65 yaş üstü, asker, polis ve öğretmenlerin de aralarında olduğu 'riskli ve hareketli' 12 milyon kişi, martın ilk haftasına kadar aşılanırsa gevşeme kararları daha kolay alınacak.
26.01.2021
09:57
`Lokantalar HES kodu ile açılsın` talebi
'Lokantalar HES kodu ile açılsın' talebi
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu koronavirüs sebebiyle kapalı olan iş yerlerinin vergi borçlarının ertelenmesine teşekkür etti ve 'Başta lokantalar olmak üzere faaliyetleri kısıtlanan tüm iş yerlerinin de bu kapsama alınmasını, HES kodu ile açılmalarını istiyoruz' açıklamasında bulundu
26.01.2021
09:56
Araç alacaklar dikkat! Bu firmaların ekspertiz raporu geçersiz
Araç alacaklar dikkat! Bu firmaların ekspertiz raporu geçersiz
İkinci el araç alım-satımında TSE yeterlilik belgesi olmayan firmalardan alınan ekspertiz raporunun yasal geçerliliği olmadığını belirten Tamer Güneş, 'Türkiye'de 6 bine yakın ekspertiz firmasından sadece 1000-1500'ünün TSE hizmet yeterlilik belgesi var' dedi.
26.01.2021
09:55
Rüzgardan elektrik üretiminde rekor kırıldı
Rüzgardan elektrik üretiminde rekor kırıldı
Türkiye'de 24 Ocak'ta üretilen elektriğin yüzde 21,3'ü rüzgar enerjisi santrallerinden karşılandı. Rüzgarın elektrik üretimindeki payı diğer tüm yenilenebilir kaynakların toplamını (yüzde 18,5) geride bıraktı.
25.01.2021
18:11
`Siyasi özerklik söz konusu değil`
'Siyasi özerklik söz konusu değil'
TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Yılmaz, katıldığı bir canlı yayında: 'Siyaset ve terör arasında net bir çizgi kurulmadığı sürece buna demokratik siyaset demeniz mümkün değildir. Ama bizde hiçbir zaman siyasi özerklik söz konusu değildir. '
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın