KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
31 Mayıs 2024 Cuma
°C

Eğitime 'güçlendirme' boykutu!

Karlıova İlçesine beş kilometre uzaklıktaki Toklular Köyü’ndeki 350 öğrenci, okullarının güçlendirme yapılmasından dolayı ilçedeki okula gönderilmelerini kabul etmeyerek, velileriyle alınan karar doğrultusunda okulu boykot ettiler.

Eğitime `güçlendirme` boykutu!
17 EYLÜL 2013 SALI 22:18
0
3540
0
AA aa

Toklular Köyü'nde 350 öğrenci ve öğrenci velileri, okullarının güçlendirme yapılmasından dolayı okulu boykot ettiler.

2005 depreminde zarar gören okullarının güçlendirme yerine yeniden yapılması için okullarını boykot ettiklerini söyleyen Toklular köyü Muhtarı Fesih Kışlakçı: “Bizim haberimiz olmadan Bingöl'de bir şekilde okulumuzun yeniden yıkılarak yapılması yerine güçlendirme kabul edemiyoruz. İlçemiz deprem bölgesi olduğu için güçlendirmek çocuklarımıza mezar olacak ayrıca okulun temelinden sular çıkıyor sulak bir bölgeye yapılan okulun bu şekilde tekrar güçlenmesi kabul edilemez. Ayrıca 350 öğrencimizi Karlıova da ki okullara taşımalı eğitimle öğrencilerimizi göndermek istiyorlar biz öğrencilerimizi bize yeni bir okul yapılıncaya kadar göndermeyeceğiz. Köylü olarak lüks bir okulda istemiyoruz bizlere bir konteynır göndersinler fakat bu çürük okulda çocuklarımızı göndermeyeceğiz” dedi.

Konu hakkında Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ise, Toklular köylülerinin endişelenmeye gerek olmadığı bu konuda Çevre ve şehircilik İl Müdürlüğü tarafında gereken tetkikler ve incelemeler yapılmış okulun rahatlıkla güçlendirme sonrası eğitim verebileceğini belirterek, öğrenciler ve velilerinin kuşkulanmasına gerek olmadığını söyledi.

2007 deprem yönergesi doğrultusunda binanın gereken incelemelerden geçtiğinin altını çizen Sarı öğrencilerin biran önce okullarına başlaması gerektiğini sözlerine ekledi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
31.05.2024
00:55
İhtiyaç kredisi çekecekler dikkat! 3 katı…
İhtiyaç kredisi çekecekler dikkat! 3 katı…
Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları güncellendi. Güncellenen faiz oranlarına bakıldığında çekilecek paranın 3 katına kadar geri ödeme yapılacağı görülüyor. İşte bankaların faiz oranları ve 50 bin liralık kredi çekimine dair hesaplama örneği…
30.05.2024
23:54
Bingöl`de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl'de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl Organize Sanayi Bölgesindeki yatırım hazırlıklarını yerinde inceleyen Vali Usta; 'Bingöl'ümüze hayırlı olsun' dedi.
30.05.2024
23:53
Bingöl Devlet Hastanesi`nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde, doktor olmadığı için kapalı bulunan Plastik Cerrahi Servisi, Uzm. Dr. Salih Sürün'ün göreve başlamasıyla yeniden aktifleştirildi.
30.05.2024
23:52
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
KOSGEB Bingöl Müdürlüğü'nde çalışırken işten çıkarılan işçi, 'haksız yere' işine son verildiği gerekçesiyle açtığı davayı kazandı! Mahkeme kararının memnuniyet verici olduğunu belirten işçi, 'Şahsıma atılan iftira ve hukuksuzluğa karşı verdiğim hukuk mücadelesini kazandım. Adalet yerini buldu' dedi.
30.05.2024
23:51
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Bingöl'ün Genç ilçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları koordinesinde, geliri Gazze'ye gönderilmek üzere yardım etkinliği düzenlendi.
30.05.2024
23:50
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Bingöl'ün Genç ilçesi Kaymakamı Muhammet Güzel, 4 köyü gezerek vatandaşların taleplerini dinledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın