KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Temmuz 2024 Pazartesi
°C

Ehliyet alacaklar dikkat! Yeni yılda büyük zam kapıda!

Bu ay yapılan ara zamla sürücü kurslarının ayakta kalmasının sağlandığını, yeni yılda yapılacak zam ve harçlardaki artışla birlikte ehliyet maliyetinin 15 Bin TL bandında olacağı vurgulayan Bingöl Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Mikail Kovalar; 'Ehliyet alacakların acele etmesini tavsiye ediyoruz' dedi.

Ehliyet alacaklar dikkat! Yeni yılda büyük zam kapıda!
18 EYLÜL 2023 PAZARTESİ 04:08
6
1918
0
AA aa

Temmuz'da hem maaşlara yapılan artışlar hem de akaryakıta gelen zamlar derken, sürücü kursları da ücretleri attırmak için harekete geçti. Geçtiğimiz ay 4 Bin 500 TL olan sürücü kursu ücretinin, ara zamla birlikte bu ay 6 Bin TL'ye çıkarıldığı Bingöl'de, yılbaşı için şimdiden uyarı yapıldı.

Bingöl Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Mikail Kovalar, ehliyet almak isteyen ve erteleyenlere ‘son şans' diyerek uyardı.

YILBAŞINDA YENİ ZAM OLACAK! 15 BİN TL'Yİ BULABİLİR

B sınıfı ehliyet alacak bir adayın bu ay itibariyle sürücü kursuna 6 Bin TL ödeyeceğini, harçlarla birlikte bu rakamın 9 Bin 700 TL'ye ulaştığını anlatan Bingöl Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Mikail Kovalar'dan uyarı geldi. Kovalar, 2024 yılı için fiyatların tüm harcamalar dahil kurs ücretinin 8-10 Bin TL bandında olacağını, harçlar dahil bu rakamın 15 Bin TL civarında olmasını beklediklerini söyledi.

Kovalar, ehliyet fiyatlarına ilişkin şunları söyledi:

“Kursiyerler sınav güzergahında 14 direksiyon dersi almak zorunda. Ayrıca her bir dersin 50 dakika olması gerekiyor. Kursiyerlerin kullandıkları araçlar yoruluyor ve normalden 3 kata yakın yakıyor. Yakıt fiyatları her gün zamlanıyor. Yedek parça maliyetlerimiz arttı.  Araçlarımızda 1 yılda en az 2-3 defa debriyaj seti değişiyor. Bu sadece basit bir örnek. Kira, personel maaşları, sigorta ve diğer giderleri de hesaba katınca maliyetlerimizin son bir yılda yüzde 200 arttığını söyleyebiliriz. Bu kadar büyük bir artışın yaşandığı dönemde bizler zam artışlarımızı her daim dip fiyatlarda tutmaya özen gösterdik. Ancak sürücü kurslarımızın çalışmalarında aksama yaşanmaması için yıl başında 8-10 Bin TL civarında kurs ücreti planlamamız var. Yeni yılda harçlara yapılacak zamları da göz önünde bulundurursak, toplam maliyetin 15 Bin lirayı bulması muhtemeldir. Ehliyet almayı düşünenlerin acele etmesinde yarar var.”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın