KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Haziran 2024 Pazar
°C

El becerilerini geliştiriyorlar

Bingöl'de üniversite öğrencileri, kaldıkları yurtta dersten artan zamanlarda Filografi sanatını öğrenmeye başladı.

El becerilerini geliştiriyorlar
21 ARALIK 2018 CUMA 19:58
1
1996
0
AA aa

Bingöl Kredi Yurtlar Kurumu ile Halk Eğitim Merkezi tarafından ortaklaşa yurtta Filografi kursu açıldı. Erkek öğrenciler, kaldıkları yurtta dersten arta kalan zamanlarını kursa katılarak geçiriyor. Filografi sanatını öğrenen gençler, boş vakitlerini değerlendirdikleri gibi meslekte öğrenmiş oluyor.

Kursu açmalarındaki en büyük amaçlarının öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak olduğunu belirten Kurs öğretmeni Meral Sav, öğrencilerin bu sayede kazanç elde edebileceklerini aktardı.

Yurtta kalan öğrencilere kurs verdiğini aktaran Sav," Buradaki amacımız, üniversitesi de eğitim gören öğrencilere bir aktivite oluşturmak. Sosyal hayata bir şeyler öğrenerek girmelerini sağlamak. Burada kurs gören öğrenciler, geleceğin öğretmen adayları. İleri atandıkları zaman öğrencileriyle birlikte böyle bir aktivite yapabilirler. Başka yerlerde oturmaktansa, başka alışkanlıklar kapmaktansa burada bir uğraş içindeler” dedi.

Dönem sonunda yapılacak sergilerde tabloların satılmasının da planlandığını aktaran Sav, “Belki bunu meslekleri de yapabilirler. Bu Filografi kursumuzda yapılan tabloları satabilirler, okul harçlıklarını çıkarabilirler. Dönem sonunda kredi yurtlar kurumunun sergisinde satışı yapılır ve yine bir kazanç elde edebilir" diye bilgi verdi.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi olduğunu belirten Yüksel Tosun ise, “Boş zamanlarımızda el becerimizi geliştirmek için kurs talep ettik. Yurt idaremize ilettik ve onlarda sağolsunlar bize halk eğitimden öğretmen gönderip kursu açtı. Hem eğitim görüyoruz hem de boş zamanlarımızda hobi olarak bununla uğraşıyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın