Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
16 Ekim 2021 Cumartesi
17 °C Güneşli

Elektrik krizi!

Karlıova ilçesinde vatandaşlar, elektrik kurumu tarafından kendilerine haksız ve hukuksuz bir şekilde kaçak kullanım bedeli nedeniyle fatura kesildiğini iddia etti. İlgili kurum ise: 'Tespitlerimiz net' dedi.

14 OCAK 2020 SALI 16:51
7
3472
4
AA aa
Elektrik krizi!

Karlıova ilçesinde son dönemlerde vatandaşlara yönelik yazılan kaçak elektrik faturalarından dolayı mağdur olduklarını dile getiren vatandaşlar elektrik şirketine adeta isyan etti.

Kullanım yapmadıkları halde kaçak faturasının kesildiğini iddia eden vatandaşlar, yetkililere seslenerek konunun takipçileri olmasını istediler.

Kaçak elektrik kullanımı gerekçesiyle ağır idari para cezalarının kendilerine kesildiğini söyleyen vatandaşlar; “Aylık aboneli faturalarımız var. Kaçak kullanım yapsak bunları neden ödeyelim”  şeklinde konuştu.

Karlıova'da esnaflık yapan bir vatandaş ise, kendisine ait bir iş yeri iki adette mesken yerlerine toplamında 21 bin 500 TL kaçak elektrik cezası yazıldığını söyleyerek bu cezanın hukuksuz ve sahte bir ceza olarak yazıldığını iddia etmişti.

İLGİLİ KURUM: “TESPİTLERİMİZ NET”

Öte yandan yaşanan gelişmelerin ardından bilgilerine başvurulan ilgili kurum, ekiplerinin yaptığı tespitlerine net ve doğru olduğunu belirtti.

İdari sürecin başlayacağını da aktaran kurum yetkilileri; “ Ekiplerimizin yapmış olduğu çalışma sonucunda tespit edilen kaçak kullanımlar doğru ve nettir. İlçe halkı, bu konuda doğal olan hukuki sürecini başlatabilir bu onların hakkı. Ama bizim de süreçlerimiz başladı” şeklinde ifadelere yer verdi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54518)
15 Ocak 2020 Çarşamba 20:34
Başlığı okurken içimden 'Kesin Karlıova'dır.' dedim. Haklı çıktım.
Karlıovalı kardeşlerimiz artık bu eylemden vazgeçsin. Başkasına külfet çıkaran bu durum birilerinin ahı sonucunda size zarar olarak döner.
Nitekim evi yanan, elektrik akımına kapılan... gibi benzer olaylar olmuştu.
Kul hakkı yemeyin ki işiniz rast gitsin.
Beğendim (4) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54503)
15 Ocak 2020 Çarşamba 05:37
Bir - iki ay daha böyle devam etsin. Hepsi birbirini ispiyonlar , işler rayına girer. Senelerce bunların kacak borçlarını ödedik. Hakkımız zıkkım olsun hepinizden. ..
Beğendim (8) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54500)
15 Ocak 2020 Çarşamba 01:15
Kaçak elektrik haram elektriktir.Her kim kaçak elektrik kullanıyorsa bilsinki bu dünyada valdığı cezayla kurtulmaz.Bide bunun ahiret kısmı var.Onun için herşeyin bir bedeli var.Doğru olan bedeli tam ödenmemiş herşeyden uzak durmak gerekir
Beğendim (5) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54492)
14 Ocak 2020 Salı 18:27
Elektrik kurumunu kutlarım.geçmişdede aynı ilçede çok kaçak elektrik yakalandı ama Devlet ya hayırlı insanlar araya girer af edilirdi. Senin kaçak kullandığın elektrik parasını vatandaşlar ödüyor ......
Beğendim (11) Beğenmedim (2)Cevapla
16.10.2021
10:37
Benzin ve motorine zam
Benzin ve motorine zam
Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzine 14, motorine 41 kuruş zam yapıldı.
16.10.2021
10:36
Kimlik kartlarında yeni dönem! Vatandaşa kolaylık sağlayacak!
Kimlik kartlarında yeni dönem! Vatandaşa kolaylık sağlayacak!
Kimlik karlarıyla ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, vatandaşlara kolaylık sağlayacak yeni düzenlemeyi duyurdu.
16.10.2021
10:35
Suudi Arabistan duyurdu! Tam kapasite ibadete açılıyor
Suudi Arabistan duyurdu! Tam kapasite ibadete açılıyor
Suudi Arabistan, koronavirüs kısıtlamalarını hafifletme adımlarının bir parçası olarak Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'nin tam kapasiteyle ibadete açılmasına izin vereceğini duyurdu.
15.10.2021
17:46
Bingöl`de tuzaklamış EYP imha edildi
Bingöl'de tuzaklamış EYP imha edildi
Bingöl'de toprağa gömülü vaziyette metal teneke içerisinde 5 kilo plastik El Yapımı Patlayıcı madde (EYP), jandarma ekiplerince imha edildi.
15.10.2021
17:45
Vali Kadir Ekinci`nin `Mevlid Kandili` Mesajı
Vali Kadir Ekinci'nin 'Mevlid Kandili' Mesajı
Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Mevlid kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Ekinci mesajında: 'Peygamber efendimizi anma ve anlama vesilesiyle kendimize dönük muhasebeler de yapmalıyız. Maneviyatımızı, birlik ve berberliğimizi, yardımlaşma ve dayanışmamızı risalet kurumu ve evrensel örneklik dolayımında yeniden gözden geçirmeliyiz.'
15.10.2021
17:05
`Engelli Tuvaletinin Olmayışı Yerel Yönetimlerin Eksikliğidir`
'Engelli Tuvaletinin Olmayışı Yerel Yönetimlerin Eksikliğidir'
Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şube Başkanı Mücahit Korkutata: 'Bingöl'de engelli tuvaletinin olmayışı bizim değil yerel yönetimlerin eksikliğidir.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın