Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
01 Aralık 2021 Çarşamba
8 °C Yağmur

'En önemli gücümüz, yetişmiş, donanımlı, kalifiye insanımızdır'

Öğretmenler Günü ile ilgili bir açıklama yapan Vali Ekinci: 'Toplumlar bilge insanları ile anılırlar. Tarih bilgiyi ve niteliği temsil eden insanlar üzerinden şekillenir. Gerçek mutluluk ve saadet bilgelik üzerinden elde edilir. En önemli gücümüz, yetişmiş, donanımlı, kalifiye insanımızdır. Bizlere bu imkanı sağlayanlar da her biri birer yıldız olan öğretmenlerimizdir.'

23 KASIM 2021 SALI 16:24
9
360
2
AA aa
`En önemli gücümüz, yetişmiş, donanımlı, kalifiye insanımızdır`

Vali Kadir Ekinci,  “24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Vali Ekinci, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün, çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilmesi, çağın şartlarına göre yetiştirilmesi ve kadim değerlerimizle tanıştırılması görevini üstlenen istikbalimizin mimarı, fedakarlığın ve sevginin timsali öğretmenlerimizin gününü kutlamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Büyük bir hızla değişen ve dönüşen günümüz dünyasında mutlu birey, toplumsal barış ve huzur, büyük ve güçlü Türkiye gibi hedeflerimize ulaşmak için eğitim ve öğretim her zamankinden daha önemlidir. Ulusal ve uluslararası ilişkilerde eğitim artık stratejik bir öneme haiz olmuş ve bu konuda kendini yenilemeyen ülkeler domino etkisi misali diğer konularda da geri kalmaktadırlar. 

Öğretmenlik mesleği sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değil, bilgi yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. Bizler için her biri ayrı birer değer olan öğretmenlerimiz bir irfan ordusu misali bilgiyi hakikat ve adalet adına kullanmayı öğreterek büyük bir görev ifa etmektedirler.

Toplumlar bilge insanları ile anılırlar. Tarih bilgiyi ve niteliği temsil eden insanlar üzerinden şekillenir. Gerçek mutluluk ve saadet bilgelik üzerinden elde edilir. En önemli gücümüz, yetişmiş, donanımlı, kalifiye insanımızdır. Bizlere bu imkanı sağlayanlar da her biri birer yıldız olan öğretmenlerimizdir.

Öğretmenlerimizin her türlü zor şartlar altında olduğu gibi Kovid-19 ile mücadele sürecinde de mesleklerini icra etmek ve topluma faydalı bir nesil yetiştirmek için ortaya koydukları çaba takdire şayandır. Bu açıdan öğretmenlik, maddi bir karşılıkla ölçülemeyecek kadar asil ve değerli bir meslektir. İnşallah ülkemiz ve insanımız, bilgiyi merkeze alarak her daim kendini yenileyen, fikri ve vicdanı hür, açık ufuklu öğretmenlerimiz sayesinde muasır medeniyetler hedefine yürümeye devam edecektir.

Bu duygularla; yurdumuzun dört bir yanında ‘yeni bir insan ve yeni bir toplum' inancı ve hedefi ile çalışan tüm öğretmenlerimizin '24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tebrik ediyorum. Emekli öğretmenlerimize sağlık ve huzur temenni ediyor, ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_87226)
24 Kasım 2021 Çarşamba 14:53
Birakin bu milletle dalga gecmeye herseyiniz yalan
Cebin sicak tayip arkanda konus konusdugun kadar
Bunun birde diger tarafi var siz inanmiyorsunuz ama var
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_87188)
23 Kasım 2021 Salı 18:08
Hahahahhaa komik adam
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
30.11.2021
16:27
Salgın uyarısı! Hastaneler dolup taşıyor
Salgın uyarısı! Hastaneler dolup taşıyor
Bingöl'de son 1 aydır üst solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle sağlık kuruluşlarına başvuran hasta sayısındaki artış dikkat çekerken, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doktor Azize Sezin Şeyhanoğlu, grip hastalığı konusunda önemli uyarılarda bulundu.
30.11.2021
16:26
`Güçlü büyüme devam ediyor`
'Güçlü büyüme devam ediyor'
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz: 'Pandemi kısıtları sonrası ekonomik toparlanma ve güçlü büyüme devam ediyor.'
30.11.2021
16:25
`Medya kuruluşları kapanmanın eşiğinde`
'Medya kuruluşları kapanmanın eşiğinde'
Koronavirüs salgını, döviz krizi, enerji ve akaryakıt fiyatlarındaki artış gibi birbiri ardına yaşanan krizler, medya kuruluşlarını kapanmanın eşiğine getirdi.
30.11.2021
16:24
Akbulut, sporculara malzeme desteğinde bulundu
Akbulut, sporculara malzeme desteğinde bulundu
Bingöl Kayak Kulübü Başkanı Bayram Anşin, Malatya'da görev alan hemşerimiz Prof. Dr. Ahmet Sami Akbulut, kayakçılara malzeme desteğinde bulunduğunu söyledi.
30.11.2021
16:23
`İslam, gücünü siyasetten değil ahlaktan alır`
'İslam, gücünü siyasetten değil ahlaktan alır'
Özgür-Der Bingöl Şubesinin gerçekleştirdiği aylık seminerler dizisinin ikincisinde Eğitimci-Yazar Mehmet Mahsum Yokuş'un sunumuyla 'İslami Bilginin Eyleme Dönüştürülmesinde Geleneksel ve Modern Zaaflar' konulu seminer gerçekleştirildi.
30.11.2021
16:22
Yedisu`da `Doğa Kardeşliği` Etkinlikleri
Yedisu'da 'Doğa Kardeşliği' Etkinlikleri
'2021 Bingöl Kardeşlik Yılı Projesi' etkinlikleri kapsamında Yedisu'da fidan dikimi ve çevre temizliği yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın