Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
06 Temmuz 2022 Çarşamba
22 °C Açık

'Engelin en büyüğü sevgisizlik ve merhametsizliktir'

Vali Kadir Ekinci: 'Yaşadığımız çağda engelin en büyüğü kalpleri katılaştıran sevgisizlik ve merhametsizliktir. Geniş bir kullanım alanı olan ve insandan insana, insandan tabiata giderek büyüyen sevgisizlik davranışımızı hepimizin potansiyel engelli adayı olduğu bilinciyle değiştirmeliyiz.'

`Engelin en büyüğü sevgisizlik ve merhametsizliktir`
10 MAYIS 2022 SALI 13:52
4
572
2
AA aa

Vali Kadir Ekinci, ‘10-16 Mayıs Engelliler Haftası' nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Ekinci, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekmek, onları daha iyi anlayabilmek ve özellikle toplumda farkındalığın artırılması amacıyla 10-16 Mayıs tarihleri arasında ‘Engelliler Haftası' kutlanmaktadır.

Bilindiği üzere engellilik, sadece engelli fertlerin ya da ailelerinin karşı karşıya oldukları bir sağlık sorunu değil, sosyal ve toplumsal boyutlarıyla geniş kesimleri ilgilendiren ve herkesin ortak sorumluluk duygusunu ve çabasını gerektiren önemli bir durumdur.

Yaşadığımız çağda engelin en büyüğü kalpleri katılaştıran sevgisizlik ve merhametsizliktir. Geniş bir kullanım alanı olan ve insandan insana, insandan tabiata giderek büyüyen sevgisizlik davranışımızı hepimizin potansiyel engelli adayı olduğu bilinciyle değiştirmeli; engelli bireylerin de yaşamlarında etkin birer birey olarak yer alabileceklerini, spordan sanata, eğitimden çalışma hayatına hemen her alanda önemli başarılara imza atabileceklerini görmeli ve desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini topluma aktarmalıyız.

Ülkemizde özellikle son yıllarda yapılan yasal düzenlemelerle engelli bireylerimize ve günlük hayat aktivitelerine dair duyarlılık artırılmış; eğitim, sağlık, iş ve mesleki rehabilitasyon, kültür ve sanat, spor ve şehir standartlarının iyileştirilmesi, ulaşım, istihdam, evde bakım ve psiko-sosyal destek gibi konularda engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözümler üretilmektedir.

Tekrar ‘En büyük engel sevgisizliktir' diyerek, devletimizin sunduğu tüm imkanlarla engelli vatandaşlarımızın ve değerli ailelerinin yanlarında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor, tüm hemşehrilerimize sağlık ve huzur dolu günler diliyorum.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92269)
11 Mayıs 2022 Çarşamba 12:23
Bazen insan kendi yaptiginida kontrol etmeli acaba zulum yapilmismi
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92266)
11 Mayıs 2022 Çarşamba 09:57
Bu adam görevini mesaj vermekle ve fotograf cekmekle tamamliyor!
Beğendim (1) Beğenmedim (2)Cevapla
05.07.2022
15:17
`Fıstık` gibi proje!
'Fıstık' gibi proje!
Bingöl Orman İşletme İl Müdürlüğü ekiplerince, Genç ilçesine bağlı Ericek Köyündeki dağlık alanlarda doğal olarak yetişen yaklaşık 2 bin yabani menengiç ağacına fıstık aşısı yapılmaya başlandı.
05.07.2022
15:16
Kadın girişimcilere arı kovanı desteği
Kadın girişimcilere arı kovanı desteği
Bingöl Belediyesi ve TOBB Bingöl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından 'Kadın Girişimcilere Arı Kovanı Desteği' programı gerçekleştirildi.
05.07.2022
15:15
Yedisu`da ihtiyaç sahiplerine kömür dağıtımı başladı
Yedisu'da ihtiyaç sahiplerine kömür dağıtımı başladı
Bingöl'ün Yedisu ilçesinde ihtiyaç sahibi 200 aileye, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından (SYDV) kömür dağıtımı başladı.
05.07.2022
15:14
1,5 metrelik yılanların dansı görüntülendi
1,5 metrelik yılanların dansı görüntülendi
Bingöl'de yaklaşık 1,5 metrelik iki siyah yılanın dansı, cep telefonu kamerasına yansıdı.
05.07.2022
15:13
`Sıkıntımız, kurlarda yaşanan istikrarsızlıklar`
'Sıkıntımız, kurlarda yaşanan istikrarsızlıklar'
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz: 'Bizim tek sıkıntımız, finansal piyasalarda özellikle kurlarda yaşanan istikrarsızlıklar. Dünyadaki gelişmeler, pandemi sonrası lojistik tedarik problemleri, Rusya-Ukrayna savaşı başta olmak üzere jeopolitik gelişmeler de kurla birleşince fiyatlarda oldukça önemli bir artış var.'
05.07.2022
15:12
30 kilogram esrar ele geçirildi
30 kilogram esrar ele geçirildi
Bingöl'de İl Jandarma Komutanlığı personelince, 2 farklı noktada araziye gizlenmiş 30 kilogram esrar maddesi ele geçirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın