Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Mayıs 2020 Pazartesi
°C

'Engelleri ortadan kaldıracak yatırımlar devam edecek'

Vali Kadir Ekinci: 'Engelli vatandaşlarımıza eğitim, sağlık, kültür ve spor gibi birçok hizmet alanında etkin çalışmalar yapılmış, projeler hayata geçirilmiştir. İnşallah önümüzdeki zamanlarda da aynı bilinç ve duyarlılık ile engelleri ortadan kaldıracak yatırımlar ve proje çalışmaları devam edecektir.'

02 ARALIK 2019 PAZARTESİ 17:48
0
437
1
AA aa
`Engelleri ortadan kaldıracak yatırımlar devam edecek`

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılından bu yana 3 Aralık Günü, dünya kamuoyunda engelli kardeşlerimize karşı duyarlılık yaratmak, farkındalık kazandırmak ve insan haklarının tam ve eşit şekilde uygulanmasını sağlamak amacıyla, ‘Dünya Engelliler Günü' olarak kabul edilmiştir.

Engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin ve ailelerinin değil, toplumun tamamının ortak sorunudur. Engelli bireylerimiz, toplumdaki bütün bireyler gibi, hayatın her alanında ve kimseye muhtaç olmadan hayatlarını idame ve ikame hakkına sahiptirler. Toplum olarak bizlere düşen görev de her türlü önyargıdan kurtularak engelli vatandaşlarımızın istihdam, sosyo-kültürel etkinlik, üretim ve verimlilik yoluyla özgürleşmelerini sağlamak, onlara güvenli bir gelecek sunmak, yaşam koşullarını ve bakım hizmetlerini iyileştirerek yaşam kalitelerini arttırmaktır.

Unutmamalıyız ki, her insan bir engelli adayıdır. Doğuştan engelli olmasa bile sonradan yaşayabileceği elim olaylar neticesinde her insan engelli olabilmektedir. Dolayısıyla engelli vatandaşlarımız konusunda toplum olarak farkındalık sahibi olmak ve onlara her türlü desteği sağlamak için gerekli hassasiyeti göstermemiz gerekmektedir.

Hamdolsun, son yıllarda ülkemizde engelli kardeşlerimiz ile ilgili büyük bir mesafe alınmıştır. Bir yandan yasal düzenlemeler, istihdam ve sağlanan diğer özlük hakları ile engelli kardeşlerimizin hayatına bir refah seviyesi kazandırılırken; diğer yandan toplumda var olan inanç ve medeniyet kodları harekete geçirilerek, engelliler hakkında farkındalık ve hassasiyet parametreleri önemli ölçüde geliştirilmiştir.

Bu kapsamda, tüm Türkiye'de olduğu gibi Bingöl'ümüzde de engelli vatandaşlarımıza eğitim, sağlık, kültür ve spor gibi birçok hizmet alanında etkin çalışmalar yapılmış, projeler hayata geçirilmiştir. İnşallah önümüzdeki zamanlarda da aynı bilinç ve duyarlılık ile engelleri ortadan kaldıracak yatırımlar ve proje çalışmaları devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm engelli kardeşlerimizin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyor, yürekleri sevgi ile dolu olan engelli vatandaşlarımızı kucaklıyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_53165)
02 Aralık 2019 Pazartesi 20:24
Sayın valim acı ama gerçek üzülerek söylüyorum memleketimiz sahipsiz ne iş adamlarımız ne siyasetçilerimiz ne bürokratlarımız bingöle ve halkına sahip çıkmıyor ilimizde bacası tüten bir fabrika yok gençlerimiz sokaklarda kahve köşelerinde uyuşturucu alkol kumar bataklığında eğitim meslek istihdama dayalı kurslarımız yok hırsızlıklar cinayetler intiharlar almış başını gidiyor siz o ilin mülke amirisiniz sizden ricam topluma yararlı faydalı olmanız adına vatandaşların gençlerin içinde gezip oturup kalkmanız dinlemeniz sorunları sıkıntıları gerekli merciler iletip çözmenizi halk bekliyor
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
24.05.2020
13:26
Şehit anneleri, hem evlatlarını hem de 33 şehidin anıtını ziyaret ettiler
Şehit anneleri, hem evlatlarını hem de 33 şehidin anıtını ziyaret ettiler
Bingöl'de bayram nedeniyle evlatlarının kabirlerine götürülen şehit anneleri, 24 Mayıs 1993 yılında hain terör saldırısı sonucu şehit edilen 33 askerin de anıtını ziyaret edip karanfil bıraktı.
24.05.2020
10:00
Bingöl`de 30 gün sonra pozitif vakalar görüldü
Bingöl'de 30 gün sonra pozitif vakalar görüldü
30 gündür yeni Korona virüs (Covid-19) vakası görülmeyen Bingöl'de, 4 günlük kısıtlama öncesi gelen bazı kişilerin test sonucu pozitif çıktı. Pozitif vaka çıkanların temasta bulundukları filyasyon ekipleri tarafından sahada yapılan çalışma ile belirlenerek tedbirler alındığı öğrenildi.
23.05.2020
22:41
Deneyimli Antrenör Arığ, Solhanspor`da
Deneyimli Antrenör Arığ, Solhanspor'da
Bingöl'ün Voleybol temsilcisi Solhanspor Efeler ligi hazırlıklarına başladı. Yeni sezon transfer çalışmalarını başlatan Solhanspor, deneyimli Antrenör Ahmet Reşat Arığ ile anlaşmaya vardığını açıkladı.
23.05.2020
22:40
`Bayramda tedbiri elden bırakmayalım`
'Bayramda tedbiri elden bırakmayalım'
İl Sağlık Müdürü Gündoğdu: 'Bayramda Tedbirli Olalım. Koronavirüs salgını ile birlikte idrak edeceğimiz Ramazan Bayramında tüm vatandaşlarımızı tedbirli olmaya davet ediyoruz.'
23.05.2020
22:24
BİŞHAK`tan 420 aileye gıda yardımı
BİŞHAK'tan 420 aileye gıda yardımı
Başkan Tan: Bu vatan uğruna canları feda eden kahraman şehitlerimizi asla unutmayacağız. Onların emaneti olan çocuklarına ve yakınlarına sahip çıkmak bizim öncelikli görevimizdir. Şehit aileleri için ne yaparsak yapalım haklarını ödeyemeyiz.
23.05.2020
18:17
Bingöl`de sessiz Arife
Bingöl'de sessiz Arife
Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl'de de sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı arife günü sokaklar boş kaldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın