Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Ocak 2020 Çarşamba
°C

Engelli ikiz kız kardeş tabletlerine kavuştu

“Kendi imkânlarıyla okuma yazma öğrenen engelli ikiz kız kardeşler, tablet istiyor.” Başlığıyla yerel ve ulusal basında yer alan haberin ardından İngiltere'den bir hayırsever, engeli kardeşlere tablet bilgisayar hediye etti.

23 HAZİRAN 2014 PAZARTESİ 20:13
0
5940
0
AA aa
Engelli ikiz kız kardeş tabletlerine kavuştu

Yayladere ilçesinde ikamet eden ve kendi imkânlarıyla okuma yazma öğrenen engelli ikiz kız kardeşler, çok istedikleri tablet bilgisayarlarına kavuştu. Basında iki hafta önce, “Kendi imkânlarıyla okuma yazma öğrenen engelli ikiz kız kardeşler, tablet istiyor.” Başlıklı haberin ardından İngiltere’den bir hayırsever, engeli kardeşlere tablet bilgisayar hediye etti.

Yayladere ilçesinde 1985 yılında engelli olarak doğan ve şu anda 29 yaşında olan Leyla ile Necla Birol isimli ikiz kardeşler, anneleri Aytaç Birol’un desteğiyle okuma yazmayı öğrendi. Okuma yazmalarını geliştirmek isteyen kardeşlerin tablet isteğine cevap, yine kendileri gibi Yayladere ilçesi nüfusuna kayıtlı Mehmet Ali Bulut isimli hayırseverden geldi. İngiltere’den kız kardeşleri haber yapan gazetecilere ulaşan Bulut, ikiz kardeşlerin bu talebini karşılayacağını söyleyerek tabletleri gönderdi.

Hayırsever Bulut’un gönderdiği tabletleri alan gazeteciler; engellilerin ikamet ettiği Yayladere’ye giderek kendi elleriyle teslim etti. Tabletlerine kavuşan ikiz kardeşlerin mutluluğu gözlerinden okunurken, kızların anne ve babası, kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı gazetecilere ve İngiltere’den duyarlılık gösterip engelli kızlarına tablet gönderen Mehmet Ali Bulut’a teşekkür etti. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın