KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Şubat 2023 Salı
3 °C Bulutlu

'Erasmus + Özel Eğitim' kapsamında Hollanda'ya gittiler

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu kapsamında Hollanda'nın Alkmaar ve Den Helder şehirlerinde işbaşı gözlem faaliyeti gerçekleştirildi.

`Erasmus + Özel Eğitim` kapsamında Hollanda`ya gittiler
20 EKİM 2022 PERŞEMBE 15:50
3
1169
1
AA aa

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu projesi kapsamında öğretmen hareketlilikleri devam ediyor. Bu kapsamda Hollanda'nın Alkmaar ve Den Helder şehirlerinde bulunan okullarda “Özel Eğitimde Okullaşma Oranlarını Arttırmak” konulu işbaşı gözlem faaliyeti gerçekleştirildi.

Ekim ayının ilk haftası Hollanda'nın Alkmaar şehrinde yapılan faaliyete Özel Eğitim İş Uygulama Okulu, Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Sultan Abdulhamit Han Ortaokulu, Mimar Sinan İlkokulu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden olmak üzere toplam 16 öğretmen katıldı. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş ile proje koordinatörleri Ramazan Gündoğdu ve Gülten Butakın da hareketlilik ekibinde yer aldı.  Bir hafta süren hareketlilik faaliyetinde ilk olarak Alkmaar İlköğretim ve Özel Eğitim Kurumu ziyaret edilerek bölgedeki özel eğitim süreci ve uygulamaları konusunda bilgi alındı.

Alkmaar'da bulunan Dijk en Waard College adlı özel eğitim okulunda Okul Müdürü Joost Westerik tarafından okulda verilen eğitim konusunda bilgilendirme yapıldı. Okulun öğrencilerinin uygulamalı eğitim aldıkları Houtloods İş Atölyesi ziyaret edilerek incelemelerde bulunuldu. Okulun staj koçu Carla Corbiere staj faaliyetleri konusunda bilgiler paylaştı ve Mignon van Dort Eğitim Kalite Sistemi hakkında kısa bir bilgilendirme yaptı.

Hareketlilik ekibimizdeki özel eğitim öğretmenleri VSO De Spinaker Den Helder adlı özel eğitim meslek okulunu ziyaret etti. Öğretmenler, Okul Müdürü Monique Kamphuis ile bir araya geldiler ve okul hakkında bilgilendirildiler. Öğretmenler ayrıca bu okulda özel eğitim alanında yapılan iyi uygulamalar ile yöntem ve teknikler konusunda bilgiler edindi.

Programın son günü ev sahibi kurum olan Dijk en Waard College adlı özel eğitim okulunda Özel Eğitim Öğretmeni Süleyman Hayat tarafından Hollanda Eğitim Sistemi ve Özel Eğitim Uygulamaları konusunda bilgiler verildi.

Bir hafta süren faaliyet programı ev sahibi kurum olan Dijk en Waard College Müdürü Joost Westerik tarafından katılımcılara Europass hareketlilik belgelerinin verilmesiyle sona erdi. Kapanış programında hareketlilik ekibinde bulunan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş ev sahiplikleri için Okul Müdürü Joost Westerik'e ve işbaşı gözlem faaliyetini organize eden, Felemenkçe çeviri desteği sağlayan Dijk en Waard College Özel Eğitim Öğretmeni Süleyman Hayat'a teşekkür etti. Proje koordinatörleri ev sahibi okullarla başka Erasmus+ projelerinde de iş birliği yapmayı ve onları Türkiye'de de ağırlamayı istediklerini belirttiler.

Hollanda'da bulunulan hafta boyunca katılımcılar okullarda işbaşı gözlem faaliyetinin yanı sıra Amsterdam ve çevresinde kültürel geziler de gerçekleştirdiler. Katılımcı öğretmenler ülkenin eğitim sisteminin yanı sıra kültürel, doğal, tarihi ve sosyolojik yapısı hakkında da bilgi sahibi oldular.

Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu kapsamında 2027 yılına kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinasyonunda her yıl hedef temalar çerçevesinde konsorsiyum üyesi okullardan öğretmenler ve öğrencilere yönelik hareketlilikler gerçekleştirilmeye devam edilecektir.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96146)
21 Ekim 2022 Cuma 17:03
Ins sadece gezmeye gitmiyorlardir
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
06.02.2023
18:45
Bingöl Üniversitesi de tatil edildi
Bingöl Üniversitesi de tatil edildi
Bingöl Üniversitesi'nde de eğitim öğretime ikinci bir duyuruya kadar ara verildiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, KYK yurtlarının depremzedelere açıldığını, ayrıca evinden ötürü endişeli olanlar için de merkezi kafeteryayı, Kıraat Merkezi, Camiler ve Spor Bilimleri Fakültesini halka açtıklarını duyurdu.
06.02.2023
18:22
Depremden etkilenen illerde kamu ihaleleri ertelendi
Depremden etkilenen illerde kamu ihaleleri ertelendi
Kamu İhale Kurumu (KİK), Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde 7-17 Şubat tarihlerinde yapılacak ihalelerin, ihale tarihinden itibaren 2 hafta sonra aynı saatte yapılmak üzere ertelendiğini bildirdi.
06.02.2023
17:58
Tüm Türkiye`de okullar bir hafta tatil edildi!
Tüm Türkiye'de okullar bir hafta tatil edildi!
Kahramanmaraş merkezli 77 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin ardından Milli Eğitim Bakanı Özer, 'Tüm Türkiye'de okullarımızı 13 Şubat'a kadar 1 hafta tatil ediyoruz' açıklamasını yaptı.
06.02.2023
17:48
Asılsız ihbarlar çalışmaları zora sokuyor
Asılsız ihbarlar çalışmaları zora sokuyor
Köy yollarının açılması için çalışmalarını sürdüren Bingöl İl Özel İdaresi, asılsız ihbarlar nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor. Üçgül, asılsız ihbarda bulunanlarla ilgili gerekli şikayetlerin devreye alınacağını ve hukuki işlem başlattıracaklarını vurguladı.
06.02.2023
17:29
Bingöl`den kurtarma ekipleri deprem bölgesinde
Bingöl'den kurtarma ekipleri deprem bölgesinde
Bingöl'deki çok sayıda arama kurtarma ekibi deprem bölgelerindeki çalışmalara aktif olarak katıldı.
06.02.2023
16:48
Karla mücadele sürüyor
Karla mücadele sürüyor
Bingöl'de etkili olan ve kent merkezinde 1 metreye ulaşan kar, günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. Sabaha doğru karla mücadele çalışmalarına başlayan Bingöl Belediyesi, ana arterler öncelikli olarak mahalle aralarında da kürem faaliyetlerini sürdürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın