KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
09 Haziran 2023 Cuma
21 °C Çoğunlukla açık

'Esnaf, değişkenlik gösteren fiyatlardan rahatsız'

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya; 'Esnafımız sürekli fiyat artışlarından rahatsız durumda. Sattıkları ürünü ikinci alımda aynı fiyattan çok farklı bir şekilde aldıklarını belirtti.'

`Esnaf, değişkenlik gösteren fiyatlardan rahatsız`
03 AĞUSTOS 2022 ÇARŞAMBA 18:20
2
1877
3
AA aa

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ve beraberindeki heyet, Adaklı İlçesi esnafını ziyaret edip sorunlarını dinledi. 

Bingöl'ün Adaklı ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunan Alpaya, esnafın sorunlarını dinledi.

Alpaya yaptığı yazılı açıklamada, “Adaklı ilçemize il yönetimimiz ile birlikte ziyaret gerçekleştirdik. Çeşitli sektörden yatığımız esnaf ziyaretlerimizde esnafın sorun ve sıkıntılarını yakından dinleme fırsatımız oldu. Esnafımız sürekli fiyat artışlarından rahatsız durumda. Sattıkları ürünü ikinci alımda aynı fiyattan çok farklı bir şekilde aldıklarını belirttiler. Sürekli değişkenlik gösteren fiyatlardan ötürü ödemelerde sıkıntı yaşadıklarını belirttiler” dedi.

Adaklı esnafının artan kiralardan şikâyetçi olduğunu belirten Alpaya, “Adaklı esnafının bir diğer sorunu ise kiraların yüksek olmasıdır. İlçedeki kısır döngü maalesef giderleri karşılamıyor durumdadır. Kiralar da artınca esnaf bu konuda zor durumda kalıyor” dedi.

Adaklının bir diğer sorununun ulaşım sorunu olduğunu vurgulayan Alpaya, “Adaklı esnafı ve halkı ulaşım konusunda sıkıntılarını belirttiler. Adaklı'nın Bingöl'e bağlantı yolunun kötü olduğunu gördük. Erzincan'a bağlanan yol da kötü. Dolayısıyla halk, yol bozuk da olsa Kovancılar ile bağlantı kurup ulaşım sağlıyor. Halk ve esnaf burada yol sıkıntısı da yaşıyor. Gerekli hizmeti görmeyen halk ulaşım için acil adımlar bekliyor” şeklinde konuştu.

Son olarak Alpaya, “Yetkili organların tüm ilçe, belde ve köylerimize ulaşım noktasında özellikle itina göstermesi gerekir. Ayrıca yüksek kiralar sadece ilçelerin değil ilimizin her bir köşesinin sorunudur. Kira atışı ile ilgili yasal düzenlemelerin acilen uygulanması ve denetimlerin ivedilikle yapılması gerekmektedir. Eski kiracıların yüksek kiralar ile yeni kiracılar ile değiştirilmesi konusu da maalesef yaygınlaştı. Çareyi zammı kabullenmekte bulan kiracılar bir çıkış kapısı arıyor. Bu çıkış kapısı başta mülk sahiplerinin merhametidir. İkinci olarak da yetkili organların gerekli denetimleri yapmasıdır.” ifadelerine yer verdi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94485)
04 Ağustos 2022 Perşembe 14:05
Esnafta farkında millette farkında sana ne oluyor. Anlamadım gitti
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94477)
03 Ağustos 2022 Çarşamba 23:36
Neden esnafı perde yapıyorsunuz? Kendi fikriniz yok mu?
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94473)
03 Ağustos 2022 Çarşamba 19:03
Herkesin keyfi yerinde oyumuzu yene verecez catlayin
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın