KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
31 Mayıs 2024 Cuma
°C

Etüt merkezleri'nin başarısı

Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Gülderen Çalışanlar Derneği tarafından yürütülen “Beni de Hatırlayan Var” projesinde oluşturulan Etüt Merkezleri’nde eğitim gören 253 öğrenci farklı okullara yerleşirken, 11 öğrenci de Fen Lisesi’ni kazandı.

Etüt merkezleri`nin başarısı
10 AĞUSTOS 2011 ÇARŞAMBA 00:43
0
1571
0
AA aa

 Etüt Merkezleri ile ücretsiz dershane hizmeti veren Gülderen Çalışanlar Derneği, eğitim alanındaki hizmetlerine devam ediyor. Merkez ve çeşitli ilçelerde faaliyet gösteren Etüt Merkezleri, Seviye Belirleme Sınavı(SBS) 8. sınıflarda 1. Etap yerleştirmede 400 kişiden 253 kişi çeşitli tercihli liselere yerleşerek büyük başarı elde etti.

SBS'de elde edilen bu başarının Etüt Merkezleri'ndeki düzenli ve gayretli çalışmaların bir sonucu olduğunu belirten Dernek Başkanı Ali Rıza Gengörü,”11 öğrencimiz Fen Lisesi'ni kazandı. Bunun yanı sıra sınava giren öğrencilerimizden 13 Anadolu Öğretmen Lisesi, 146 Anadolu Lisesi, 13 Sağlık Meslek Lisesi, 36 Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 34 de çeşitli meslek liselerini kazandı.” dedi.

Amaçlarının eğitime katkı sunmak olduğunu ifade eden Gengörü, “Öğrencilerimizi daha iyi yetiştirebilmek için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” diye konuştu.

Etüt Merkezleri'nde gençlere yönelik yapılan çalışmaları aktaran Gengörü, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“SODES projeleri eğitime önemli bir destek olmuştur. Ayrıca bu güzel başarının arkasında öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin programlı çalışmaları var. Yıl içerisinde çeşitli etkinlikler yapılmıştır. Sınava bir ay kala her gün deneme sınavı ve çözümleri yapılarak sınava hazır hale getirildiler. Başarılı olan öğrencileri ve özverili bir şekilde eğitim veren eğitimcilerimizi kutluyorum.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
30.05.2024
23:54
Bingöl`de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl'de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl Organize Sanayi Bölgesindeki yatırım hazırlıklarını yerinde inceleyen Vali Usta; 'Bingöl'ümüze hayırlı olsun' dedi.
30.05.2024
23:53
Bingöl Devlet Hastanesi`nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde, doktor olmadığı için kapalı bulunan Plastik Cerrahi Servisi, Uzm. Dr. Salih Sürün'ün göreve başlamasıyla yeniden aktifleştirildi.
30.05.2024
23:52
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
KOSGEB Bingöl Müdürlüğü'nde çalışırken işten çıkarılan işçi, 'haksız yere' işine son verildiği gerekçesiyle açtığı davayı kazandı! Mahkeme kararının memnuniyet verici olduğunu belirten işçi, 'Şahsıma atılan iftira ve hukuksuzluğa karşı verdiğim hukuk mücadelesini kazandım. Adalet yerini buldu' dedi.
30.05.2024
23:51
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Bingöl'ün Genç ilçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları koordinesinde, geliri Gazze'ye gönderilmek üzere yardım etkinliği düzenlendi.
30.05.2024
23:50
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Bingöl'ün Genç ilçesi Kaymakamı Muhammet Güzel, 4 köyü gezerek vatandaşların taleplerini dinledi.
30.05.2024
13:24
Sağlıkta `yıllık reçete dönemi` başlıyor!
Sağlıkta 'yıllık reçete dönemi' başlıyor!
Raporlu ilaç kullananlarla ilgili yeni düzenleme geliyor. Sağlık Bakanlığı'nın üzerinde çalıştığı düzenlemeye göre aile hekimlerine artık raporlu ilaç yazabilme yetkisi verilecek. Böylelikle raporlu olarak düzenli şekilde ilaç alanların hastaneye gitmesine gerek kalmayacak. Söz konusu uygulama ile yıllık reçete dönemi de başlayacak. Hastalar 3 ayda bir sadece eczaneye gidip ilacını alabilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın