Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Ocak 2020 Pazartesi
°C

Fedakâr Öğretmen

Bingöl'ün Genç İlçesine bağlı Çaytepe Yatılı Bölge Ortaokulu'nda Türkçe Öğretmeni Mehmet Ali İnanç, boş zamanlarında öğrencileri tıraş ederek öğrencilerin kuaför ihtiyacını giderip örnek bir fedakârlık portresi çiziyor.

12 OCAK 2020 PAZAR 16:18
13
1158
8
AA aa
Fedakâr Öğretmen

Genç ilçesi Çaytepe Yatılı Bölge Ortaokulunda görevli Türkçe Öğretmeni Mehmet Ali İnanç, yaptığı örnek bir çalışmayla gönülleri fethetti.

Öğretmen İnanç, Genç ilçesine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Çaytepe köyünde bir yandan öğrencilere eğitim verirken bir yandan da boş zamanlarını değerlendirerek öğrencileri tıraş edip öğrencilerin kuaför ihtiyacını gideriyor. Yaptığı bu hareketiyle öğrencilerin ve okul yönetimin takdirini kazanan öğretmen, örnek bir çalışmaya imza attı.

“Çocukların gözlerindeki mutluluk her şeye bedel”

Aslen Batmanlı olan ve 7 yıldır Çaytepe köyünde öğretmenlik yapan Mehmet Ali İnanç, “Aslen Batmanlıyım ve 7 yıl önce Bingöl Genç Çaytepe Yatılı Bölge Ortaokuluna tayinim oldu. Atanmadan önce berberlik ile ilgili birkaç tecrübem olmuştu. Okulumuz köy okulu olduğu il ve ilçe merkezine uzak kalıyor. Öğrencilerimiz de pansiyonda yatılı kalan öğrenciler. Zaman geçtikçe çocuklarımızın saç kesimi noktasında bir ihtiyaçları olduğunu fark ettim. Bende göreve başladıktan sonra pansiyon içerisinde boş bir oda baktım ve bu odayı da kendime göre düzenledim. Berber malzemeleri ve kuaför malzemesi temin ettim. Derslerden sonra zaman buldukça çocuklarımızın saçlarını kesiyorum ve saçlarına güzel şekiller vermeye çalışıyorum. Çocuklar bu işten çok mutlular ve onların gözlerinde ki mutluluğu ve parıltıyı görünce bizler de haliyle çok mutlu oluyoruz. Hatta bazen öğrencilerimiz ‘lütfen bize Cristiano Ronaldo ya da Burak Yılmaz tıraşı yapabilir misiniz?' gibi isteklerle geliyorlar, biz de bu isteklerini kırmayarak cevap vermeye çalışıyoruz elimizden geldiğince” diye konuştu.

Öğretmenlerinin hem derslerde hem de dışarıda kendilerine bir baba şefkati ile yaklaştığını belirten öğrencilerden Âdem Gengörü; “Yatılı da okuyoruz.  Mehmet Ali hocamız bizimle yakından ilgileniyor, dertlerimizi dinliyor. Saçımız uzadığın da kesiyor. Bize hem öğretmenlik yapıyor hem de babalık yapıyor” dedi.

Öğretmenleri Mehmet Ali İnanç'ı çok sevdiklerini belirten öğrencilerden Eren Değişgeç ise, “Okulumuz ilçeye uzak olduğu için saçımızı kesmeye gidemiyoruz. Uzadığında Mehmet Ali hocamız pansiyonda bizi tıraş ediyor. Çok ta güzel saç kesiyor. İstediğimiz şekli veriyor, jöle sürüyor ve fön çekiyor. Hocamıza ne kadar teşekkür etsek azdır” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54443)
13 Ocak 2020 Pazartesi 15:13
tebrik ediyorum
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54435)
13 Ocak 2020 Pazartesi 13:20
Güzel bir davranış da. Çocukların eğitimi daha ön planda tutulsaydı daha iyi olurdu bence. Çaytepe den bu yıl ..... bu kadar öğrenci birinci oldu. Çaytepe yine birinciliği kimseye kaptırmadı. Haber sıkıntısımı yaşanıyor Allah aşkına bu tip haberleri haber yapıyorsunuz. Öğretmenin asıl işi traş olmamalı.
Beğendim (3) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54431)
13 Ocak 2020 Pazartesi 11:02
Milli eğitimin böyle fedakar öğretmenleri onurlandırması lazım elinize emeğinize sağlık hocam
Beğendim (5) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54428)
13 Ocak 2020 Pazartesi 10:23
okulun mevcudu 10küsür sanırım personel sayısı öğrencilerden fazla olan bir yer
Beğendim (3) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54404)
12 Ocak 2020 Pazar 21:23
Maşallah . Allah razı olsun
Beğendim (3) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54402)
12 Ocak 2020 Pazar 20:58
Böyle güzel insanlara ihtiyacımız var. Helal olsun tebrik ederim hocam .
Beğendim (4) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54472)
14 Ocak 2020 Salı 08:16
@Misafir Kullanıcı Hocamızı tebrik ederim.Aslen çaytepeli olduğum için öğrencilerimizin traş malzemeleri eksikliği varsa gidermeye hazırım.ŞAHABETTİN AYATA
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın