Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
18 Mayıs 2021 Salı
25 °C Kısmen güneşli

Fedaş'tan Merkez Köylere Yatırım

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., merkez köylerde yatırım çalışmalarına başladı.

07 TEMMUZ 2020 SALI 17:56
3
1210
1
AA aa
Fedaş`tan Merkez Köylere Yatırım

Görev bölgesi Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde müşterilerine elektrik dağıtım hizmetini en iyi şekilde vermek adına faaliyetlerini gerçekleştiren Fırat EDAŞ, Bingöl'de aylık ve yıllık planlar dâhilinde yatırım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Merkeze bağlı Üçyaka Köyü enerji grubunun Altınışık, Çiçekyayla, Erentepe, Yeşilköy, Akdurmuş, Haziran, Düzyayla köylerini kapsayan yatırım çalışmalarına başlayan Fırat EDAŞ Bingöl İl Müdürlüğü, çalışma dâhilinde Üçyaka grubu olarak bilinen köylerin enerji nakil hatlarının tamamını yenileyecek. Enerji nakil hatlarının yenilenmesinin yanında Altınışık ve Çiçekyayla köylerine yeni trafo da tesis edilecek.

Yeni tesisin enerji sürekliliğinin devamlılığı ve ulaşım kolaylığı açısından yol güzergâhına alınarak, köy şebekesinde yer alan ağaç direklerin tamamı galvanizli demir direklerle değiştirilecek.  Yapılan çalışmada hasar görmüş ve ekonomik ömrünü doldurmuş köy şebekesi de yenilenerek bölgede yapılacak aydınlatma taraması ile verimli olmayan armatürler tespit edilip yeni armatürlerle değişimi sağlanacak.

Mevcutta ormanlık alandan geçip, olumsuz hava koşullarında doğa ve ağaçlara zarar verebilecek konumda olan tesis, yol güzergâhına alınarak doğal hayatın korunmasına katkı sağlanmış da olunacak.

Gerçekleştirdiği yatırım çalışmaları ile Bingöl'de kesintilerin minimuma indirilmesi ve kaliteli enerji arzının sürdürülebilir olmasını hedefleyen Fırat EDAŞ, çalışmaların artarak devam edeceğini vurguladı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60093)
08 Temmuz 2020 Çarşamba 07:54
Merkez köyleri sadece 6 köydenmi ibaret. Öbür köyler Ermenistanami baglı?...bu kadarınada pes dogrusu...el insaf..varsa yoksa korucu köyleri gerisine ver k..rşunla b..mbayı
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
18.05.2021
10:35
Türkiye`deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde yükseldi
Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde yükseldi
Türkiye İstatistik Kurumu 2021 yılı ilk çeyrek işsizlik rakamlarını açıkladı. Söz konusu dönemde Türkiye genelindeki işsiz sayısı bir önceki çeyreğe göre, 142 bin kişi artarak 4 milyon 118 bin kişi oldu.
18.05.2021
09:27
Normalleşme sürecinde yeni kritik eşik `Yüzde 50`
Normalleşme sürecinde yeni kritik eşik 'Yüzde 50'
Temmuz ayına kadar 30 milyon kişinin daha aşılanması halinde yüzde 50 oranına ulaşmak mümkün olacak. Nüfusun yüzde 50'sinin aşılanması bile vaka sayılarını ciddi oranda azaltıp, Covid-19'a bağlı ölüm sayılarını da tek haneli rakamlara düşürebilir. Doç. Dr. Muhammed Keskin 'Nüfusun yüzde 50'sinin aşılanmasıyla tamamen normalleşemesek de yurt dışı ve şehirlerarası kısıtlamalar kalkacak, turizm sezonu açılacak, okullar ve restoranlar tedbirli de olsa açık kalmaya devam edecektir.' dedi.
18.05.2021
09:27
İşte esnafa 5 bin TL hibe desteğinin ayrıntıları
İşte esnafa 5 bin TL hibe desteğinin ayrıntıları
1 Haziran sonrası atılacak normalleşme adımlarının ve esnafa bir dizi müjde içeren kararların belirleneceği toplantı sonrası Başkan Erdoğan ulusa sesleniyor.
18.05.2021
09:26
Kafe ve restoranlara Avrupa modeli: Bahçesi olan açılsın
Kafe ve restoranlara Avrupa modeli: Bahçesi olan açılsın
1 Haziran'a kadar sadece paket servisle açılmalarına izin verilen kafe ve restoranlar Avrupa modeli istiyor: Bahçesi olanlar açılsın, olmayanlar kaldırıma masa atsın.
17.05.2021
15:47
`Ödeme emirlerini durduracak mısınız?`
'Ödeme emirlerini durduracak mısınız?'
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanıtlaması üzerine verdiği önergede, Diyanet Vakfı tarafından icraya verilen esnafı sordu: 'Diyanet Vakfına bağlı iş yerlerine mahkeme kararı ile yapılan ödeme emirlerini durduracak mısınız?'
17.05.2021
15:46
17 gün sonra siftah yaptılar!
17 gün sonra siftah yaptılar!
Bingöl'de tam kapanma sürecinin bitmesi ve kademeli normalleşme sürecinin başlamasıyla cadde ve sokaklarda yoğunluk oluşurken, 17 gün sonra da birçok esnaf işyeri açtı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın