Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
11 Ağustos 2020 Salı
°C

Fedaş'tan Merkez Köylere Yatırım

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., merkez köylerde yatırım çalışmalarına başladı.

07 TEMMUZ 2020 SALI 17:56
3
948
1
AA aa
Fedaş`tan Merkez Köylere Yatırım

Görev bölgesi Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde müşterilerine elektrik dağıtım hizmetini en iyi şekilde vermek adına faaliyetlerini gerçekleştiren Fırat EDAŞ, Bingöl'de aylık ve yıllık planlar dâhilinde yatırım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Merkeze bağlı Üçyaka Köyü enerji grubunun Altınışık, Çiçekyayla, Erentepe, Yeşilköy, Akdurmuş, Haziran, Düzyayla köylerini kapsayan yatırım çalışmalarına başlayan Fırat EDAŞ Bingöl İl Müdürlüğü, çalışma dâhilinde Üçyaka grubu olarak bilinen köylerin enerji nakil hatlarının tamamını yenileyecek. Enerji nakil hatlarının yenilenmesinin yanında Altınışık ve Çiçekyayla köylerine yeni trafo da tesis edilecek.

Yeni tesisin enerji sürekliliğinin devamlılığı ve ulaşım kolaylığı açısından yol güzergâhına alınarak, köy şebekesinde yer alan ağaç direklerin tamamı galvanizli demir direklerle değiştirilecek.  Yapılan çalışmada hasar görmüş ve ekonomik ömrünü doldurmuş köy şebekesi de yenilenerek bölgede yapılacak aydınlatma taraması ile verimli olmayan armatürler tespit edilip yeni armatürlerle değişimi sağlanacak.

Mevcutta ormanlık alandan geçip, olumsuz hava koşullarında doğa ve ağaçlara zarar verebilecek konumda olan tesis, yol güzergâhına alınarak doğal hayatın korunmasına katkı sağlanmış da olunacak.

Gerçekleştirdiği yatırım çalışmaları ile Bingöl'de kesintilerin minimuma indirilmesi ve kaliteli enerji arzının sürdürülebilir olmasını hedefleyen Fırat EDAŞ, çalışmaların artarak devam edeceğini vurguladı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60093)
08 Temmuz 2020 Çarşamba 07:54
Merkez köyleri sadece 6 köydenmi ibaret. Öbür köyler Ermenistanami baglı?...bu kadarınada pes dogrusu...el insaf..varsa yoksa korucu köyleri gerisine ver k..rşunla b..mbayı
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın