KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Temmuz 2024 Pazartesi
°C

Ferit çelik tahliye oldu

Yaklaşık 2 yıl önce düzenlenen KCK operasyonunda gözaltına alınarak tutuklanan Karlıova Belediye Başkanı Ferit Çelik, tahliye oldu.

Ferit çelik tahliye oldu
06 ŞUBAT 2014 PERŞEMBE 06:53
0
4635
0
AA aa

 

Bingöl'de iki yıl önce düzenlenen KCK operasyonlarında gözaltına alınarak tutuklanan Karlıova Belediye Başkanı Ferit Çelik, meclis üyesi Ahmet Demirbaş ve BDP il yöneticisi Abdullah Solmaz dün tahliye oldu.

8 YIL 8 AY HAPİS CEZASI VERİLMİŞTİ

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde 5 Nisan 2012 günü Karlıova'da düzenlenen KCK operasyonlarında gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan Belediye Başkanı Ferit Çelik, belediye meclis üyesi Ahmet Demirbaş ve BDP il yöneticisi Abdullah Solmaz hakkında, Diyarbakır 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ‘Örgüt hiyerarşisine dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek' suçunu işledikleri gerekçesiyle sanıklara 8 yıl 9'ar ay hapis cezası vermişti.

TUTUKSUZ YARGILANMALARINA KARAR VERİLDİ

Başkan Çelik ve diğer tutukluların avukatları Yargıtay Ceza Mahkemesi'ne itirazda bulunarak müvekkillerinin suçsuz olduğunu verdikleri dosyayla beyan etti. Yargıtay Ceza Mahkemesi verilen dosyanın bozulmasına karar vererek başkan Ferit Çelik ve arkadaşları Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün tekrar yargılandı.

Mahkeme, başkan Ferit Çelik, belediye meclis üyesi Ahmet Demirbaş ve BDP il yöneticisi Abdullah Solmaz'ın tutuksuz yargılanmaları için tahliye kararı verdi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın