KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Şubat 2024 Çarşamba
7 °C Açık

Fka'dan turizme yüzde 75 hibe desteği

Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerini kapsayan Fırat Kalkınma Ajansı'nın turizm altyapısı ve turizmin geliştirilmesi konularında yüzde 75 hibe desteği sunacağı bildirildi

Fka`dan turizme yüzde 75 hibe desteği
04 TEMMUZ 2011 PAZARTESİ 08:39
0
1417
0
AA aa

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan TEMA Vakfı Bingöl Temsilcisi ve Proje Uzmanı Cuma Karaarslan, Fırat Kalkınma Ajansı'nın turizm altyapısı ve turizmin geliştirilmesi konularında yüzde 75 hibe desteği sunacağı ifade etti.

 
Fırat Kalkınma Ajansı bünyesinde, 2011 Yılı Turizm ve Sanayi Altyapısının Geliştirilmesi ve Turizm Sektörünün Geliştirilmesi başlığı altında, 2. Mali Destek Programının başladığını belirten TEMA Vakfı Bingöl Temsilcisi ve Proje Uzmanı Karaarslan; tüm ilgili kamu,yerel yönetim ve tüzel kişiliklerin proje hazırlayarak bu kapsamda, Bingöl ili turizm altyapısı ve turizmin gelişimi yönünde proje hazırlamaları ve katkı sunmalarını istedi.
 
Toplam 11 milyon 500 bin TL bütçenin ayrıldığı program kapsamında tüm projelerin % 75 hibe desteği ile destekleneceğini belirten Karaarslan; turizm, sanayi, OSB altyapılarının da bu kapsamda iyileştirilebileceğini vurguladı.
 
Karaarslan, programı ile ilgili şu bilgileri verdi:
 
1-2011 Yılı Turizm ve Sanayi Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı
 
Fırat Kalkınma Ajansı, TRB1 Bölgesinde (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların, bölgesel kalkınmaya katkı sağlayabilecek projelerine destek vermek amacıyla teklif çağrısı yöntemiyle 29.06.2011 tarihi itibariyle “2011 Yılı Turizm ve Sanayi Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı”nı başlatmıştır.Programın amacı, TRB1 Bölgesinde, turizm ve sanayi sektörünün gelişimine etkin biçimde katkı sağlayacak altyapı yatırımlarının gerçekleştirilmesini sağlamaktır. Bu amaçla
Öncelik 1: Turizm potansiyeline sahip alanlarda altyapının geliştirilmesi
Öncelik 2: Turizmin çeşitlendirilmesine yönelik altyapının iyileştirilmesi
Öncelik 3: OSB ve KSS altyapılarının iyileştirilmesi
Öncelik 4: Gıda sanayisine yönelik modern tarımsal ürün toplama, depolama, akreditasyon ve Ar-Ge altyapılarının kurulması belirlenmiş ve
  • Valilikler
  • Belediyeler
  • Kaymakamlıklar
  • İl Özel İdareleri
  • Organize Sanayi Bölgeleri
  • Küçük Sanayi Siteleri
  • Üniversiteler
  • Bölge ve İl Müdürlükleri
  • Ticaret ve Sanayi Odaları
  • Ticaret Borsaları'nın başvurabileceği belirtilmiştir.
 
Bu kapsamda her bir başvuru için verilecek toplam destek miktarı asgari 150.000 TL ve azami 1.750.000 TL olabilecektir. Program kapsamında her bir proje bütçesinin en az %25'i, en fazla ise %75'i hibe olarak desteklenebilecektir. 24 ay olarak belirlenen proje son başvuru tarihi 15 Ağustos 2011 saat 20.00'a kadar  kabul edilecektir.
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
28.02.2024
17:44
Bingöl Üniversitesi`nden 2`inci Hesarek Kar Festivali etkinliği
Bingöl Üniversitesi'nden 2'inci Hesarek Kar Festivali etkinliği
Bingöl Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 2'inci Hesarek Kar Festivali büyük bir coşkuyla kutlandı.
28.02.2024
15:19
27 yıl geçti ama hala 28 Şubat`ı unutamıyor
27 yıl geçti ama hala 28 Şubat'ı unutamıyor
28 Şubat postmodern darbesi döneminde öğretmenlik görevinden zorla istifa ettirilen Saadet Çiçek, o günlerde yaşadıklarını unutamadı ve o zor süreci şöyle anlattı;
28.02.2024
15:13
'İslami kimliğe duydukları derin öfkeden dolayı yaptılar'
28 Şubat Darbesi insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirten Koç; 'Milletimizden aldığımız güç ve tarihin bize yüklediği sorumluluk ile millet iradesini egemen kılma, büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa etme mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz' dedi.
28.02.2024
12:21
Çığ Altında Kalan Vatandaşın Cansız Bedenine Ulaşıldı
Çığ Altında Kalan Vatandaşın Cansız Bedenine Ulaşıldı
Olay bölgesine giden Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, cenazenin tespit edildiğini, kar altından çıkarma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.
28.02.2024
10:40
Bingöl`de çığ düştü!
Bingöl'de çığ düştü!
Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı bir köyde çığ düştü. Çığ altında kaldığı düşünülen 1 vatandaşı arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
27.02.2024
18:38
‘Bingöl toplayıcıları` gösterime giriyor
'Bingöl toplayıcıları' gösterime giriyor
29 Şubat Perşembe günü saat 19.00'da Salt Beyoğlu'ndaki Açık Sinema'da gösterilecek belgesel, 1-3 Mart tarihlerinde saltonline.org üzerinden izlenebilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın