Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Kasım 2020 Pazar
14 °C Güneşli

Gazeteciler cemiyeti'nden karlıova'ya ziyaret

Bingöl Gazeteciler Cemiyeti bir dizi ziyarette bulunmak üzere Karlıova'ya gitti.

19 ARALIK 2014 CUMA 07:55
0
2599
0
AA aa
Gazeteciler cemiyeti`nden karlıova`ya ziyaret

Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ömer Şanlı, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Yıldırım, Nihat Kanat, Galip Akengin ve Çapakçur Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mahmud Arda, Karlıova’da bulunan yerel ve ulusal basın temsilcilerini ziyaret etti. Ziyarette, Karlıova’da basın mensuplarının sıkıntıları ve çözüm önerileri konuşuldu.

Samimi bir sohbet havasında gerçekleşen ziyarette konuşan Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ömer Şanlı, “Gazeteciler cemiyeti olarak aldığımız karar gereği il ve ilçelerde bulunan gazeteci arkadaşlarımıza haftalık destek ziyareti programı düzenledik. Bu vesileyle ilk ziyaretimizi Karlıova’ya gerçekleştirdik. Amacımız gazeteciler arasında birlik ve beraberliği pekiştirmek ve yaşanan sorunlara ortak bir çözüm bulmaktır” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kuzeyin Sesi Karlıova Gazetesi İmtiyaz Sahibi Serkan Bingöl, Karlıova’da zor şartlar altında bu mesleği icra etmeye çalıştıklarını belirterek, Bingöl Gazeteciler Cemiyeti’nin desteğini yanlarında görmekten mutlu olduklarını söyledi.

Anadolu Ajansı Karlıova Muhabiri Bülent Temiz ise, ziyaretten dolayı heyete teşekkür ederek, Karlıova’daki sıkıntılardan bahsetti.

KARLIOVA BELEDİYESİNE ZİYARET

Gazeteciler cemiyeti üyeleri daha sonra Karlıova Belediyesi’ni ziyaret ederek, Karlıova Belediye Başkan Vekili Ahmet Örnek ve Belediye Başkan Yardımcısı Sadri Bingöl ile görüştü.

Karlıova’nın nüfusunun büyük bölümünün köylerde yaşadığını, merkez nüfusu az olduğu için İller Bankası’ndan gelen payın da az olduğunu belirten Belediye Başkan Yardımcısı Sadri Bingöl, ilçe görev yapan askerler ve merkezde bulunan yurt öğrencilerinin de merkez nüfusa dahil edilmesi gerektiğini belirtti. Bu konuda gerekli girişimlerde bulunduklarını belirten Bingöl, olumlu sonuç alamadıklarını ifade etti. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın