KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Mart 2024 Pazartesi
-2 °C Kısmen güneşli

Genç-der başörtüsü için imza kampanyası başlattı

Genç Der, başörtüsünün eğitimin her kademesinde ve tüm kamu alanlarında serbest olması ve yapılacak yeni anayasada, anayasal güvence altına alınması için imza kampanyası başlattı.

Genç-der başörtüsü için imza kampanyası başlattı
12 AĞUSTOS 2011 CUMA 02:39
0
2516
0
AA aa

Genç ilçesinde faaliyet yürüten Genç Eğitim, Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği (Genç Der), Tesettür seferberliği kapsamında ilçede başörtüsüne her alanda özgürlük adı altında imza kampanyası başlattı. İlçe merkezinde üç ayrı noktada stand kuran Genç Der, derneğin bayan kollarının da yaptığı çalışma ile ev ev dolaşılarak imza topladıkları belirtildi.

Dün başlatılan imza kampanyasının 5 gün süre ile 15 Ağustos 2011 Pazartesi gününe kadar devam edeceğini dile getiren Genç Der Başkanı Hamdullah Tasalı, vatandaşların imza kampanyasına katılmaları için duyarlılık göstermelerini isteyerek, “Özellikle, Başbakanın seçim sonrası balkon dan halka yaptığı konuşmasında “yapılacak yeni anayasada ülkenin tüm kesimlerinin kendisini göreceğine vurgu yaparak” bizler de ülkemizin en büyük sorunlarının başından gelen başörtüsü yasağının kaldırılıp yeni anayasada güvence altına alınması için ‘Başörtüsüne Her Yerde Özgürlük Kampanyası'nı düzenledik” dedi.

Tasalı, “İmza kampanyası için açılan imza stantlarının, bir tanesi Muhsin Yazıcıoğlu Çay bahçesinin önünde, Bir tanesinin de Kültür mahallesi Cumhuriyet caddesi üzerinde bir noktada ve bir standında Orman işletme Şefliğinin önünde halkın iştiraklerine sunuldu. İlk gün olmasına rağmen, halkımızın imza kampanyamıza yoğun ilgi gösterdiğini, başörtüsüne bir an önce “anayasal güvence” altına alınması gerektiğini dile getirdiler. Genç Der camiası olarak hak ve özgürlüklerin önündeki tüm yasak ve engellerin son bulmasını, özellikle din ve dil önündeki engellerin derhal kaldırılması, insan onuruna yakışır bir anayasal düzenlemenin ivedilikle yapılmasını, öncelikle üç dönmedir halkın yoğun teveccühleri üzerine iktidar olan ak partisinden ve başbakandan ve diğer siyasi parti temsilcilerinin katkıları ile ülkenin ve halkın selameti için olumlu adımlar atmalıdırlar. Hakkın ve halkın menfaatini her şeyin üstünde tutmalı ve gerektiğinde kişisel siyasi çıkarlarından vazgeçmelidirler. Bu hususta her kesimin fedakârlıkta bulunması gerektiğini tüm halkımıza deklare ediyoruz. Umut ediyoruz ki yetkiler halkımızın bu çabalarını dikkate alır ve gereğini yaparlar” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.03.2024
18:05
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Bingöl'de 1-7 Mart deprem haftası nedeniyle etkinlik düzenleyen Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrenci ve öğretmenlerin yaptıkları temel, kolon ve zemin çalışmalarıyla binalarda yapılan hatalara dikkat çekti.
03.03.2024
18:03
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Bingöl Üniversitesi'nce yapılan ve Fırat ile Marmara üniversitelerinden araştırmacıların da dahil olduğu 'Böğürtlen Bitkisinin Kalp Krizine Karşı İlaç Olma Potansiyeli' ile ilgili çalışma, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
18:03
Bingöl`de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl'de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı tarafından Genç ilçesinde yapılan operasyonda 57 kilo 500 gram esrar maddesi ele geçirildi.
03.03.2024
18:02
Hesarek`e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Hesarek'e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin gözde tesisleri arasında yer alan Bingöl'deki Hesarek Kayak Merkezi'ni, 5 haftada yaklaşık 40 bin kişi ziyaret etti.
03.03.2024
18:00
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
'Güneş Enerji Panellerindeki Hücre Hasar ve Türlerinin Yapay Zekâ ile Tespit Edilmesi' projesi, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
17:40
Bingöl Umut Kervanı`ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı'ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı Derneği, 2024 yılı şubat ayında 239 aileye 170 bin 254 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu. Yardım derneği ayrıca Filistin için 742 Bin TL nakdi yardım yatı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın