KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Mart 2024 Pazartesi
-2 °C Kısmen güneşli

Genç der'den ramazan ayına özel hediye

Rahmet ayı ramazan vesilesi ile İstanbul'dan hayırsever iş adamı 4 bin adet Risale-i Nur Külliyatından 'Ramazan Risalesi'ni ücretsiz dağıtmak üzere Genç Der'e bağışta bulundu.

Genç der`den ramazan ayına özel hediye
13 AĞUSTOS 2011 CUMARTESİ 20:41
0
2781
0
AA aa

Rahmet ayı ramazan vesilesi ile İstanbul'dan hayırsever iş adamı 4 bin adet Risale-i Nur Külliyatından 'Ramazan Risalesi'ni ücretsiz dağıtmak üzere Genç Der'e bağışta bulundu.
Genç'te faaliyet yürüten Genç Eğitim, Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği (Genç Der), eğitim faaliyetleri kapsamında, bir ilke daha imza attı. 

Genç İlçe merkezinde bulunan tüm cami önlerinde Ramazan Risalesi dağıttıklarını ifade eden Genç Der eğitim Komisyonu Başkanı Ahmet Cana, dernek gönüllüleri tarafından 4 bin adet Ramazan Risalesi dağıttıklarını söyleyerek, "Risale'nin ebatı küçük ancak içinde Ramazan ayına ve Oruca ait çok anlamlı, faydalı bilgiler barındıran, bu risalede Ramazan ayında tutulan orucun, sosyal, bireysel, ailevi toplumsal, ekonomik hayatımıza olan katkılarını, faydalarını ve hikmetlerini asrın müceddidi Bediüzzaman Said -i Nursi'den öğreneceksiniz ve duyacaksınız." dedi.

Ramazan Kumanyaları 15 Ağustos'ta dağıtılacak
Ramazan ayının İslam ümmetine hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Cana, "Faydalı olması temennisi ile Mübarek Ramazan ayının ilçemize, ilimize, bölgemize, ülkemize ve İslam âlemine hayırlar ve bereketler getirmesini, kardeşliğin, sosyal yardımlaşma ve dayanışma ruhunun gelişmesine vesile olmasını diliyoruz. İnşallah Ramazan ayının 15.'den sonra derneğimizde kayıtlı bulunan 100 yoksul aileye gıda yardımında bulunacağız. 30 TL'lik Ramazan Paketleri Hazırladık. Hayırsever vatandaşlarımızdan da katkılarını bekliyoruz" diye konuştu.
 

Ahmet SAYILIR / Bingöl İHA

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.03.2024
18:05
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Bingöl'de 1-7 Mart deprem haftası nedeniyle etkinlik düzenleyen Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrenci ve öğretmenlerin yaptıkları temel, kolon ve zemin çalışmalarıyla binalarda yapılan hatalara dikkat çekti.
03.03.2024
18:03
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Bingöl Üniversitesi'nce yapılan ve Fırat ile Marmara üniversitelerinden araştırmacıların da dahil olduğu 'Böğürtlen Bitkisinin Kalp Krizine Karşı İlaç Olma Potansiyeli' ile ilgili çalışma, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
18:03
Bingöl`de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl'de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı tarafından Genç ilçesinde yapılan operasyonda 57 kilo 500 gram esrar maddesi ele geçirildi.
03.03.2024
18:02
Hesarek`e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Hesarek'e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin gözde tesisleri arasında yer alan Bingöl'deki Hesarek Kayak Merkezi'ni, 5 haftada yaklaşık 40 bin kişi ziyaret etti.
03.03.2024
18:00
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
'Güneş Enerji Panellerindeki Hücre Hasar ve Türlerinin Yapay Zekâ ile Tespit Edilmesi' projesi, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
17:40
Bingöl Umut Kervanı`ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı'ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı Derneği, 2024 yılı şubat ayında 239 aileye 170 bin 254 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu. Yardım derneği ayrıca Filistin için 742 Bin TL nakdi yardım yatı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın