KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
17 Nisan 2024 Çarşamba
17 °C Güneşli

Genç Muratspor'dan flaş karar; 'Ligden çekiliyoruz'

Verilen destek sözlerinin yerine getirilmemesi üzerine ligden çekilme kararı alan Yeni Genç Muratspor; 'Kulüp gelir gider tablosunu da Bingöl'ün ve Genç'in birçok noktasına asacağız. Kamuoyu tüm gerçekleri bilecek!'

Genç Muratspor`dan flaş karar;
27 ŞUBAT 2024 SALI 15:34
12
2243
6
AA aa

Bölgesel Amatör Lig (BAL) temsilcilerimizden Yeni Genç Muratspor'un ligi tamamlaması için mali açıdan desteklenmesi adına geçtiğimiz ay İstanbul'da “Birlik ve Dayanışma” temasıyla bir organizasyon gerçekleştirildi.

Genç Kaymakamı Muhammet Güzel ve Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik öncülüğünde siyaset, bürokrasi ve iş dünyasından çok sayıda ismin katılımıyla gerçekleşen gecede takımın sahiplenilmesi çağrılarına kulak kabartan ve miktar belirterek destek taahhüdünde bulunan bazı isimler, organizasyon sonrası sözlerini yerine getirmediler.

VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLMEDİ

Organizasyonda destek rakamlarının herkes tarafından özgürce belirlendiğini ve bir dayatmanın söz konusu olmadığını belirten Yeni Genç Muratspor Yönetimi; “Amacımızın, takımı sorunsuz şekilde lig sonuna kadar diri tutmak olduğunu gecede belirtmiştik. Birçok isim elini göğsüne vurarak destek vereceğini beyan etmiş ve rakamı da kendileri belirlemişti. Ancak aradan geçen zamana rağmen destek sözlerinin önemli bir kısmı yerine getirilmedi. Bazı isimler ise taahhüt ettiği miktarın neredeyse 5'te 1'ini gönderdi” açıklamasında bulundu.

“KAMUOYU NEZDİNDE BİZİ ZORA SOKMAYA HAKLARI YOK”

Organizasyon sonrası taahhütlerin yerine getirilmemesinin basite alınmayacağını, spor kamuoyu nezdinde çirkin dedikodulara mahal verilmesinin ise kabul edilemez olduğunu kaydeden Kulüp Yönetimi; “Alınan destek miktarları da taahhüt edilip verilmeyen miktarlar da ortada iken maalesef takımımızı yıpratıcı dedikoduların işitilmesi moral ve motivasyon açısından derin yaralar oluşturmaktadır. Aslı astarı olmayan söylemlerle muhatap olmamıza sebep olan bu durumun düzeltilmesini bekledik ancak sonuç alamadık. Hiç kimsenin kulüp yönetimi ve takımı kamuoyu nezdinde zora sokmaya hakkı yoktur” şeklinde sitemini paylaştı.

“TAAHHÜTLERİ VE TUTULMAYAN SÖZLERİ CUMARTESİ GÜNÜ AÇIKLAYACAĞIZ”

Organizasyonda verilen taahhütler ile yapılan ve yapılmayan ödemeleri cumartesi günü kulübün hesabına yatırılan dekontlarla birlikte paylaşacaklarını da aktaran Kulüp Yönetimi, şunları kaydetti; “Kimseye dayatma yapmadık, zorla destek istemedik. Davet ettik, kişiler de gelip geceye katıldı ve rakamlar da kendileri belirlediler. Biz de taahhüt edilen rakamları liste olarak kamuoyuyla paylaşacağız. Kimin ne verdiği, kimin verdiği sözü tutmadığı da bu sayede bilinecek. Kulübümüzün itibarına zedeleyecek bu gelişmelere karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tüm detayları kamuoyuyla paylaşacak, gelir gider tablomuzu da kamuoyu takdirine sunacağız. Bu da cumartesi günü Bingöl'ün ve Genç'in birçok noktasında görülebilecek”

LİGDEN ÇEKİLME KARARI ALINDI

Maddi imkansızlıklara rağmen ligde büyük bir başarı yakalayan ve ligde 5.sırada bulunan takımı ligden çekme kararı aldıklarını ifade eden Kulüp Yönetimi; “Yozgat, Bingöl, Malatya, Erciyes, Dersimspor, Develi gibi takımlar en az 20 Milyon TL transfer bütçesi oluşturmalarına rağmen takımımız yaklaşık 4 milyon TL bütçe ile rakiplerine adeta kök söktürmüş ve ligi domine etmiştir. Ancak gelinen noktada kulübe verilen sözler tutulmamış ve daha fazla borç batağına girilmeden ligde çekilme kararı alınmıştır. Aylık net giderler olan tesis kirası, gıda, personel maaşları, deplasman masrafları ve kazanılan maçlarda verilen primler 280 Bin TL tutarındadır. Aylık böylesi bir külfet ortadayken, sadece kulüp yönetimi olarak bu yükün altından kalkılamayacağı herkesin malumudur. Bu sebeple takımımızı ligden çekme kararı almış bulunmaktayız"

 

HABER: SİNAN ATAN

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_108128)
28 Şubat 2024 Çarşamba 11:06
Tesislesen, altyapısını kuran, kendi gelirini elde elden bir klüp kimseye minnet etmez. Bingöl'de spor malesef ondan bundan alınan paralar ile yapılıyor. Bu şehrin sporu ilerleyemez. Çünkü mantık hep aynı. Sadece genç murat için demiyorum tüm spor kluplerimizin sonu aynı malesef. Şehrin üzerine ipotek koymus Etkili ve yetkili kişilerin gelecek nesiller gibi bir derdi yok. Desinler diye spor yapiyoruz. Uzun vadeli düşünen yok. Bunun tek yolu bu işi ciddi ciddi yapan kluplerin kendi gelirini yaratacak imkanları sunmaktir. Dilenerek nereye kadar ...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_108127)
28 Şubat 2024 Çarşamba 08:45
Futbol takımlarına bağış yapan iş adamlarının aklına şaşarım. Böyle boş şeylere para vereceklerine fakir fukaraya versinler. Topçuya para verdin mi ahirette mükâfatı yoktur ama ihtiyaç sahiplerine verildi mi hem yaradan razı olur hem de ahirette mükâfatı vardır.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_108126)
28 Şubat 2024 Çarşamba 08:37
İyi yapmışsınız, top işi boştur.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_108118)
27 Şubat 2024 Salı 20:20
İstanbul da çektiğiniz boy boy resimleri Genç ın sokaklarına asın hayırsever iş insanlarını bütün memleket tanısın. Söz vermek ..... vermeye benzemez.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_108117)
27 Şubat 2024 Salı 20:16
Boy boy fotoğraf çekip reklam yaparken iyi idi...!
Misafir Kullanıcı (@Misafir_108114)
27 Şubat 2024 Salı 16:48
Kabahat Sizdeki, Yalan Vaatlere İnanıyorsunuz.!.
17.04.2024
16:26
Hastaneden randevu alıp gitmeyenlere yeni tedbirler geliyor
Hastaneden randevu alıp gitmeyenlere yeni tedbirler geliyor
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastane randevu sorununu çözmek için alınacak olan yeni tedbirler alınacağını açıkladı. Bakan Koca, 'Randevu alıp onay verdiği halde gelmeyenler için aynı branşta hiçbir hekime ve sağlık tesisine müracaat edilemeyecek. Aynı klinikten mükerrer randevu alınamayacak. Yakında devreye girecek yöntemle iki randevusunu aldığı halde ikinci kez randevusuna gelmeyenlerin randevu almasını 15 günlük zaman dilimi için bütün branşlara randevuya kapalı hale getireceğiz. Uygulama ilerledikçe ilave tedbirler almaya da devam edeceğiz' dedi.
17.04.2024
14:29
Bingöl`de çekilen video izlenme rekorları kırdı
Bingöl'de çekilen video izlenme rekorları kırdı
Motoruyla il il gezerek Türkiye'nin doğal güzelliklerini sosyal medya hesaplarından paylaşan Saliha Özkan'ın Bingöl'den çekip paylaştığı video, sosyal medyada milyonlarca izlenmeye ulaştı. Sempatik tavırları ile büyük beğeni toplayan Bingöllü Ali Tuçdan, 'Video sayesinde meşhur olduk' dedi.
16.04.2024
14:49
Hedef, Bingöl`ü sosyal hizmet şehri yapmak
Hedef, Bingöl'ü sosyal hizmet şehri yapmak
Birçok birimi farklı noktalarda hizmet veren ve müdürlük binası bulunmayan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, yatırım programına alınan projelerinde bu yıl kazma vurmayı hedefliyor. Proje kapsamında müdürlük binası, gündüz bakım evi, kadın konuk evi ve sosyal hizmet merkezi ile konferans salonu inşa edilecek.
16.04.2024
14:46
Bingöl`de bir günde 219 hasta randevusuna gitmedi
Bingöl'de bir günde 219 hasta randevusuna gitmedi
Bingöl Devlet Hastanesi, 15 Nisan'da MRHS üzerinden randevu alan 219 hastanın randevularına gelmediğini bildirdi. Randevulara gelmeyen hastaların, iptal başvurusunda bulunmaması nedeniyle mağduriyet yaşandığı aktarıldı.
16.04.2024
13:11
Bingöl`de aranan 19 kişi tutuklandı
Bingöl'de aranan 19 kişi tutuklandı
Bingöl'de 1-14 Nisan tarihleri arasında aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda kesinleşmiş hapis cezası bulunan 19 kişi yakalanarak tutuklandı.
16.04.2024
13:10
Hesarek ile ilgili karar resmî gazetede yayımlandı
Hesarek ile ilgili karar resmî gazetede yayımlandı
Hesarek Kayak Merkezi, Cumhurbaşkanı kararı ile Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi (KTKGB) ilan edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın