Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
17 Nisan 2021 Cumartesi
23 °C Kısmen güneşli

Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutuyor

Gençlerspor Kulübü Derneği Başkanı Emrullah Kılıç, kötü alışkanlıklardan korumak için ücretsiz olarak açtıkları kurslarla gençleri sporla buluşturmanın yanı sıra beraber sokak hayvanlarını besleyerek, hayvan sevgisi aşılıyor.

25 ŞUBAT 2021 PERŞEMBE 16:15
2
1381
0
AA aa
Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutuyor

Genç ilçesinde Gençlerspor Kulübü Derneği Başkanı ve Wushu Kung Fu İl Temsilcisi Emrullah Kılıç, gençleri, kötü alışkanlıklardan korumak için 10 yıldır ücretsiz olarak açtıkları kurslarda sporla buluşturuyor. Kılıç, bunun yanı sıra gençlerle sokak hayvanlarını da besleyerek, hayvan sevgisi aşılıyor. Vücut geliştirme, fitness, kick boks ve muay thai antrenörlüğü yapan Kılıç'ın kurs verdiği gençlerden çoğu, girdikleri polis akademisi, askeri okul, beden eğitimi meslek yüksekokulu sınavlarında başarı elde ederek, meslek sahibi oldu.

‘ŞAMPİYONALARDA DERECELER ELDE ETTİK'

Emrullah Kılıç, katıldıkları birçok bölge ve Türkiye şampiyonalarında dereceler elde ettiklerini dile getirerek, “Yaklaşık 10 yıldır Genç ilçemizin gençleri ile ilgileniyorum. Uyuşturucu batağında olan gençlerimiz var. Onları ücretsiz olarak spora teşvik ederek, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimiz katıldıkları müsabakalarda çeşitli dereceler elde etti. Bununla da kalmadı; üniversitelerde okuyan, polis ve asker olan birçok öğrencimiz var” dedi.

‘HAYVAN SEVGİSİNİ DE AŞILIYORUM'

Sokak hayvanlarını kendi imkanlarıyla beslediğini ve yetiştirdiği öğrencilerine de hayvan sevgisini aşıladığını dile getiren Kılıç, “Elimizden geldiğince bakmaya çalışıyoruz. Kasaplardan, marketlerden, tanıdığımız arkadaşlardan etleri topluyoruz. Elimizden geldiğince onları besleyerek kış şartlarında yiyecek bulamayan bu canlıların yanında olmaya çalışıyoruz. Yetiştirdiğimiz öğrencilere de bunu aşılamaya çalışıyoruz. İnsanların, çocuklarına hayvan sevgisini de aşılaması gerekiyor; çünkü hayvanları sevmeyen, insanları da sevemez. Bilinçsiz şekilde sokak hayvanlarına eziyet, işkence eden insanlar var. Bilinçli olsalar, bu tür kötü davranışları yapmazlar. Toplumda buna karşı bir farkındalık oldu; ancak daha fazla ilgi ve alaka olması gerekiyor” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın