KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Nisan 2024 Cumartesi
10 °C Parçalı bulutlu

Gençli kadınlardan mardin'e ziyaret

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen 'Genç Kadınlarına Arıcılık Ana Arı ve Organik Bal Üretimi İle İstihdam' projesi kapsamında Bingöl'den 50 genç kadın, Mardin'deki Çok Amaçlı Toplum Merkezlerini (ÇATOM) ziyaret etti.

Gençli kadınlardan mardin`e ziyaret
29 NİSAN 2011 CUMA 08:26
0
1962
0
AA aa

Proje koordinatörü Sultan Acar, Bingöl'de en kapsamlı "Genç Kadınlarına Arıcılık Ana Arı ve Organik Bal Üretimi İle İstihdam" projesinin etkinlikleri kapsamında, ilde bulunan Çatom'ları ziyaret ettiklerini, Çatom oluşumlarının bir benzerini Bingöl'de uygulamak istediklerini söyledi.

Acar, "İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı İPA IV Bileşen Kadın İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programından kazanılmış olan; Merkezi Finans ve İhale Birimi Sözleşme Makamı ve Genç Belediyesi Başkanlığı arasında uygulamaya geçen, Genç Kadınlarına Arıcılık, Ana Arı ve Organik Bal Üretimi ile İstihdam projesinde 100 kadınımıza eğitim vermekteyiz. Projemiz Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz himayeleri altındadır. Kadınlarımız, ana arı ve organik bal üretimi ile ilgili eğitimlerinin yanı sıra girişimcilik, muhasebe, pazarlama, cinsiyet eşitliği, kadın hakları, örgütlenme, bilgisayar erişimi ve organik arı ürünlerinden el sanatları yapımı konularında eğitimlerde almaktadırlar. Bingöl Genç Belediyesi sınırları içinde hibe almaya hak kazanan ilk ve bölgenin 100 katılımcısı ile en büyük kadın istihdamı projesidir. Kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayata katılımlarının desteklenmesi için bir örnek niteliğindedir. Bu kapsamda GAP bölgesinde sürekli Çatom kadınlarının çalışmalarını duyduk. Bizlerde GAP illerindeki Çatom'ları gezip aynı yada bir benzeri kuruluşları bölgemize yayarak kadınlara çeşitli şekillerde istihdam sağlamak istiyoruz. Projemizde Sayın Bakanımızın büyük destekleri olmuştur. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bugün Mardin'deyiz yarında Batman'a geçip oradaki çalışmaları görmek istiyoruz" dedi.
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
19.04.2024
18:52
BAL`da kritik hafta! Bingöl kazanmak zorunda!
BAL'da kritik hafta! Bingöl kazanmak zorunda!
Grup lideri Yozgat Belediyesi Bozokspor ile arasındaki puan farkını kapatmak ve şampiyonluk kupasını kaldırmak için tüm çabasını gösteren 12Bingölspor, Pazar günü Hacılar Erciyesspor'a konuk oluyor. 12Bingölspor'a taraftar yasağı getirildi, aynı yasağın getirildiği Yozgat Bozokspor'un yasağı ise milletvekillerinin baskısı sonucu kaldırıldı!
19.04.2024
18:51
Bingöl`de Engelli ve Eski Hükümlüler İçin Hibe Desteği Başvuruları Başladı!
Bingöl'de Engelli ve Eski Hükümlüler İçin Hibe Desteği Başvuruları Başladı!
Bingöl'de engelli ve eski hükümlüler için hibe desteği başvuruları başladı. Son başvuru 07.06.2024 olarak açıklandı. Yapılması gerekenler ise şöyle sıralandı;
19.04.2024
18:51
Bingöl için bir uyarı da Arslan`dan…
Bingöl için bir uyarı da Arslan'dan…
'Tokat'ın üzerinde bulunduğu fay hattında beklenen büyük şiddetli deprem hala olmadı' diyen Prof. Dr. Abdussamet Arslan: 'Önümüzdeki 10 yılda Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde 7.0 ila 7.5 civarında deprem beklemek yanlış olmaz. Bingöl'de henüz beklediğimiz deprem olmadı. Bu depremi de hakikaten bekliyoruz' dedi.
19.04.2024
18:50
Ahırları mühürlendi, hayvanları telef oldu
Ahırları mühürlendi, hayvanları telef oldu
Bingöl'ün Genç İlçesi'nde hayvancılıkla uğraşan Muhsin ve Mehmet Davran kuzenlerin 2018 yılında yaptıkları ve yapı kayıt belgesi aldıkları ahırları mühürlendi. Gerekçe, kim olduğu bilinmeyen birinin şikâyeti! Gebe olan ve doğum sonrası telef olan hayanlar da cabası..!
19.04.2024
18:45
Bingöl ile Roma La Sapienza Üniversiteleri Arasında İş Birliği
Bingöl ile Roma La Sapienza Üniversiteleri Arasında İş Birliği
Bingöl Üniversitesi, uluslararası iş birliklerini genişletme çalışmaları kapsamında Avrupa'nın en büyük ve İtalya'nın en prestijli üniversitesi olarak kabul edilen Roma La Sapienza Üniversitesi ile bazı alanlarda iş birliği anlaşması yaptı.
19.04.2024
15:59
Elektrik ve doğal gaza zam yapılacak mı?
Elektrik ve doğal gaza zam yapılacak mı?
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, mayıs ayında elektrik ve doğal gaz fiyatlarına zam yapılmayacağını açıkladı. Bayraktar, doğal gaz desteğinin devam edip etmeyeceğine ilişkin soruya, 'Sosyal açıdan desteklenmesi gereken grupları desteklemeye devam edeceğiz.' yanıtını verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın