KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
31 Mayıs 2024 Cuma
°C

Genç'te balıkçılık artıyor!

Covid-19 pandemisi nedeniyle balık tüketimi fazlalaşınca, ilçedeki amatör balıkçılar da mesailerini arttırdılar. Geçen yılın fiyatlarıyla satışlarını sürdüren balıkçılardan Doğan: 'Vatandaşlar kırmızı et yerine balığı tercih ediyor. Barajlarla beraber balıkçılık ilçemizde iyi bir konuma gelecektir inşallah.'

Genç`te balıkçılık artıyor!
14 ARALIK 2020 PAZARTESİ 18:04
5
4263
0
AA aa

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sosyal yaşamı olduğu kadar ekonomiyi de olumsuz etkilemeye devam ediyor. Ancak olumsuzlukları fırsatlara çevirenler de oluyor. Balığın bağışıklık sistemine sağladığı faydalar anlatıldıkça, vatandaş kırmızı et yerine balığa yönelmeye başladı.

Artan talep karşısında Bingöl'ün Genç İlçesi'nde esnaflar, amatör balıkçıların avladığı balıkları ilçe merkezinde satışa sunuyor. Ekonomik gidişattaki karamsar tablo nedeniyle zam yapılmaması, tercihin artmasını da sebep oluyor. Bu durum vatandaşa yaradığı gibi satıcıların da yüzünü güldürüyor.

Manav tezgâhında balık satışına başladı

Koronavirüs'ten olumsuz etkilenen Genç İlçesi esnaflarından Fuat Nazlı, manav tezgâhında balık satışına başladı. Kış mevsiminde ailelerin en büyük geçim kaynaklarından birinin balıkçılık olduğunu söyleyen Nazlı, pandemiden dolayı maddi olarak büyük sıkınlar yaşadıklarını belirtti.

Nazlı: “Genç ilçemizde balık, ekonomik olarak birçok aileye katkı sunuyor. Murat Nehri'nde tuttuğumuz balıkları getirip satmaya çalışıyoruz. Günde ortalama 50 kilo satış yapıyoruz. Koronavirüsten dolayı esnaf olarak da kötü etkilendik. Balık sezonuyla beraber biraz nefes aldık ancak sezon bitince ne olacak bilemiyoruz” dedi.

“ Vatandaşı düşünerek zam yapmadık”

Kuzeni ile beraber her gün tuttukları balıkları ilçe merkezinde satan Yusuf Doğan ise satışlardan memnun olduklarını söyledi.

Doğan: “Balık, ilçemizin simgesi olmalı. Barajlarla beraber balıkçılık ilçemizde iyi bir konuma gelecektir inşallah. Günde ortalama 100 kilo taze balık getirip satıyoruz. Malum pandemiden dolayı bağışıklığı güçlendirdiği için balığa da rağbet var. Ekonomik sıkıntılardan dolayı vatandaşlarımızı düşünerek zam yapmadık geçen yılki fiyatlardan satıyoruz” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
31.05.2024
00:55
İhtiyaç kredisi çekecekler dikkat! 3 katı…
İhtiyaç kredisi çekecekler dikkat! 3 katı…
Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları güncellendi. Güncellenen faiz oranlarına bakıldığında çekilecek paranın 3 katına kadar geri ödeme yapılacağı görülüyor. İşte bankaların faiz oranları ve 50 bin liralık kredi çekimine dair hesaplama örneği…
30.05.2024
23:54
Bingöl`de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl'de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl Organize Sanayi Bölgesindeki yatırım hazırlıklarını yerinde inceleyen Vali Usta; 'Bingöl'ümüze hayırlı olsun' dedi.
30.05.2024
23:53
Bingöl Devlet Hastanesi`nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde, doktor olmadığı için kapalı bulunan Plastik Cerrahi Servisi, Uzm. Dr. Salih Sürün'ün göreve başlamasıyla yeniden aktifleştirildi.
30.05.2024
23:52
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
KOSGEB Bingöl Müdürlüğü'nde çalışırken işten çıkarılan işçi, 'haksız yere' işine son verildiği gerekçesiyle açtığı davayı kazandı! Mahkeme kararının memnuniyet verici olduğunu belirten işçi, 'Şahsıma atılan iftira ve hukuksuzluğa karşı verdiğim hukuk mücadelesini kazandım. Adalet yerini buldu' dedi.
30.05.2024
23:51
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Bingöl'ün Genç ilçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları koordinesinde, geliri Gazze'ye gönderilmek üzere yardım etkinliği düzenlendi.
30.05.2024
23:50
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Bingöl'ün Genç ilçesi Kaymakamı Muhammet Güzel, 4 köyü gezerek vatandaşların taleplerini dinledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın