KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
17 Nisan 2024 Çarşamba
17 °C Güneşli

Genç'te okullar dökülmeye başladı

Genç İMKB Atatürk İ.Ö.O., İMKB Çaytepe YİBO ve İMKB Yayla YİBO dökülmeye başladı. Dökülen okullar adeta tehlikeye davetiye çıkarıyor.

Genç`te okullar dökülmeye başladı
12 EYLÜL 2011 PAZARTESİ 22:47
0
2704
0
AA aa

İstanbul Menkur Kıymetler Borsası (İMKB) tarafından ihale edilip yapılan Atatürk İlköğretim Okulu, Çaytepe ve Yayla Yatılı İlköğretim Bölge Okulları büyük bir risk altında. 2003 depreminden sonra yapılan bu okullar, Genç'in en yeni okulları olmalarına rağmen şimdiden ölüme davetiye çıkarmaya başladılar. Daha önce duvarları dökülen ve basına yansıyan Çaytepe ve Yayla YİBO'nun ardından bir şok da İMKB Atatürk İlköğretim Okulu'nda yaşandı. Yaşanan olayda okulların açık olmayışı olası bir faciayı önledi.

Aynı taşeron firma tarafından yapılan bu üç okulun şimdiden tavan sıvası dökülmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde İMKB Atatürk İlköğretim Okulu'nda bazı sınıfların tavan sıvası dökülmesi büyük bir şok etkisi yaratırken, öte yandan da okulda öğrencilerin olmayışı sevindirdi. İddiaya göre; ''Bahse konu taşeron firma, okulların dış yalıtımını yaparken sıva yapmadan for botları tuğlaların üzerine inşaat teliyle yani halk arasında 'şaşırtma yöntemi' diye adlandırılan bu yöntemle bağlayarak sıva yapmış.'' Bu korkunç iddianın dolaştığı bu günlerde veliler ise öğrencilerini her an dökülmeye müsait tavanları olan okullara gönderme endişesi içerisinde.

3 OKUL AYNI KADERİ PAYLAŞIYOR

Yaklaşık bin öğrencinin bu üç okulda öğrenim gördüğünün altını çizen duyarlı veliler, okullar açılmadan önce bu okulların kontrolden geçirilmesini istiyor. Veliler, ''Okulların durumu içler acısı. Bu okulların önce kontrolden geçirilmesi ve daha sonra öğrenime başlaması gerekiyor. Biz durum böyle iken öğrencilerimizi gönderemeyiz. Olası bir faciada öğrencilerimiz Allah gecinden versin ölebilirler. Hiçbir yetkili ve hiçbir veli buna göz yumamaz.'' İfadelerini kullandılar.

BU BİNALAR NASIL TESLİM ALINIR?

Tepkili ve endişeli veliler, yapılan bu üç eğitim binasının nasıl teslim alındığının açıklamasını isteyerek, ''Bu binaları teslim alan heyet ya da kurul buna göz mü yumdu? Bu binalar böylesi bir şaşaırtmaca yöntemiyle yapılıp öğrencilerimizin canına mı mal edilecek? Yetkililerden bu konu hakkında tatmin edici bir açıklama istiyoruz.'' Dedi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
17.04.2024
16:26
Hastaneden randevu alıp gitmeyenlere yeni tedbirler geliyor
Hastaneden randevu alıp gitmeyenlere yeni tedbirler geliyor
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastane randevu sorununu çözmek için alınacak olan yeni tedbirler alınacağını açıkladı. Bakan Koca, 'Randevu alıp onay verdiği halde gelmeyenler için aynı branşta hiçbir hekime ve sağlık tesisine müracaat edilemeyecek. Aynı klinikten mükerrer randevu alınamayacak. Yakında devreye girecek yöntemle iki randevusunu aldığı halde ikinci kez randevusuna gelmeyenlerin randevu almasını 15 günlük zaman dilimi için bütün branşlara randevuya kapalı hale getireceğiz. Uygulama ilerledikçe ilave tedbirler almaya da devam edeceğiz' dedi.
17.04.2024
14:29
Bingöl`de çekilen video izlenme rekorları kırdı
Bingöl'de çekilen video izlenme rekorları kırdı
Motoruyla il il gezerek Türkiye'nin doğal güzelliklerini sosyal medya hesaplarından paylaşan Saliha Özkan'ın Bingöl'den çekip paylaştığı video, sosyal medyada milyonlarca izlenmeye ulaştı. Sempatik tavırları ile büyük beğeni toplayan Bingöllü Ali Tuçdan, 'Video sayesinde meşhur olduk' dedi.
16.04.2024
14:49
Hedef, Bingöl`ü sosyal hizmet şehri yapmak
Hedef, Bingöl'ü sosyal hizmet şehri yapmak
Birçok birimi farklı noktalarda hizmet veren ve müdürlük binası bulunmayan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, yatırım programına alınan projelerinde bu yıl kazma vurmayı hedefliyor. Proje kapsamında müdürlük binası, gündüz bakım evi, kadın konuk evi ve sosyal hizmet merkezi ile konferans salonu inşa edilecek.
16.04.2024
14:46
Bingöl`de bir günde 219 hasta randevusuna gitmedi
Bingöl'de bir günde 219 hasta randevusuna gitmedi
Bingöl Devlet Hastanesi, 15 Nisan'da MRHS üzerinden randevu alan 219 hastanın randevularına gelmediğini bildirdi. Randevulara gelmeyen hastaların, iptal başvurusunda bulunmaması nedeniyle mağduriyet yaşandığı aktarıldı.
16.04.2024
13:11
Bingöl`de aranan 19 kişi tutuklandı
Bingöl'de aranan 19 kişi tutuklandı
Bingöl'de 1-14 Nisan tarihleri arasında aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda kesinleşmiş hapis cezası bulunan 19 kişi yakalanarak tutuklandı.
16.04.2024
13:10
Hesarek ile ilgili karar resmî gazetede yayımlandı
Hesarek ile ilgili karar resmî gazetede yayımlandı
Hesarek Kayak Merkezi, Cumhurbaşkanı kararı ile Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi (KTKGB) ilan edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın