KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Temmuz 2024 Perşembe
°C

Genç'te okullar dökülmeye başladı

Genç İMKB Atatürk İ.Ö.O., İMKB Çaytepe YİBO ve İMKB Yayla YİBO dökülmeye başladı. Dökülen okullar adeta tehlikeye davetiye çıkarıyor.

Genç`te okullar dökülmeye başladı
12 EYLÜL 2011 PAZARTESİ 22:47
0
2751
0
AA aa

İstanbul Menkur Kıymetler Borsası (İMKB) tarafından ihale edilip yapılan Atatürk İlköğretim Okulu, Çaytepe ve Yayla Yatılı İlköğretim Bölge Okulları büyük bir risk altında. 2003 depreminden sonra yapılan bu okullar, Genç'in en yeni okulları olmalarına rağmen şimdiden ölüme davetiye çıkarmaya başladılar. Daha önce duvarları dökülen ve basına yansıyan Çaytepe ve Yayla YİBO'nun ardından bir şok da İMKB Atatürk İlköğretim Okulu'nda yaşandı. Yaşanan olayda okulların açık olmayışı olası bir faciayı önledi.

Aynı taşeron firma tarafından yapılan bu üç okulun şimdiden tavan sıvası dökülmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde İMKB Atatürk İlköğretim Okulu'nda bazı sınıfların tavan sıvası dökülmesi büyük bir şok etkisi yaratırken, öte yandan da okulda öğrencilerin olmayışı sevindirdi. İddiaya göre; ''Bahse konu taşeron firma, okulların dış yalıtımını yaparken sıva yapmadan for botları tuğlaların üzerine inşaat teliyle yani halk arasında 'şaşırtma yöntemi' diye adlandırılan bu yöntemle bağlayarak sıva yapmış.'' Bu korkunç iddianın dolaştığı bu günlerde veliler ise öğrencilerini her an dökülmeye müsait tavanları olan okullara gönderme endişesi içerisinde.

3 OKUL AYNI KADERİ PAYLAŞIYOR

Yaklaşık bin öğrencinin bu üç okulda öğrenim gördüğünün altını çizen duyarlı veliler, okullar açılmadan önce bu okulların kontrolden geçirilmesini istiyor. Veliler, ''Okulların durumu içler acısı. Bu okulların önce kontrolden geçirilmesi ve daha sonra öğrenime başlaması gerekiyor. Biz durum böyle iken öğrencilerimizi gönderemeyiz. Olası bir faciada öğrencilerimiz Allah gecinden versin ölebilirler. Hiçbir yetkili ve hiçbir veli buna göz yumamaz.'' İfadelerini kullandılar.

BU BİNALAR NASIL TESLİM ALINIR?

Tepkili ve endişeli veliler, yapılan bu üç eğitim binasının nasıl teslim alındığının açıklamasını isteyerek, ''Bu binaları teslim alan heyet ya da kurul buna göz mü yumdu? Bu binalar böylesi bir şaşaırtmaca yöntemiyle yapılıp öğrencilerimizin canına mı mal edilecek? Yetkililerden bu konu hakkında tatmin edici bir açıklama istiyoruz.'' Dedi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
25.07.2024
09:24
Bingöl`deki bıçaklı saldırı dehşetinde ölü sayısı 4`e yükseldi
Bingöl'deki bıçaklı saldırı dehşetinde ölü sayısı 4'e yükseldi
Bingöl'de madde bağımlısı şahıs tarafından gerçekleştirilen bıçaklı saldırı olayında hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi, 5 kişinin tedavisine devam edildiği öğrenildi.
24.07.2024
20:50
Yakalanmadan önce bu evi yaktı!
Yakalanmadan önce bu evi yaktı!
Bingöl'de 2 kişiyi öldürüp 7 kişiyi yaralayan zanlı, yakalanmadan önce Mirzan Mahallesi'nde dönemlik kullanılan bir evi ateşe verdi.
24.07.2024
19:00
O öldürdü, memleket izledi!
O öldürdü, memleket izledi!
Madde kullanıp Bingöl'de 2 kişiyi öldüren 7 kişiyi de yaralayan zanlı, çarşıyı dolaştı, önüne geleni bıçakladı. Saldırılar çevredekilerce izlenirken, polisin zanlıyı yakalanması ise neredeyse 1 saati aştı! Üstelik zanlının babası, 8 ay önce mahkemeye dilekçe vererek 'Oğlumun Elâzığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine yatırılmasını arz ve talep ediyorum' demesine rağmen…! İşte şehrin yöneticilerinden yanıtı istenen sorular;
24.07.2024
17:29
Bingöl`de 40 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi
Bingöl'de 40 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi
Bingöl'de jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda 3 farklı noktada 40 bin 660 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.
24.07.2024
15:35
Bingöl`de Bıçaklı Saldırgan Yakalandı
Bingöl'de Bıçaklı Saldırgan Yakalandı
Bingöl'de 2 kişinin ölümüne 7 kişinin yaralanmasına sebep olan saldırgan polis tarafından yakalandı.
24.07.2024
14:54
Madde bağımlısı genç dehşet saçtı! Ölü ve yaralılar var
Madde bağımlısı genç dehşet saçtı! Ölü ve yaralılar var
Bingöl Merkez Eski Hal bölgesinde madde bağımlısı olduğu belirtilen bir genç, önüne gelene bıçakla saldırdı. Ölü ve yaralılar var. Ölü ve yaralıların isimleri şöyle;
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın